این شرکت چینی در حال آزمایش تاکسی پرنده در امارات است


تنها 25 سال از زمانی که کوربین دالاس در فیلم “عنصر پنجم” با تاکسی زرد رنگ خود در زیر آسمان خراش های نیویورک پرواز کرد تا راهی برای نجات سیاره زمین پیدا کند می گذرد و اکنون رویای یک ماشین پرنده در قرن 22 نیست. (طبق داستان فیلم) که قرار است خیلی زودتر محقق شود.

به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، XPeng X2 یکی از ده ها پروژه خودروهای پرنده در سراسر جهان است که این شرکت هواپیمایی که وابسته به شرکت های XPeng است، توسعه داده است. این پروژه ها که مراحل مقدماتی خود را طی می کنند، تاکنون تنها تعداد کمی تست موفقیت آمیز مسافری داشته اند و احتمالا سال ها طول می کشد تا برخی از آنها به سامانه خدمات شهری اضافه شود.

 تست این محصول در روزهای اخیر با کابین خالی انجام شده است اما Xpeng ادعا می کند که قبلا در جولای 2021 با مسافران تست شده است.این وسیله نقلیه شیک هشت چرخ که بدون خلبان کار می کند می تواند دو سرنشین را حمل کند و با توجه به آن به سازنده، حداکثر سرعت 130 کیلومتر در ساعت را توسعه می دهد.

برخلاف هواپیماها و هلیکوپترها، وسایل نقلیه الکترونیکی برخاست و فرود عمودی (eVTOL) امکان سفر شخصی سریع را برای مسافران فراهم می کند.

در حالی که ایده انتقال مسافران بر فراز شهرها و حذف ترافیک و ازدحام از نظر بصری هیجان انگیز است، این پروژه همچنان با چالش هایی مانند عمر باتری، کنترل ترافیک هوایی و مسائل زیرساختی مواجه است.

دیدگاهتان را بنویسید