آزادی 400 زندانی از زمان اعتراضات اخیر


آزادی 400 زندانی از زمان اعتراضات اخیر

به گزارش مردم سالاری آنلاین، علی صالحی پس از بازدید چهار ساعته از زندان تهران بزرگ و بازدید سه ساعته از زندان اوین اظهار داشت: پس از فرمان رهبر انقلاب مبنی بر تمایز قشر جوان و نوجوان. ، که به دلیل هیجان ناشی از تماشای یک برنامه اینترنتی به خیابان ها آمدند. آنها می آیند و رئیس دادگستری بر رسیدگی فوری به وضعیت دستگیرشدگان تاکید کرد.
وی تصریح کرد: با عنایت به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در جشن مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری مبنی بر لزوم تفکیک رده های مختلف خردسالان و مقصران اصلی ناآرامی های اخیر کشور، قوه قضاییه بلافاصله در این نگرش اقدام کرد.
وی افزود: با توجه به تفکیک سطوح مختلف بازداشت شدگان و غربالگری آنها از نظر نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، میزان عمل و میزان گناه و دخالت در صحنه، برخی از این افراد از جمله افرادی که تخلفات کمتری در این زمینه دارند شناسایی و آماده آزادی می شوند.
دادستان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد دستگیر شده از نظر التهاب و هیجان وارد صحنه شده و هم اکنون نسبت به اقدامات آنها تذکر داده شده است، 400 نفر از این افراد صبح امروز پس از بررسی پرونده از زندان آزاد شدند. .
و افزود: این افراد پس از تعهد و به شرط عدم تکرار اقدامات جامعه بازگشتند.
صالحی در خصوص فتنه گرانی که مرتکب جنایات سنگین تری از جمله آتش زدن اموال عمومی، ایجاد هرج و مرج در جامعه و اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان شده اند، تاکید کرد: این فتنه گرانی هستند که علیه امنیت ملی اقدام کرده و نابود می شوند. نظم و امنیت مردم نقض شده، بدون هیچ تسامحی، با قاطعیت و قاطعیت کامل برخورد قانونی و پرونده این افراد به صورت ویژه و فوق‌العاده در دادسرای تهران رسیدگی و به دادگاه معرفی می‌شود.
وی تاکید کرد: عناصر اصلی تا زمانی که دادگاه در مورد آنها تصمیم گیری کند در بازداشت هستند.
منبع: قوه قضائیه

دیدگاهتان را بنویسید