احسان حاجه امیری به همراه همسرش لیلا ربانی و پسرش در اصفهان


احسان خواجه امیری خواننده مشهور ایرانی است که پدرش ایرج یکی از خوانندگان سنتی و قدیمی ایران است. امروز در ایران فور فان می خواهیم عکسی از احسان خواجه امیری در کنار همسر و پسرش در اصفهان قرار دهیم.

احسان خواجه امیری در کنار همسرش

آخرین عکس احسان خواجه امیری در کنار همسر و فرزندش در اصفهان

احسان خواجه امیری در کنار همسرشعکس احسان خواجه امیری در کنار همسرش

موزه های اصفهان را بگردید

در ادامه این مقاله می توانید با موزه های اصفهان و مطالب هر یک از آنها آشنا شوید.

1. موزه کاخ چچلستون

یکی از موزه های اصفهان که بسیار مورد علاقه همگان است، موزه چهلستون بازمانده از دوره صفویه است. این موزه به عنوان یکی از باشکوه ترین بناهای قدیمی اصفهان معرفی شده است، به گونه ای که نقاشی ها، خط و تزئینات این بنا در ایران نمونه ای ندارد و پس از کاخ گلستان، این موزه دومین موزه قدیمی ایران محسوب می شود. بر اساس رابطه سنی

آدرس: اصفهان، میدان امام حسین، مجتمع چهلستون، خیابان استانداری

احسان خواجه امیری در کنار همسرشجاهای دیدنی اصفهان

2. موزه کلیسای وانک

موزه ای دو طبقه با دو تالار در قسمت شمالی محراب کلیسای ونک ساخته شد. این موزه که بین سال های 1905 تا 1906 ساخته شده است، بیش از 800 شی قدیمی و عتیقه از قرن 16 تا 20 را در خود جای داده است. بخش‌های مختلف این موزه شامل بخش کتاب‌ها و نسخه‌های خطی، تابلوها و تابلوهای گچی، منسوجات (دستباف و گلدوزی‌های سنتی)، فلزکاری، چینی و سفال، چوب‌کاری، فرامین، غرفه صنعت چاپ، غرفه یپرم خان، غرفه نژادکشی است. ارامنه در 24 آوریل 1915، مساجد و غرفه های جمهوری ارمنستان در 1920-1918.

آدرس: اصفهان، خیابان نظر شرقی، کوچه کلیسا وانک

3. موزه هنرهای تزئینی ایران یا موزه رکیبانه

یکی دیگر از موزه های اصفهان، موزه هنرهای تزئینی است. این موزه در عمارت تاریخی دوره قاجار به نام رکیب خانه در مساحتی حدود 2600 متر مربع واقع شده است. در موزه هنرهای تزیینی مجموعه ای از صنایع دستی، ملیله دوزی، ترمه، آثار خوشنویسی، یاقوت، جام های بازمانده از قرن سوم، پنجم و هشتم، آثار میرعماد و دخترش، آثار مروی سلطانعلی مشهری و میرزا رضا. کلهر نگهبانی می شود.

آدرس: اصفهان، میدان امام حسین، خیابان استندری، روبروی دانشگاه پردیس

موزه اصفهانموزه اصفهان

4. موزه مردم شناسی یا حمام علیقلی خان

این موزه نیز با معماری باشکوه و با مساحت ۱۲۰۰ متر مربع، بازمانده‌ای از دوره صفویه است. این بنا در گذشته حمامی بود با دو بخش، یک حمام بزرگ و یک حمام کوچک که هر کدام دارای دوش و گلخانه جداگانه بودند. بنای علی کولی آقا در سال 1125 هجری قمری به دستور یکی از درباریان شاه سلطان حسین و شاه سلیمان صفوی به نام علی کولی آقا ساخته شد.

آدرس: اصفهان، خیابان آیت الله بیدآبادی، روبروی خیابان طیب، خیابان مسجد سید

5. موزه هنرهای معاصر

از دیگر موزه های اصفهان می توان به عمارت جب هانه اشاره کرد که اکنون موزه هنرهای معاصر اصفهان است. ساختمان این موزه بخشی از دولت خانه صفویه به جا مانده از آن دوره بوده است اما امروزه معماری این موزه به دلیل تخریب و بازسازی این بنا در زمان قاجار تغییر کرده و دارای معماری قاجاریه است.

آدرس: اصفهان، میدان امام حسین، خیابان استنداری

اینستاگرام و ایران گرد

دیدگاهتان را بنویسید