اصول عملکرد کنوکتورهای فن


اصول عملکرد کنوکتورهای فن

من گزارش میدم بازسازی ویلا : اغلب ممکن است برای هر کسی بدون تجربه کافی اتفاق بیفتد تعمیر کنوکتور فن دارند، می خواهند دستگاه را سرویس کنند تا هزینه تعمیرات را نپردازند و کار را به اصطلاح ارزان تر جمع کنند! اما مشکل از اینجا شروع می شود. از آنجایی که اکثر افراد در این زمینه تخصص ندارند، نه تنها نمی توانند مشکل دستگاه را شناسایی کنند، بلکه با اقداماتی که انجام می دهند، شرایط را پیچیده می کنند و در نهایت هزینه بیشتری را پرداخت می کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در زیر دلایل خرابی و نحوه صحیح سرویس دهی به این واحدها را توضیح می دهیم و همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که چگونه از کارشناسان حرفه ای برای تعمیر فن کویل خود کمک بگیرید لذا از شما دعوت می کنیم تا پایان ساعت با ما همراه باشید. این مقاله

اصول عملکرد کنوکتورهای فن
اصول عملکرد کنوکتورهای فن

کنوکتور فن چیست؟

کنوکتورهای فن دار دارای کویل و فن، کویل ها دو نوع سرمایشی و گرمایشی و همچنین فن و فیلتر هوا قابل تعویض می باشد. کویل های سرمایش و گرمایش دارای یک سری لوله های پرده دار یا ساده هستند که باید تمیز و بدون نشتی باشند و کویل ها باید از لوله های مسی ساخته شوند تا محکم بمانند. همچنین فن ها باید آلومینیومی باشند تا کیفیت و کارایی بیشتری داشته باشند. شما باید به طور مرتب این لوله ها را از نظر نشتی بررسی کنید.

فن کویل ها به دلیل ایجاد شرایط تهویه مطبوع مناسب طرفداران زیادی دارند، بنابراین نحوه تعمیر این دستگاه ها اغلب سوالی است که ممکن است برای همه پیش بیاید. به تعمیر کنوکتور فن باید از یک متخصص کمک بگیرید. هزینه تعمیر یونیت های فن کویل بسیار مقرون به صرفه و مناسب است و اگر توسط متخصص انجام شود از مشکلاتی که بعدا برای شما پیش می آید جلوگیری می کند.

نحوه سرویس و تعمیر یونیت فن کویل

کنوکتورهای فن باید سالی یکبار سرویس شوند. اگر این کار را خیلی دیر انجام دهید، ممکن است دستگاه شما با مشکلات جدی مواجه شود که هزینه های شما را چند برابر خواهد کرد. هرگز به دلیل تیغه های آلومینیومی کنوکتورهای فن دار آن را تمیز کنید، تا زمانی که تعادلش از بین نرود به آن دست نزنید. چون این کار را می کند کنوکتورهای فن دار هنگام کار سر و صدا ایجاد کنید. اگر تعمیر کنوکتور فن علاوه بر نقش بسیار موثر در کاهش مصرف برق، باید در زمان مقرر انجام شود. این نیز هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

برای سرویس واحدهای فن کویل چه باید کرد؟

کنوکتورهای فن دار
کنوکتورهای فن دار

چند کار ضروری و راحت برای سرویس وجود دارد که اگر کمی در این زمینه تجربه داشته باشید می توانید به راحتی خودتان آن ها را انجام دهید. اما اگر این را متوجه نشدید، اصلاً سرویس را انجام ندهید زیرا هزینه را دوبرابر خواهید کرد. برخی از کارهای مهمی که برای سرویس فن کویل باید انجام داد عبارتند از:

 • فیلترها را بشویید
 • شستن پره های کویل با استفاده از اسپری مخصوص کنوکتورهای فن دار
 • اپراتور دستگاه را کاملاً بشویید
 • رفع گرفتگی لوله تخلیه و تمیز کردن سینی این قسمت
 • موتور الکتریکی را کاملا روغن کاری کنید
 • محفظه داخلی دستگاه را تمیز کنید
 • شیلنگ ها و شیرهای برگشت دستگاه را به دقت بررسی کنید
 • کنترل مداوم سیم کشی و سیم کشی دستگاه
 • تمیز کردن منظم قاب بیرونی

همچنین خوب است بدانید که موتورهای این دستگاه به دو نوع اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از: شفت صاف و شفت کلفت. در حین سرویس، صنعتگر باید به هر دو عنصر توجه کند. در واقع تعمیر واحدهای فن کویل در حال حاضر یکی از تخصصی ترین کارهایی است که برای انجام آن باید از یک متخصص و صنعتگر مجرب کمک گرفت زیرا در غیر این صورت آسیب های جدی و گران قیمتی به دستگاه وارد می شود که قابل جبران نیست. هر وسیله ای

برای خرید کنوکتور فن چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اگر در هنگام خرید موتور برق خود این 5 نکته اساسی را در نظر بگیرید، هرگز دستگاه تقلبی دریافت نمی کنید و هزینه تعمیر شما افزایش نمی یابد. اینها هستند:

 1. حتما به تک شفت یا دو شفت بودن دستگاه توجه کنید.
 2. به قدرت دستگاه خود توجه کنید
 3. قطر شفت را از فروشنده بپرسید، قطر 12، 12.7 یا حتی 14 میلی متر برای این دستگاه ها وجود دارد که در سرویس و تعمیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 4. توجه به طول شفت را فراموش نکنید. دقیقا همان طول شفت متناسب با دستگاه را از فروشنده دریافت کنید.
 5. همچنین توجه به طول نشیمنگاه الکتروموتور دستگاه بسیار مهم است.

چرا باید از متخصص تعمیر فن کویل کمک بگیریم؟

قدم اصلی و مهم برای تعمیر این دستگاه ها تشخیص صحیح است. برخی از مواردی که در هنگام تشخیص باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

انواع فن کویل چیست؟

 • دیوار
 • ایستاده
 • سقف
 • زمینی

با برای تعمیر نگران نباش!

همانطور که گفته شد، واحدهای فن کویل باید سالیانه سرویس شوند و چه راهی بهتر از این که توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. با فیکس می توانید به جای کمک گرفتن از جایگزین، یک تعمیرکار متخصص را مهمان خانه خود کنید تا از ما رضایت و اطمینان کافی داشته باشید. همچنین در صورت نیاز به قطعات جدید، به شما این اطمینان را می دهیم که از تجهیزات اصلی و مواد درجه یک برای تعمیر استفاده خواهیم کرد. کنوکتورهای فن دار شما استفاده می کنید همه موارد قبل از تعویض با شما بررسی می شود و با کمک تیم مشاوره و پشتیبانی تلفنی ما می توانید در هر زمان با Befix تماس بگیرید و از خدمات ما رضایت و لذت کافی را داشته باشید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید متشکریم.

توجه: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید