تلفن های مجهز به 5G در هند ارتقا می یابندپس از اینکه مقامات هندی از سازندگان تلفن خواستند خود را با شبکه پرسرعت تطبیق دهند، اپل اعلام کرد که نرم افزار آیفون SE، مدل های 12، 13 و 14 را که از شبکه 5G پشتیبانی نمی کنند، ارتقا خواهد داد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، اپل در بیانیه ای اعلام کرد: با اپراتورهای هندی همکاری خواهد کرد تا به محض تکمیل اعتبارسنجی شبکه و تست کیفیت و عملکرد، بهترین تجربه 5G را در اختیار کاربران آیفون قرار دهد. اتصال 5G از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزار تکمیل می‌شود و در دسامبر برای مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

نخست وزیر هند، نارندرا مودی، خدمات 5G را در 1 اکتبر با سر و صدای زیاد در هند راه اندازی کرد و اپراتور مخابراتی هند Reliance Jio اعلام کرد که این سرویس را در چهار شهر راه اندازی خواهد کرد. در حالی که Bharati Airtel این سرویس را در هشت شهر ارائه خواهد کرد.

سخنگوی سامسونگ هند اعلام کرد که این شرکت تا اواسط نوامبر به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای تلفن‌های مجهز به اتصال 5G ارائه خواهد کرد.

وزارت الکترونیک و مقامات فناوری اطلاعات هند جلسه ای را در مورد استفاده از 5G در روز چهارشنبه برگزار کردند که در آن مدیرانی از اپل، سامسونگ، ویوو و شیائومی و شرکت های مخابراتی Reliance، Airtel و Vodafone Idea شرکت کردند. دستور کار این جلسه شامل اولویت بندی انتشار نرم افزارهای ارتقاء یافته برای پشتیبانی از شبکه پرسرعت بود.

یک منبع صنعتی گفت که اگرچه شرکت‌های مخابراتی و سازندگان تلفن در حال مذاکره هستند، حل مشکلات سازگاری بین فناوری 5G و نرم‌افزار گوشی تلفن همراه هندی زمان می‌برد.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که پیکسل 7، پیکسل 7 پرو و ​​پیکسل 6a به شبکه 5G مجهز شده اند و این شرکت فعالانه با اپراتورهای هندی همکاری می کند تا این ویژگی را در اسرع وقت فعال کند.

دیدگاهتان را بنویسید