امکان وارد کردن و ثبت نام آیفون 14 وجود ندارد


امکان وارد کردن و ثبت نام آیفون 14 وجود ندارد

اخبار بورسا: خریداران آیفون 14 همچنان با مشکل فعال سازی این گوشی مواجه هستند و دیروز سامانه همتا رسما اعلام کرد که به دلیل عدم واردات قانونی گوشی های این مدل، تمامی گوشی های آیفون 14 وارد بازار قاچاق شده است؛ بنابراین اکیداً به کلیه سندیکاها توصیه می شود تا زمان مشخص شدن وضعیت واردات قانونی آیفون 14 از خرید و فروش آیفون 14 خودداری کنند.

البته اینکه آیا تمام آیفون 14 موجود در بازار قاچاق محسوب می شود یا خیر جای بحث دارد چرا که طبق قانون هر مسافری هر ساله امکان ثبت تلفن همراه را دارد و این امکان وجود دارد که بسیاری از این مدل های تلفن همراه از طریق یک مسافر وارد کشور شده است

در همین راستا و بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی گمرک ایسنا، ورود مسافر با آیفون 14 به کشور قاچاق نیست، اما از آنجایی که ثبت نام آیفون 14 در سامانه مربوطه فعال نمی شود، امکان پذیر نیست. برای پرداخت هزینه و عوارض گمرکی مسافر بر اساس مصوبات کمیسیون ثبت تلفن همراه امکان فعال سازی آن وجود ندارد.

گمرک تاکید کرد: بر اساس مقررات صادرات و واردات، هر مسافر می‌تواند سالانه یک گوشی تلفن همراه وارد کشور کند و این روش ورود قاچاق محسوب نمی‌شود، اما فعال‌سازی تلفن همراه وارد شده به کشور از این طریق مشمول گمرک نمی‌شود. و طبق ضوابط مسافر ابتدا باید عوارض و مالیات را پرداخت کند که در حال حاضر در سامانه مربوطه فعال نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید