افزایش درآمد ایران خودرو از فروش پژو


افزایش درآمد ماهانه ایران خودرو از فروش گروه پژو + بورس نیوز

اخبار بورسا:

شرکت ایران خودرو در صورت عملیات ماهانه منتهی به مهر ماه 1401 به سهامداران اعلام کرد که درآمد عملیاتی حاصل از فروش خودروهای تولیدی خود بالغ بر 8.875 میلیارد تومان و همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان مهرماه سال جاری بالغ بر 8.875 میلیارد تومان بوده است. ، از فروش محصولات خود به آن به درآمد کلی 86710 میلیارد تومان دست یافت.

میزان درآمد ماهانه ای که این تولیدکننده خودروهای جاده ای ویژه از فروش محصولات خود در مهرماه شناسایی کرده مربوط به بازار داخلی بوده و بر خلاف ماه گذشته در این مدت در بازار صادراتی ظاهر نشده است، میزان درآمد دریافتی توسط این بازار نسبت به مدت مشابه سال قبل 63 درصد رشد داشته است.

افزایش درآمد ماهانه ایران خودرو از فروش گروه پژو + بورس نیوز

میزان سرمایه ثبت شده ایران خودرو 30 هزار و 165 میلیارد تومان ثبت شد و همچنین گفتنی است میزان درآمد حاصل از ایران خودرو در مهرماه توانست به متوسط ​​درآمد ماهانه 12 هزار و 387 میلیارد تومان برسد.

درآمد ماهانه یک “خودرو” نسبت به سال گذشته بسیار در حال حرکت است

این خودروساز آبی پوش در ابتدای نیمه دوم سال مالی خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته 63 درصد افزایش درآمد سالانه را برای سهامداران به ارمغان آورد به طوری که در مهرماه سال گذشته مبلغ دریافتی معادل 5 هزار بود. و 432 میلیارد تومان بود.

کل درآمد ثبت شده توسط «خودرو» تا پایان مهرماه امسال نسبت به سال گذشته 173 درصد رشد داشته است. مجموع درآمد این شرکت در سال مالی گذشته 32 میلیارد تومان شناسایی شد که با افزایش 55 هزار میلیارد تومانی به مبلغ فعلی اکتسابی رسید.

افزایش درآمد ماهانه ایران خودرو از فروش گروه پژو + بورس نیوز

بر اساس این گزارش ماهانه، ایران خودرو نسبت به مهرماه سال گذشته رشد قابل قبولی در سوابق مالی خود به ثبت رساند و رشد 63 درصدی را به ثبت رساند و در 3 ماهه دوم 35 هزار میلیارد تومان درآمد داشت.

درآمد صادراتی ایران خودرو از محل فروش محصولات در این بازار تا پایان 7 ماه گذشته به 112 میلیارد تومان رسیده است که نکته قابل توجه در مورد این درآمد این است که در مدت مشابه سال گذشته از محل فروش محصولات به دست آمده است. فروش محصولات در بازار خارجی. ثبت نام نشده در سال مالی منتهی به اسفند، 1401 خودرو از فروش قطعات SKD و فروش CBU سود برده اند.

سودآورترین محصول ایران خودرو در مهرماه مربوط به گروه «پژو» با 4 هزار و 603 میلیارد تومان است که با 6 درصد افزایش (معادل 252 میلیارد تومان) از عملکرد شهریور ماه پیشی گرفت.یک میلیارد تومان رسید.

افزایش درآمد ماهانه ایران خودرو از فروش گروه پژو + بورس نیوز

قیمت فروش گروه پژو در مهرماه 165 میلیون تومان برای هر خودرو اعلام شد که نسبت به ماه گذشته یک میلیون و 752 هزار تومان کاهش داشته است. بیشترین قیمت فروش ایرانکار در مهرماه به محصول «هایما» تعلق گرفت که هر دستگاه 630 میلیون تومان درآمد داشت.

میزان درآمدی که این شرکت خودروسازی از فروش هایما در مهرماه دریافت کرده است معادل 497 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته این خودرو 358 میلیارد تومان افزایش درآمد داشته است.

پایان مقاله

دیدگاهتان را بنویسید