این علامت زیرسویه میکرونی در شب رخ می دهد


این علامت زیرسویه میکرونی در شب رخ می دهد

اگر افراد در برابر کووید-19 واکسینه شده باشند و همچنین دوزهای تقویت کننده واکسن را دریافت کرده باشند، عفونت با این زیرسویه ممکن است چندان نگران کننده نباشد.
زیرشاخه BA.5 Umicron یک زیرگونه است و عفونی‌تر از این سویه است که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است زیرا می‌تواند باعث گسترش موج جدیدی از ویروس کرونا در سطح جهان شود. اما کارشناسان بر این نکته مهم تاکید کردند که در صورت تزریق واکسن کووید 19 و دریافت دوزهای تقویت کننده واکسن، به نوع شدید عفونت مبتلا نمی شوند.
کارشناسان تفاوت هایی را در این زیرسویه در مقایسه با سویه های قبلی یافته اند، از جمله اینکه می تواند در عرض چند هفته منجر به عفونت مجدد در انسان شود.
همچنین یکی از کارشناسان گفت که این زیرسویه می تواند علائم جدیدی را در افراد مبتلا به آن ایجاد کند.
پروفسور لوک اونیل از کالج ترینیتی گفت: علامت جدیدی که زیر رشته BA.5 ایجاد می کند تعریق شبانه است.
زیر سویه BA.5 به همراه زیرسویه BA.4 تعداد موارد کووید-19 را در تعدادی از کشورها از جمله اروپا و استرالیا افزایش داده است.
علاوه بر این، زیرسویه BA.5 به نوع غالب کروناویروس در ایالات متحده تبدیل شده است.
پروفسور اونیل همچنین در مورد زیرگروه BA.5 گفت: این بیماری کمی متفاوت است زیرا ویروس تغییر کرده است. وی همچنین افزود: در بدن انسان نسبت به این زیرسویه مصونیت وجود دارد و در عین حال تعریق شبانه یکی از علائم آن است.
این متخصص همچنین اظهار داشت: اگر افراد در مقابل کووید-19 واکسینه شده باشند و دوزهای تقویت کننده واکسن را نیز دریافت کرده باشند، عفونت با این زیرسویه ممکن است چندان نگران کننده نباشد.
زیرشاخه BA.5 ویروس کرونا یک ماه پس از کشف زیرسویه BA.4 در آفریقای جنوبی در فوریه سال جاری (2022) کشف شد.
به گزارش ایندیپندنت، این دو زیرسویه از زمان شناسایی به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته اند، بنابراین بر اساس برآوردهای جدید، موارد ابتلا به کووید-19 ناشی از این دو زیرسویه در انگلیس نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید