بازگشت آرامش به زندان مرکزی رشت


بازگشت آرامش به زندان مرکزی رشت

به گزارش مردم سالاری آنلاین، سید مهدی فلاح میری با اشاره به حادثه امشب در زندان مرکزی رشت گفت: متاسفانه امشب در یکی از بندهای زندان مرکزی رشت بین تعدادی از محکومان و تعدادی از محکومان درگیری رخ داد. محکومین در بند دیگر.» بودیم.
وی با بیان اینکه این محکومان در دادگاه با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند، افزود: پس از این مشاجره بین محکومان درگیری ایجاد شد که دو طرف دعوا ایجاد کردند و در نهایت درگیری را به راهروی زندان کشاندند.
دادستان مرکز استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار باران نیوز با اشاره به ادامه درگیری در راهرو اصلی زندان گفت: طرفین دعوا به جای حل مشکل بین خود متأسفانه دارایی هستند. زندان از جمله کمد و برخی وسایل برقی در راهروی زندان را تخریب می کنند.
فلاح میری ادامه داد: آسیب به وسایل برقی باعث ایجاد جرقه و قطع برق در سالن زندان شد که منجر به تشدید درگیری شد اما بلافاصله ماموران مستقر در داخل و اطراف زندان خود را در زندان قرار دادند و موضوع حل خواهد شد. خیلی زود خواهد شد
وی از برقراری آرامش در بند مذکور خبر داد و افزود: عده ای می خواهند از این فضا سوء استفاده کنند که ما اجازه نمی دهیم و هم اکنون مراجع قضایی در زندان مرکزی رشت هستند و مشکل خاصی وجود ندارد.
دادستان مرکز گیلان درگیری امروز را ناشی از زندانیان سخت دانست و خاطرنشان کرد: بهداری زندان وارد عمل شده و به مداوای مجروحان پرداخته و مشکلی نداریم.
وی درباره مخفی شدن برخی از طرفین دعوا به دلیل به رسمیت شناخته نشدن گفت: در حال حاضر در حال بازگرداندن برق به سالن بسته هستیم و به محض روشن شدن همه مشکلات، گزارش تکمیلی اعلام خواهد شد. ”

دیدگاهتان را بنویسید