تاراس: ما به موقع در مقابل روسیه ایستادگی نکردیم


تاراس: ما به موقع در مقابل روسیه ایستادگی نکردیم

لیز تراس روز چهارشنبه به عنوان آخرین سخنران کنفرانس سالانه حزب محافظه کار در بیرمنگام گفت: ما به اندازه کافی برای دفاع هزینه نکرده ایم و برای واردات انرژی ارزان به رژیم های خودکامه بیش از حد وابسته شده ایم.
وی گفت که غرب در اتخاذ موضع به موقع در برابر روسیه شکست خورده است و گفت که دولتش تضمین خواهد کرد که این اشتباه تکرار نخواهد شد.
نخست وزیر انگلیس ادامه داد: برای تقویت امنیت انرژی خود اقدام قاطعی انجام می دهیم. ما در دریای شمال میدان‌های گازی بیشتری پیدا می‌کنیم و انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای بیشتری در اختیار مردم قرار می‌دهیم.
وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که قیمت انرژی در انگلیس از ابتدای ماه جاری تاکنون 80 درصد افزایش یافته است. در عین حال، نهاد کنترل کننده کار شرکت های توزیع انرژی در کشور (افجم) نسبت به خطر جدی کمبود گاز در فصل زمستان هشدار داد. شبکه ملی برق بریتانیا (ESO) پیشتر نسبت به احتمال خاموشی در زمستان امسال هشدار داده بود.
روزنامه تلگراف انگلیس اخیرا فاش کرد که کمبود برق در بریتانیا در ماه های سرد سال قطعی است و دولت از قبل آماده و آماده است تا در صورت عدم صرفه جویی هشدارهای خاموشی را به مردم ارسال کند.
این تحول در حالی رخ می دهد که شاخص تورم بریتانیا در سال گذشته 10 برابر شده و مردم این کشور با بحران هزینه زندگی مواجه هستند. دولت انگلیس که به دلیل تبعات خروج از اتحادیه اروپا و اپیدمی کرونا با رکود اقتصادی مواجه است، شرایط کنونی را ناشی از شرایط جدید ناشی از جنگ در اوکراین می داند. بحثی که این روزها در افکار عمومی رنگ می بازد و خواستار سرنگونی حکومت است.
نخست وزیر انگلیس در ادامه سخنان امروز خود به توسعه جنگ در اوکراین نیز اشاره کرد و گفت: الحاق غیرقانونی خاک اوکراین توسط ولادیمیر پوتین آخرین اقدام وی برای تضعیف دموکراسی و نقض قوانین بین المللی است. وی افزود: ما نباید تسلیم کسانی شویم که خواهان معامله ای هستند که اراضی اوکراین را ویران می کند.
از 23 تا 27 سپتامبر (1 اکتبر تا 5 اکتبر) همه پرسی پیوستن به روسیه در چهار منطقه شرقی دونباس واقع در شرق اوکراین برگزار شد. بر اساس نتایج نهایی، 99.23 درصد از رأی دهندگان در جمهوری خلق دونتسک، 98.42 درصد در جمهوری خلق لوهانسک، 93.11 درصد در منطقه Zaporozhye و 87.05 درصد از ساکنان منطقه Kherson می خواهند بخشی از فدراسیون روسیه شوند.
پس از اعلام نتایج همه پرسی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رهبران جمهوری های دونباس و حاکمان طرفدار روسیه در مناطق زاپوروژیه و خرسون توافق نامه هایی را برای پذیرش این مناطق به فدراسیون روسیه امضا کردند.
نخست وزیر انگلیس پیشتر با صدور بیانیه ای رفراندوم مذکور را استفاده از زور وحشیانه تعریف کرد و اعلام کرد که تغییر مرزهای اوکراین را به رسمیت نمی شناسد.
منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید