برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید


در ادامه این مطلب با نکات مهم در خرید بهترین ها عینک برای شنا ما با هر فردی آشنا می شویم.

لنزها

جنسیت:

از رابطه جنسی لنز عینک شنا توانایی اصلی خود را که ارائه بهترین دید در زیر آب است، مشخص می کند. در هنگام خرید به این نکته توجه کنید عینک شنا در انتخاب بهترین انتخاب به شما کمک زیادی می کند.

لنزهای پلی کربنات:

این لنزها که در بازار به لنزهای پلاستیکی معروف هستند، رایج ترین نوع مورد استفاده در عینک شنا هستند. مهمترین مزیت این دسته از لنزها سبک بودن آنهاست.

البته لازم به ذکر است که این گروه با کیفیت های کاملا متفاوتی به مصرف کنندگان عرضه می شود و تشخیص لنزهای باکیفیت و بی کیفیت کمی چالش برانگیز است. شاید بزرگترین نقطه ضعف لنزهای پلی کربنات تولید تراشه باشد خطرناک این در صورت شکستگی آنهاست.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

بهترین عینک های شنا را به شما معرفی می کنیم

لنزهای کریستالی نشکن:

این گروه از لنزها به دلیل تکنولوژی خاص مورد نیاز برای تولید، تنها توسط برندهای بسیار محدود مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل، شاید قیمت بالاتر آنها در مقایسه با رقبای ارزان‌ترشان، بزرگترین نقطه ضعف آنها باشد.

این لنزها دلیل شفافیت منحصر به فرد، روشنایی بالا و بدون اعوجاج هستند. بهترین دید ممکن را در زیر آب برای شناگران فراهم می کند. در ضمن این دسته از لنزها به دلیل مقاومت بالا کمترین آسیب و خراش را متحمل می شوند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

یک نکته بسیار مهم در مورد این محصولات وجود دارد. نشکن بودن این لنزها به این معنی است که در صورت ضربه بسیار محکم می شکند. مثل شیشه دستگاههیچ تراشه ای جدا نیست و ساختار یکپارچه آنها تحت هر شرایطی حفظ می شود. بنابراین این لنزها ایمن ترین نوع موجود در بازار هستند.

ب) ضد تبخیر بودن:

این ویژگی با استفاده از لایه های نازکی از مواد نانو کربنی ایجاد می شود که از چسبیدن و تجمع قطرات آب در سطح داخلی لنزها جلوگیری می کند. رایج ترین تصور غلطی که در بین کاربران در این مورد و شاید به این دلیل تبلیغات القا شده توسط فروشندگان؛ دوام خاصیت ضد مه در لنزهای مورد استفاده در عینک مخصوص شنا است.

باید گفت که خاصیت ضد مه نه تنها در تمامی عینک های شنا بلکه در محصولات دیگر مانند عینک نیز وجود دارد. یک ماشین; این یک ویژگی موقت است. به عبارت دیگر تا زمانی که یک لایه نازک ضد بخار بر روی سطح مورد نظر وجود داشته باشد، این ویژگی معتبر است.

با این حال رعایت نگهداری بهینه از عینک شنا می تواند باعث افزایش طول عمر این ویژگی شود. هنگامی که ویژگی ضد بخار از بین رفت، می توانید از اسپری های تجاری موجود برای بهبود شرایط استفاده کنید.

نکته اصلی در رابطه با طول عمر خاصیت ضد مه لنز روش صحیح استفاده از عینک شنا است که در مطالب جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

ج) لنزهای ضد UV:

یکی از مهمترین نکاتی که امنیت چشم چشمان شما با استفاده از لنزهایی که از عبور اشعه های مضر UV جلوگیری می کند به آن وابسته است. این ویژگی با افزودن لایه های نازک ضد اشعه ماوراء بنفش در سطح خارجی لنزها ایجاد می شود.

متأسفانه هیچ نشانه بصری خاصی وجود ندارد که بتوان وجود این خاصیت را در لنزها تشخیص داد. بنابراین تنها راه انتخاب برندهای اصلی و معتبر است.

د) لنزهای ضد خش:

این ویژگی مانند دو ویژگی قبلی با افزودن لایه های نازک کمکی به لنزها ایجاد می شود. ویژگی ضد خش با افزودن یک لایه نازک اما بسیار مقاوم به سایش و سایر آسیب های فیزیکی به سطح خارجی لنزهای عینک شنا ایجاد می شود. از آنجایی که وجود خراش روی لنزها به طور قابل توجهی کیفیت دید زیر آب شما را کاهش می دهد. بنابراین اینکه عینک شنای شما این خاصیت را دارد تاثیر مستقیمی بر کارایی و لذتی که از شنا می کنید دارد.

e” رنگ لنزها:

مثل عینک آفتابی که رنگ انواع مختلف با برنامه های مختلف موجود است. از عدسی های عینک شنا نیز برای مصارف مختلفی استفاده می شود رنگ مختلف موجود است.

لنزهای شفاف:

این گروه از لنزها، نور طبیعی گذشت و رنگ طبیعی از طریق آنها می توان اشیاء و محیط را دید. به همین دلیل برای استفاده طولانی مدت در محیط های کم نور یا روشن طبیعی مناسب هستند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

با بهترین عینک شنا آشنا شوید

عدس آبی/بنفش:

این لنزها به گونه ای طراحی شده اند که نور متوسطی را وارد بدن خود می کنند. بنابراین برای افرادی که چشمانشان به نور محیط حساس است انتخاب مناسبی هستند. به همین ترتیب، زیرا حرکات از طریق این لنزها چشم شناگر به طور کامل دیده نمی شود. کمی اضطراب و عدم اعتماد به نفس طبیعی در افراد تازه کار، قضاوت ناظران کاهش می یابد.

علاوه بر این، لنزهای آبی روشنایی اشیایی را که می بینیم کاهش می دهند رنگ های بهتر در محیط های روشن به من کمک می کنند و این مهمترین نکته خرید عینک شنا است.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

عدس دودی:

در مقایسه با لنزهای آبی، این لنزها اجازه عبور نور کمتری را می دهند و در نتیجه بیشترین محافظت را در برابر روشنایی محیط برای چشم های حساس ایجاد می کنند. به همین ترتیب، این لنزها نیز به دلیل ذکر شده در بخش قبل هستند. کمی اضطراب و عدم اعتماد به نفس طبیعی این امر افراد تازه کار را از قضاوت ناظران کم می کند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

عدس کهربایی:

این لنزها را می توان در محیط هایی با سطوح نور متفاوت استفاده کرد. به همین ترتیب، با افزایش طیف قرمز به دست آمده در محیط های روشن، به تشخیص بهتر عمق این مکان ها کمک می کنند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

در خرید عینک شنا به چه نکاتی توجه کنیم؟

عدسی جیوه/آینه:

شاید مهمترین دلیل انتخاب این عینک برای خرید عینک شنا باشد زیبایی آنها از چشم بیننده هستند. اما این عینک شنا با کاهش تابش خیره کننده محیط از چشمان شما نیز مراقبت می کند.

به همین ترتیب، زیرا حرکات چشم شناگر به هیچ وجه از میان آنها دیده نمی شود. آنها توسط شناگران حرفه ای در مسابقات به عنوان یک استراتژی برنده استفاده می شوند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

در خرید عینک شنا به چه نکاتی توجه کنیم؟

نوعی عینک شنا

بیا دیگه ماسک شنای “فرم بزرگ”:

این گروه بزرگترین عینک شنای موجود در بازار است. ماسک نسبت به مدل های دیگر چون فاصله بیشتری بین لنزها و چشم شناگران هنگام شنا دید بهتری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

یکی دیگر از مزایای عینک شنا با فرمت بزرگ راحتی و حداقل فشار است چشم و مناطق اطراف آنها، بنابراین بهترین انتخاب برای خرید عینک شنا برای استفاده طولانی مدت هستند.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

در خرید عینک شنا به چه نکاتی توجه کنیم؟

B” عینک شنا کلاسیک:

سنتی ترین نوع موجد موجود در بازار عینک های کلاسیک شنا هستند. این گروه از محبوب ترین عینک های شنا هستند و نکته اصلی که در هنگام خرید آن باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. راحتی و تناسب ساختار عینک شنا به فرم صورت شما بستگی دارد.

برای تشخیص این مشکل هنگام خرید عینک شنا، آن را بدون استفاده از بند روی صورت خود قرار دهید و به آرامی فشار دهید. اگر به دلیل مکش ایجاد شده در اطراف چشم، عینک شنا بدون کمک دست روی صورت شما قرار می گیرد. این اندازه مناسب برای خرید است.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

ج) عینک شنا سوئدی:

این گروه از عینک های شنا در ابتدا برای مسابقه طراحی شده بودند. عینک شنای سوئدی کمترین فاصله را بین لنزها و چشم شناگر ایجاد می کند و بنابراین کمترین میزان ضد آب را ایجاد می کند.

اما همین فاصله کم فشار زیادی به چشم وارد می کند و به همین دلیل استفاده طولانی مدت از آنها توصیه نمی شود. هنگام خرید عینک شنا حتما به این نکته توجه داشته باشید.

برای خرید عینک شنا به این نکات توجه کنید

در خرید عینک شنا به چه نکاتی توجه کنیم؟

قسمت آب بندی اطراف لنز

نکته مهم دیگری که در خرید عینک شنا باید به آن توجه کرد، جنس لایه آب بند دور لنز است.

از آنجایی که این قسمت به دلیل تماس مستقیم با پوست شما نقش بسیار مهمی در نگهداری دارید امنیت چشم و پوست مناطق اطراف نقش دارند.

به همین ترتیب، این قسمت از عینک شنا وظیفه اصلی جلوگیری از ورود آب را بر عهده دارد.

A” فوم مهر و موم:

ابتدایی ترین و قدیمی ترین نوع لایه های آب بندی مورد استفاده در عینک های شنا فوم سیل می باشد. از نظر جلوگیری از ورود آب، این گروه از درزگیرها به دلیل ساختار متخلخل کمترین امتیاز را دریافت می کنند.

به همین ترتیب به دلیل استفاده از مواد نفتی در ساخت آنها، احتمال وقوع آلرژی و بسیاری از بیماری های پوستی دیگر در نتیجه استفاده از آنها وجود دارد.

ب” درزگیرهای لاتکس:

بدنه عینک شنای نسل بعدی از مواد لاتکس ساخته شده و در نتیجه لایه آب بندی اطراف لنزها نیز از همین ماده ساخته شده است. درمقایسه با فوم سیل ها، آب بند لاتکس با کارایی بهتر از ورود آب به عینک شنا جلوگیری می کند.

اما نکته ای که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید کیفیت ماده اولیه ای است که لاتکس از آن تهیه می شود. با توجه به اینکه مواد لاتکس شفاف و ژله ای نیستند، تشخیص آن بسیار مشکل است.

متاسفانه امروزه شاهد حضور سیل عینک های شنا با قیمت و کیفیت بسیار پایین در بازار هستیم که چندان برای سلامت چشم و چشم مفید نیستند. پوست این موضوع شناگران را در معرض خطر قرار داده است.

درزگیرهای سیلیکونی C:

می توان گفت عینک شنای سیلیکونی ضد حساسیت بزرگترین هدیه ای است که تعداد محدودی از برندهای معتبر به شناگران داده اند. لایه سیلیکونی اطراف لنز در این عینک شنا تقریباً به طور کامل از ورود آب جلوگیری می کند.

علاوه بر این، سیلیکون ضد حساسیت به کار رفته در تولید این عینک شنا ایمن است. امنیت از لحظه خرید تا آخرین لحظه استفاده شما را تضمین می کند.

نکته ای که در هنگام خرید این عینک شنا باید به خاطر بسپارید این است که اگرچه این عینک شنا کمی گرانتر از سایر عینک های شنا ساخته شده از مواد دیگر است، اما شما در حال خرید محصولی هستید که سلامت شما را تضمین می کند. امنیت خطری که عواقب زیادی در پی خواهد داشت.

جا عینک شنا

هنگام خرید عینک شنا باید به این نکته توجه کنید که بند نگهدارنده باید به گونه ای طراحی شود که با تقسیم فشار روی پشت سر، امکان استفاده طولانی مدت از عینک شنا را به شما بدهد.

کیفیت پایین تسمه های نگهدارنده چه از نظر طراحی و چه از نظر جنس به دلیل شکستگی آرامش شناگران مانع از تمرکز و لذت بردن شما از شنا می شوند.

تنظیم کننده طول بند