تفاوت بین سرور ابری و سرور مجازی—————- گزارش آگهی —————–

هر یک از سرورهای مجازی یا سرورهای ابری را می توان برای میزبانی وب سایت با توجه به نیاز و شرایط تجاری استفاده کرد. با این حال، تفاوت هایی در نحوه استقرار و مدیریت هر یک از این سرورها وجود دارد که استفاده از آنها را متفاوت می کند. VPS بر روی یک سرور فیزیکی واحد میزبانی می شود در حالی که سرور ابری در فضایی متشکل از چندین سرور فیزیکی پراکنده در مکان های جغرافیایی مختلف مستقر است. در زیر، پس از مروری بر ساختار و نحوه عملکرد هر یک از این سرورها، به تفاوت سرور مجازی و سرور ابری از جنبه های مختلف خواهیم پرداخت.

 

سرور مجازی چیست؟سرور مجازی یا VPS نوعی سرویس میزبانی است که از فناوری مجازی سازی برای ارائه منابع اختصاصی به یک سرور فیزیکی با چندین کاربر استفاده می کند. زمانی که از سرور مجازی استفاده می کنید، مقدار مشخصی از منابع فیزیکی سرور مانند سرور اختصاصی را به روشی منحصر به فرد در اختیار دارید و می توانید نرم افزار و منابع خود را در اینترنت مدیریت کنید.
مزایای اصلی میزبانی VPS عبارتند از:
– دسترسی به منابع انحصاری
– امنیت بیشتر در برابر هکرها و بدافزارها
– قیمت مناسب
– سفارشی سازی و اجازه نصب نرم افزار مورد نظر

سرورهای ابری در ابرهای ایجاد شده با اتصال بسیاری از سرورهای فیزیکی به یکدیگر مجازی سازی می شوند. به طور کلی در رایانش ابری چندین سرور سخت افزاری مستقر در موقعیت های جغرافیایی مختلف به عنوان یک سیستم یکپارچه عمل می کنند و سرعت پردازش و پاسخگویی به درخواست ها را افزایش می دهند.
برخی از مزایای میزبانی سرور ابری:
– افزایش سرعت پردازش
– دسترسی به آخرین مدل سخت افزار
– خدمات جانبی بیشتر
– زمان کار بهتر، دسترسی سریع تر
– مقیاس پذیری بالا

 

مهمترین تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابریاستفاده از سرور مجازی و سرور ابری عملکرد وب سایت را بهبود می بخشد. برای انتخاب بهترین و مناسب هاست برای نیازهای تجاری خود، باید تفاوت های مهم VPS و Cloud Server را بدانیم. در زیر به برخی از مهم ترین تفاوت های سرور مجازی و سرور ابری خواهیم پرداخت.

 

تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابری در مقیاس پذیریسرور ابری به کمک اتصال به ابر که از سرورهای متعدد و قدرتمند تشکیل شده است، توانایی بسیار بالایی در تامین منابع مورد نیاز نامحدود دارد. در حالی که VPS تنها از منابع یک سرور فیزیکی با محدودیت های سخت افزاری خاص استفاده می کند و نمی تواند به راحتی به منابع بیشتری دسترسی پیدا کند. بنابراین مقیاس پذیری کمتری نسبت به Cloud Server دارد.

 

تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابری در عملکرد و قابلیت اطمیناندر سرور مجازی، وب سایت شما منابع اختصاصی خود را دارد. با این حال، هنگام استفاده از برخی سرورها با سایر وب سایت ها، منابع را به اشتراک می گذارد و احتمالاً تحت تأثیر رفتار سایر وب سایت ها قرار می گیرد.
هنگامی که وب سایت ها تقاضای بسیار بالایی دارند، Cloud Server می تواند وب سایت را با همان سرعت و قابلیت اطمینان پاسخ دهد. علاوه بر این، زمانی که خرابی و خطا در یک سرور رخ می دهد، این امکان وجود دارد که سرور دیگری جایگزین شود و مسئولیت عملکرد و مسئولیت پذیری را بر عهده بگیرد. این ویژگی با ضریب اطمینان بالاتر دسترسی به سایت را افزایش می دهد.

  

تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابری در سطح دسترسی استسرور مجازی و سرور ابری امکان سفارشی سازی را برای کاربران فراهم می کند، اما سرورهای مجازی به شما امکان دسترسی به همان سطح سفارشی سازی تنظیمات را مانند سرور اختصاصی می دهند.
شما گزینه ای برای سفارشی کردن تنظیمات با استفاده از سرور ابری ندارید. زیرا شرکت ارائه دهنده خدمات دسترسی شما را به تغییرات کوچک محدود می کند تا اطمینان حاصل شود که سرور ابری شما به طور کارآمد اجرا می شود. همچنین، راه اندازی یک سرور ابری بسیار پیچیده تر از VPS است و به دانش فنی و تجربه بیشتری نیاز دارد.

 

تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابری در تضمین امنیت وب سایتنکته مهم دیگری که باید در تفاوت سرور ابری و سرور مجازی در نظر گرفت، مسئله امنیتی آنهاست. سرویس های میزبانی سرور مجازی و سرور ابری هر کدام سطوح مختلفی از امنیت را ارائه می دهند. از آنجایی که دسترسی هر سرور مجازی از سایر VPS ها در همان سرور جدا است، حتی اگر وب سایت دیگری در سرور هک شود یا به بدافزار آلوده شود، وب سایت شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.
در سرورهای ابری، وب سایت شما جدا از سایر وب سایت ها میزبانی می شود. علاوه بر این، می توانید اقدامات امنیتی خود را در کنار اقدامات ارائه دهنده خدمات اجرا کنید.

 

تفاوت بین سرور مجازی و سرور ابری از نظر قیمت و هزینههم سرورهای مجازی و هم سرورهای ابری در مقایسه با سرورهای اختصاصی گزینه های مقرون به صرفه ای هستند، اما سرورهای مجازی بسیاری از مزایای هاست اختصاصی را نیز در اختیار کاربران قرار می دهند.
هر دو سرور مجازی و ابری در مقایسه با مزایا و امکاناتی که ارائه می دهند، مانند میزان منابع، مشخصات سرور و سطح پشتیبانی مورد نیاز، قیمت های متفاوتی دارند. با این حال، VPS معمولاً گزینه ارزان‌تری نسبت به سرورهای ابری است.

 

سرور مجازی یا سرور ابری: کدام گزینه برای میزبانی وب سایت شما مناسب است؟انتخاب سرور میزبانی مناسب برای وب سایت شما به عوامل مختلفی از جمله بودجه، میزان ترافیک وب سایت و مهارت های فنی شما بستگی دارد. امروزه اگرچه سرور ابری بیشتر مورد استفاده کاربران قرار می گیرد، سرور مجازی همچنان یک انتخاب قدرتمند، قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای میزبانی وب سایت است.
VPS مزایای ارزشمندی را در سطح یک سرور اختصاصی فراهم می کند، امنیت بالایی را ارائه می دهد و بدون توجه به پیچیدگی یک سرور ابری. بنابراین اگر ترافیک ماهانه وب سایت شما قابل پیش بینی است یا برنامه خاصی برای افزایش ناگهانی ترافیک وب ندارید و امنیت سایت برای شما بسیار مهم است، سرور مجازی گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای است که می تواند پاسخگوی شما باشد. نیازهای شما خوب است
شما می توانید همین الان در قسمت خرید سرور مجازی ابراروان اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد سرور مجازی را مشاهده کنید و با آگاهی کامل تصمیمی هوشمندانه بگیرید تا بهترین سرور میزبانی وب سایت خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید