بایدن از رئیس جمهور امارات برای سفر به آمریکا دعوت کرد


بایدن از رئیس جمهور امارات برای سفر به آمریکا دعوت کرد

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست جده با رئیس جمهور امارات دیدار و گفتگو کرد و از وی برای سفر رسمی به آمریکا دعوت کرد.
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حاشیه این دیدار در جده با محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی دیدار کرد و در گامی جدید پس از ماه ها تیرگی روابط دو کشور بر سر موضع امارات در قبال جنگ اوکراین و سایر موضوعات، او از او خواست تا با دعوت رسمی به آمریکا سفر کند.
بایدن پس از دیدار با بن زاید گفت: “چالش های امروز اهمیت ارتباط بین ما را افزایش می دهد. من می خواهم به طور رسمی از شما دعوت کنم تا قبل از پایان سال جاری به آمریکا بیایید.”
یوسف العتیبه، سفیر امارات در ایالات متحده مارس گذشته پس از یک رشته اختلاف در مواضع دو متحد که آخرین آن عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین بود، گفت که روابط بین امارات و ایالات متحده کشورها در مرحله آزمایشی قرار داشتند و توانایی آنها برای مقاومت در برابر فشار را داشتند.
انور قرقاش، مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور امارات روز جمعه به خبرنگاران گفت: روابط در وضعیت خوبی قرار دارد، اما برخی مسائل وجود دارد که باید آنها را حل کنیم و بحث در مورد آنها ادامه دارد.
رئیس جمهور امارات فرانسه را برای اولین سفر برون مرزی خود از زمان روی کار آمدن در ماه مه گذشته انتخاب کرده و فردا (دوشنبه) در پاریس با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود دیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید