افزایش دستمزد معوقه به بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی از نوامبر


افزایش دستمزد معوقه به بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی از نوامبر

به گزارش مردم سالاری آنلاین، میرهاشم موسوی گفت: با تاکید ویژه رئیس جمهور و پیگیری معاون اول محترم، موانع موجود برای افزایش حقوق در سایر سطوح تا سقف 38 درصد به اضافه 515 هزار تومان بود. بر اساس مصوبه وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی حذف شد و حقوق شهریور ماه این بستگان را با اعمال افزایش 38 درصدی به اضافه 515 هزار تومان پرداخت کردیم.
وی افزود: حقوق بازنشستگان را در مهرماه به همین صورت و با افزایش پرداخت می کنیم. برای مستمری بگیران نیز 5 ماه افزایش حقوق داریم و در حال برنامه ریزی و تلاش برای پرداخت 5 ماه معوقه از آبان تا پایان اسفند هستیم. معوقات مستمری بگیران از آبان ماه به همراه حقوق آن بستگان پرداخت می شود.
موسوی با بیان اینکه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دیروز تشکیل شد و از رئیس جمهور محترم به خاطر دستور تسریع در پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تشکر می کنم تا در اسرع وقت به تعهدات خود عمل کنیم. تامین اجتماعی هر ماه حدود 2600 میلیارد تومان بار مالی جدیدی ایجاد می کند که سالانه حدود 30000 میلیارد تومان هزینه دارد و امیدواریم با این افزایش رضایت بازنشستگان را جلب کنیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، موسوی ادامه داد: برنامه ما این است که انشاءالله از آبان ماه پرداخت معوقات را داشته باشیم و رئیس جمهور نیز دستور بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را دادند که بیشترین میزان بدهی خواهد بود. روش مهم تامین نقدینگی لازم، باید تسریع شود. رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادی روش هایی را دستور داده است که به سرعت به نقدینگی لازم برسیم و به تعهدات خود عمل کنیم.
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید