ایتنا – فاکسکان خودروهای تسلا می سازدشرکت «گروه فناوری بالا» که با نام رسمی فاکس کان شناخته می شود، دو نمونه اولیه از خودروهای الکتریکی را ارائه کرد که شامل پیکاپ تراک «مدل V» و هاچ بک کراس اوور اسپرت «مدل B» است.

با این حال، فاکسکان نمی خواهد برند خودروی خود را بفروشد. در عوض، این شرکت می خواهد برای خودروسازان دیگر خودرو طراحی و تولید کند. این شرکت ادعا می کند که می تواند زمان طراحی یک خودرو را به نصف کاهش دهد و هزینه های طراحی را برای خودروسازی که می خواهد از خدمات آن استفاده کند، کاهش دهد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این شرکت تایوانی جاه طلبی های بزرگی دارد. یونگ لیو، مدیرعامل و رئیس فاکسکان اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا سال 2025 سهم پنج درصدی از تولید خودروهای الکتریکی جهانی را به خود اختصاص دهد و امیدوار است تسلا مشتری آن باشد. لیو گفت: امیدوارم روزی بتوانیم خودروهای تسلا را برای تسلا بسازیم.

تسلا در حال حاضر خودروهای خود را در کارخانه هایی در سراسر جهان از جمله ایالات متحده، برلین و شانگهای تولید می کند.

طی دو سال گذشته، فاکسکان تجارت خودروهای الکتریکی خود را توسعه داده است. این شرکت سال گذشته سه نمونه اولیه را ارائه کرد که دو نمونه از آنها وارد بازار شده است. اتوبوس برقی مدل T بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی در تایوان است و مدل C با نام تجاری Luxgen N7 توسط شرکت خودروسازی تایوانی Yulon Motor تولید می شود.

لیو گفت: مشتریان فاکسکان می خواهند خودروهای برقی زیادی بفروشند.

در طول چند دهه گذشته، فاکسکان به نامی شناخته شده در تولید و مونتاژ محصولات الکترونیکی مصرفی تبدیل شده است، اما اکنون به دنبال تنوع بخشیدن به فعالیت های خود و ورود به حوزه های جدید با تمرکز ویژه بر خودروهای برقی است.

مدیرعامل فاکسکان گفت: پنج خودروی مفهومی نشان می دهد که فاکسکان می تواند خودروهای برقی را طراحی و تولید کند که ظاهر و ایمنی خوبی دارند.

بخشی از استراتژی فاکس کان به نمایش گذاشتن توانمندی های خود در زمینه خودروهای برقی در شرایطی است که بسیاری از شرکت ها به ویژه شرکت هایی که در عرصه خودروسازی حضور نداشتند مانند شرکت سازنده گوشی های هوشمند شیائومی و شرکت اینترنتی بایدو وارد این بازار شده و در حال تولید برق هستند. شرکت های خودروسازی با هدف تولید انبوه یک خودرو ایجاد کردند.

طبق گزارش CNBC، فاکسکان می‌تواند گزینه‌ای برای شرکت‌هایی باشد که به دنبال راه‌اندازی یک شرکت خودروهای الکتریکی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفت در طراحی و ساخت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید