بازارهای آسیایی با افزایش نرخ بهره سقوط می کنند


بازارهای آسیایی با افزایش نرخ بهره سقوط می کنند

اخبار بورسا: با توجه به اینکه بانک مرکزی ایالات متحده انتظار می رود هزینه های استقراض را تا 75 واحد افزایش دهد، معامله گران دیدگاه سیاست گذاران را در مورد چشم انداز بزرگترین اقتصاد جهان ارزیابی خواهند کرد، زیرا تلاش می کند تورم را با حفظ رشد کاهش دهد.

این تصمیم یک روز قبل از انتشار داده‌های تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه دوم گرفته شده است و برخی ناظران هشدار می‌دهند که این می‌تواند نشانه‌ای از انقباض متوالی دوم باشد که به عنوان رکود فنی تلقی می‌شود.

هر سه شاخص اصلی وال استریت هفته گذشته کاهش یافتند و پس از از دست دادن داده های بزرگ در بخش خدمات حیاتی، به رشد سه روزه پایان دادند.

آسیا اندکی بهتر عمل کرد و توکیو، هنگ کنگ، شانگهای، سیدنی، تایپه، مانیل، جاکارتا و ولینگتون در رده‌های قرمز قرار گرفتند، اگرچه پیشرفت‌های جزئی در سنگاپور و سئول مشاهده شد.

سرمایه گذاران همچنین منتظر انتشار درآمد غول های تجاری اپل، آمازون و آلفابت مادر گوگل هستند. این اعداد تصویر واضح تری از تاثیر افزایش تورم و افزایش نرخ بهره بر مخارج مصرف کننده و درآمد شرکت ها ارائه می دهند.

اما تحلیلگران در مورد چشم انداز محتاط هستند و توجه از افزایش قیمت ها به رشد اقتصادی در سطوح معاملاتی معطوف شده است و برخی می گویند که کندی رشد می تواند به بانک ها اجازه دهد فشار نقدینگی خود را کاهش دهند.

مقامات فدرال رزرو قبلا گفته بودند که اولویت اصلی آنها کاهش تورم از بالاترین سطح چهار دهه اخیر است، حتی با افزایش هزینه ها.

اریک رابرتسون، استراتژیست در استاندارد چارترد، می‌گوید: «ما همچنان شاهد کاهش بیشتر دارایی‌های پرریسک‌تر هستیم، زیرا ترس از رکود افزایش می‌یابد و بانک‌های مرکزی متعهد به مبارزه با تورم به قیمت هزینه‌های بالاتر هستند.»

استفان اینس از SPI Asset Management اظهار داشت: «در حالی که افزایش مطالبات بیکاری، کندتر فروش مسکن و افزایش موجودی سوخت نشان می‌دهد که افزایش نرخ بهره اولیه فدرال رزرو باعث کاهش تورم و کنترل آن می‌شود، اما سوال این است که به چه قیمتی است.» این اتفاق می افتد

کند شدن رشد اقتصادی و ضربه مورد انتظار به تقاضا همچنان بر قیمت نفت فشار می آورد. پس از حمله روسیه به اوکراین، نفت خام بیشتر دستاوردهای خود را از دست داد، و واندانا هاری، از شرکت Wanda Insights، گفت که شاهد ضررهای بیشتری بوده است.

وی گفت: در حالی که قیمت ها در حال نوسان است، انتظار دارم دوباره روی نفت خام فشار نزولی وارد شود. تصمیم فدرال رزرو احتمالا یادآوری دیگری از پیچ و خم های اقتصادی آینده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید