انبار 30000 خودرو در پارکینگ های کارخانه خودروسازی بم


انبار 30000 خودرو در پارکینگ های کارخانه خودروسازی بم

اخبار بورسا: محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در بازدید از مجموعه ارگ ​​گفت: زیرساخت های خوبی در ارگ جدید فراهم شده است البته مسائل گمرکی و غیره نیز وجود دارد که به زودی برطرف می شود و ظرفیت خوبی نیز وجود دارد. در منطقه ویژه بم راه اندازی شده و امیدواریم تولید روز به روز افزایش یابد.» و بتواند پاسخگوی نیاز بازار خودروی کشور باشد.

به گفته استاندار کرمان به دلیل مشکلات گمرکی حدود 30 هزار خودرو در پارکینگ کارخانه های خودروسازی منطقه ویژه بم دپو شد.

وی افزود: در این زمینه مذاکراتی با رئیس گمرکات کشور انجام شده و امیدواریم در جلسه ای که هفته جاری برگزار می شود این موضوع حل شود.

به گزارش فداکار، مشکل تامین نشدن خودرو از سوی شرکت ها نیست، زیرا برخی از قطعات این خودروها از خارج از کشور وارد می شود و باید اوراق و مدارک آن به گمرک تحویل داده شود، اما برخی شرکت ها دیر این کار را انجام می دهند، بنابراین آنها اجازه خروج از منطقه را ندارند.

وی با اشاره به صحبت های امروز خود با رئیس کل گمرک کشور گفت: مقرر شد برای خودروسازانی که با گمرک تسویه حساب نکرده اند، همین مقدار خودرو به عنوان ضمانت باقی بماند و حتی این آمادگی وجود دارد که دو برابر آن نیز نگه داشته شود. به عنوان ضمانت بقیه را بردارید.

استاندار کرمان ادامه داد: تا هفته آینده بخش زیادی از مشکل انبار خودرو حل می شود.

فداکار با اشاره به مشکلات سوخت رسانی در شهرستان های شرق استان می گوید: گازرسانی به این منطقه در گذشته قرار بود انجام شود اما با تاخیر انجام شد و به همین دلیل با فرمانداران شرقی جلسه ای برگزار کردیم تا مشکل را به طور موقت حل کنیم. و امیدواریم تا پایان این هفته این مشکل برطرف شود.