ایتنا – پنج مزیت فایروال ابری


61 درصد از کسب و کارها بار کاری خود را در سال 2020 به فضای ابری منتقل کرده اند. آنها همچنین پیش بینی می کنند که ارزش بازار ابر عمومی تا سال 2025 بیش از 800 میلیارد دلار خواهد بود. با این حال، داده های ذخیره شده در ابر باید محافظت شوند. همراه با امنیت Zero Trust، داشتن فایروال ابری بخشی جدایی ناپذیر از یک برنامه جامع امنیت سایبری است. بنابراین، بیایید نگاهی به 5 مزیت برتر استفاده از فایروال ابری بیندازیم.

فایروال ابری چیست؟
برای شروع، فایروال ابری اساساً یک نسخه مجازی از فایروال سنتی است، اما در فضای ابری قرار دارد. شما قوانین را تنظیم و تعریف می کنید و فایروال ابری از ورود آن به شبکه شما جلوگیری می کند.

این نوع امنیت زمانی که داده ها در فضای ابری ذخیره می شوند بسیار مهم است. در حال حاضر، حدود 80 درصد از شرکت‌ها افزایش ربات‌هایی را گزارش می‌کنند که توسط بازیگران مخربی که سعی در سرقت اطلاعات حساس شرکت دارند، کار می‌کنند. فایروال ابری می تواند از ورود ترافیک مخرب به وب سایت شما جلوگیری کند و از نیروی کار راه دور شما محافظت کند.

مزایای فایروال ابری

1. فایروال های ابری بسیار مقیاس پذیر هستند
مشکل اصلی یک فایروال سنتی این است که نمی تواند از مرزهای خود فراتر رود. در برخی مواقع به دیوار پهنای باند برخورد خواهید کرد و نیاز به ارتقا دارید. Cloud Firewall با رشد کسب و کار شما مقیاس می شود، بنابراین می توانید کاربران و مجوزهای بیشتری را بعداً بدون ایجاد اختلال در پشته فناوری اطلاعات و امنیت خود اضافه کنید.

2. اطلاعات شما در هنگام مهاجرت محافظت می شود
هنگامی که داده ها را به ابر منتقل می کنید، این خطر وجود دارد که محافظت نشده باشند. یک پیکربندی نادرست ساده یک سطل S3 در یک محیط ابری AWS می تواند منجر به نقض گسترده داده شود. یک فایروال ابری را می توان در محیط های ابری مانند AWS یا Azure راه اندازی کرد تا از پیکربندی نادرست و قرار گرفتن در معرض داده های حساس در طول مهاجرت ابری جلوگیری کند.

3. فایروال های ابری به راحتی قابل استقرار و نگهداری هستند
یکی دیگر از مزیت های فایروال های ابری نصب آسان آنهاست. فرآیند استقرار سریع است زیرا مبتنی بر نرم افزار است. پس از استقرار، همه چیز را می توان با فشار یک دکمه مدیریت کرد و هر مشکلی را می توان مستقیماً از طریق ابر برطرف کرد.

 وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری می شود، فایروال های ابری کار را بسیار آسان می کنند. نرم افزار معمولا دارای یک کنترل پنل است که می توان از آن برای مدیریت سیستم استفاده کرد. Cloud Firewall فهرست گسترده‌ای از ابزارها دارد که می‌توان از آنها برای ایجاد فیلترها و قوانین سفارشی برای کنترل آنچه در عرض چند دقیقه به داخل و خارج از ابر خصوصی شما حرکت می‌کند، استفاده کرد. به راحتی با زیرساخت های ابری موجود شما ادغام می شود. این بدان معناست که در حین استقرار نباید به هیچ دست انداز در جاده برخورد کنید.

4. مدیریت هویت و دسترسی
مدیران اکنون می‌توانند خط‌مشی‌های دقیق‌تری تنظیم کنند و کاربران را در سراسر سازمان با یک چارچوب مدیریت هویت و دسترسی احراز هویت کنند. این امر به مدیران کنترل بیشتری می‌دهد که چه کسی به کدام برنامه‌ها دسترسی دارد تا از ترافیک جانبی شبکه جلوگیری کند و از اصول اصلی دسترسی به شبکه Zero Trust برای حذف اعتماد ضمنی استفاده می‌کند.

5. فایروال های ابری بسیار توسعه پذیر هستند
یکی از مزایای بزرگ فایروال ابری این است که می توان آن را از هر جایی مدیریت کرد. دوران رفتن به دفتر و سرهم بندی کردن با فایروال فیزیکی گذشته است. فایروال های ابری را می توان در هر نقطه از جهان برای محافظت از شبکه خصوصی شما مستقر کرد. هنگامی که یک فایروال سنتی دارید، تمام به روز رسانی ها و نگهداری باید در محل واقعی دستگاه انجام شود. این یک مشکل بزرگ برای شرکت هایی می شود که دارای چندین شعبه با تیم هایی از کارمندان و اشخاص ثالث هستند که از نظر جغرافیایی پراکنده هستند.

به طور خلاصه، استفاده از فایروال ابری مزایای زیادی دارد. نه تنها می تواند جایگزین فایروال سنتی شود و نیاز به دستگاه فیزیکی را از بین ببرد، بلکه می تواند بهره وری کلی کارکنان را بهبود بخشد و نیروی کار ترکیبی را فعال کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید