افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402 تعیین شد


افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402 تعیین شد

به گزارش دموکراسی آنلاین، سید محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به موافقت مجلس با اصول احیای حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​گفت: اقدام دولت برای ارائه لایحه احیای حقوق کارمندان و مستمری بگیران یک اقدام بود. تصمیم مناسب و مناسب و لازم در شرایط اقتصادی کنونی و مجلس نیز از این لایحه استقبال کرد و در گام اول با یک فوریت بررسی لایحه مذکور موافقت کرد و در گام بعدی شرایط کلی آن را تصویب کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و ایسکو در شورای اسلامی افزود: پس از تصویب کلیات، جزئیات این لایحه در جلسات متعدد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از مدت ها بررسی گزارش ارائه شد. به صحن علنی مجلس.
وی با بیان اینکه دولت برای اجرای این لایحه حدود 55 هزار میلیارد تومان منبع در نظر گرفته است که کم نیست، افزود: اگرچه نمی توان ادعا کرد که افزایش ناشی از این احیای حقوق می تواند همه مشکلات مردم را حل کند. در زمینه اقتصادی ، اما می تواند بخشی از این مشکلات را حل کند زیرا تا حدودی قدرت خرید مردم را افزایش می دهد.
این نماینده مجلس در مجلس یازدهم اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس علاوه بر اینکه بر اساس این اصلاحیه حقوق بازنشستگان لشکری ​​و کشوری به جز حق خانواده و فرزند افزایش می یابد. همچنین تصویب شد که به این رقم 5 درصد اضافه شود که نفقه خواهد بود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: آنچه در این زمینه مهم است این است که آنچه اکنون به حقوق اضافه می شود پایه است و به این رقم افزایش حقوق سال آینده اضافه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید