ایلان ماسک برخی از امتیازات را برای کارمندان توییتر حذف کرده استتغییراتی که ایلان ماسک پس از خرید توییتر در شرکت شبکه اجتماعی ایجاد کرد، به هزینه‌های کارکنان، سیاست مرخصی و کار اداری رسید.

به گزارش ایسنا از ایتنا، بر اساس ایمیلی که عصر دوشنبه توسط بخش منابع انسانی توییتر ارسال شد و وب سایت Business Insider آن را مشاهده کرد، توییتر در حال ورود به مرحله جدیدی از محدودیت های مالی تحت مالکیت ماسک است. این ایمیل ساعاتی پس از آن ارسال شد که ایلان ماسک دومین جلسه خود را با کارمندان توییتر در مقر این شرکت در سانفرانسیسکو برگزار کرد و در ایمیلی به هر کسی که نرم‌افزار یا کد می‌نویسد دستور داد تا گزارش هفتگی کار خود را برای او ارسال کند. تغییرات در ماه اول ماسک به عنوان مدیرعامل توییتر متعدد و ناگهانی بوده است، از جمله اخراج دسته جمعی، تغییرات عمده یا درخواست برای کار در شب.

ماسک در ایمیلی که بعد از ظهر دوشنبه ارسال شد، بسیاری از تغییراتی را که کارکنان توییتر در مورد آن حدس می زدند، رسمی کرد. توییتر دیگر بسیاری از هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد یا بسیاری از مزایای کارکنان را که برای سال‌ها ارائه شده است، پرداخت نمی‌کند. حداکثر زمان برای سفرهای کاری محدودتر است و این سفرها کمتر می شود.

در این ایمیل آمده است: ما با یک محیط اقتصادی چالش برانگیز روبرو هستیم که نیازمند توجه بیشتر به مدیریت هزینه است. اگر بتوانیم برای استفاده هوشمندانه از منابع شرکت با یکدیگر همکاری کنیم، آینده توییتر به طرز باورنکردنی روشن خواهد بود.

علاوه بر این و سایر تغییراتی که در ایمیل توضیح داده شده است، انتظار می رود کارمندان توییتر هر روز به محل کار خود گزارش دهند و همانطور که ماسک در ایمیل قبلی گفته بود، افراد به صورت موردی مجاز خواهند بود. ماسک قبلاً موضع خود را در مورد کار از راه دور ملایم کرده بود، که برای همه کارمندان توییتر تحت مدیریت جک دورسی ممکن شد. دورسی اکنون یک سرمایه گذار در نسخه جدید توییتر است.

هزینه‌های کاهش‌یافته شامل هزینه‌های رفاه، بهره‌وری و بهره‌وری استخدام جدید همراه با اینترنت خانگی، آموزش و توسعه یا یادگیری، کمپ توییتر، که یک فعالیت گروهی در سطح شرکت بود، و فعالیت‌های تیمی کوچک‌تر که هر سه ماه یکبار انجام می‌شود، می‌شود. بود هزینه موقت برای پوشش هزینه های روزانه مراقبت های مرتبط با کووید نیز کاهش یافت.

در این ایمیل آمده است که کمک های مالی در حال ارزیابی مجدد هستند و ممکن است در صورت بهبود وضعیت مالی شرکت دوباره ارائه شوند.

یکی از کارمندان سابق گفت که کمک هزینه های آموزشی و توسعه سالهاست که بخشی از توییتر بوده و به مردم اجازه می دهد برای چیزهایی که به بهبود کار آنها کمک می کند، پرداخت کنند. درست مانند هزینه های فعالیت گروهی که در بین شرکت های فناوری رایج است.

سایر هزینه ها حتی هزینه های نیروی کار کاهش می یابد. قبض تلفن همراه در حال حاضر 50 دلار در ماه و هزینه غذا 75 دلار در ماه است که از 150 دلار در ماه کاهش یافته است. محدودیت کل هزینه برای هر نوع سفر مشترک در سطح بالاتری بررسی خواهد شد.

طبق گزارش Business Insider، تغییرات هزینه ها از اول نوامبر اعمال می شود و به دلیل حجم بالای تقاضا، پرداخت به کارمندان بیشتر از حد معمول طول می کشد.