احراز هویت بیومتریک نیاز به تأیید گذرنامه را برای ساکنان دبی از بین می برد


پس از فرودگاه های دبی، اکنون اداره کل اقامت و امور خارجه امارات نیز خدمات خود را با استفاده از سامانه تایید هویت آنلاین ارائه خواهد کرد.

اداره کل اقامت و امور خارجی امارات متحده عربی در دبی تمامی خدمات خود را به صورت آنلاین با احراز هویت بیومتریک صورت ارائه می دهد.

به گزارش خلیج تایمز، فاطمه سالم المزروعی، افسر ارشد و مدیر این پروژه در رویداد Gitex Global 2022 گفت: هدف ما کلیه خدمات و تراکنش های اداره کل اقامت و امور خارجه امارات با داده های بیومتریک چهره است. برای پردازش خدماتی مانند درخواست اقامت، ویزا یا هر سرویس دیگری با استفاده از این روش قابل دسترسی و تایید هستند. ساکنان دبی دیگر نیازی به استفاده از پاسپورت یا سایر مدارک برای تایید هویت خود ندارند.”

این وزارت بیش از یک سال پیش تأیید کرد که فرودگاه های دبی به 122 ایست بازرسی هوشمند بیومتریک برای کنترل سریع پاسپورت مسافران مجهز شده اند.

صرافی الانصاری عکس سلفی بیومتریک را برای تأیید سن راه اندازی کرد

الانصاری اولین شرکت صرافی در امارات متحده عربی است که مسیر «شناخت آنلاین مشتری» را با همکاری وزارت کشور اجرا می کند.

 سرویس شناسایی آنلاین مشتری از سرویس دروازه بیومتریک دیجیتال تایید شده وزارت اطلاعات، که سال گذشته راه اندازی شد، برای تأیید هویت، از جمله تأیید سن، استفاده می کند.

به گفته احمد سعید الشمسی از وزارت کشور امارات، وب‌سایت بیومتریک می‌گوید: «بر اساس دستورالعمل‌های دولت برای اتخاذ بهترین فناوری‌ها در خدمات دیجیتال، این وزارتخانه به طور مستمر بر روی فناوری‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کند و از آنها برای توسعه خدمات در یک فضای خلاقانه استفاده می‌کند. مسیر.”

این اقدام در شرایطی اتفاق می افتد که رشد چشمگیری در اجرای فناوری های بیومتریک صورت در کشور و منطقه داشته باشد. طبق آمارهای The Insight Partners در ماه می، انتظار می‌رود بخش بیومتریک در خاورمیانه و آفریقا از 161970 میلیون دلار در سال 2021 به 355620 میلیون دلار تا سال 2028 رشد کند که نرخ رشد کلی 11.9 درصد در این بازه زمانی نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، پلیس دبی اولین خودرو از 400 خودروی گشت هوشمند با قابلیت تشخیص چهره را در ماه مارس به کار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید