9 توصیه برای ساخت یک نمونه کار معماری از انجمن معماران


طبق گزارش آگهی ساختمان: خلاصه: توصیه های انجمن معماران برای طراحی و ایجاد یک رزومه و نمونه کار معماری که مسیر شما را به سمت موفقیت تحصیلی و شغلی هموارتر می کند.

تصاویر 1658043447 دقیقهاکنون، به عنوان یک فارغ التحصیل که سال های کالج را پشت سر گذاشته اید و وارد فضای حرفه ای شده اید، می دانید که حداقل 80-300 نفر از همسالان شما با شما رقابت می کنند. ناگفته نماند که فارغ التحصیلان بی شماری از دانشگاه ها و سایر شهرها و حتی کشورها با شما رقابت خواهند کرد.

در ابتدای فارغ التحصیلی، به طور غریزی شروع به ساختن نمونه کارها از رزومه و کارهای طراحی خود کرده و آن را به دفاتر معماری یا دانشگاه های مختلف ارسال می کنید. در حالی که کار شما قابل تحسین است، به یاد داشته باشید که همکاران شما نیز همین مسیر را طی کرده اند.

هیچ موردی برای نگرانی نیست؛ در این مقاله ما نکات برجسته طراحی و ساخت نمونه کار معماری و رزومه ما بحث خواهیم کرد که اگر رقابت شما را حذف نکند، حداقل شما را در بین چند منتخب قرار می دهد! شما می توانید از میان جمعیت متمایز شوید و رویای خود را محقق کنید.

شما قبلاً اصول اولیه قوانین طراحی و ساخت و ساز را در دانشگاه و دانشکده معماری خود آموخته اید. اکنون زمان آن است که توانایی ها و مهارت های خود را به درستی به داور یا کارفرمایان آینده خود ارائه دهید.

1. نمونه کارها را با معماری نمونه کاوش کنید

شما بدون شک معمار یا معمارانی را در ذهن دارید که مسیرشان الهام بخش شماست. مشاهده نمونه کارهای این معماران گزینه خوبی برای شروع ساخت یک نمونه کار معماری است. سعی کنید با مرور نمونه کارهای معماری نمونه پروژه هایی را پیدا کنید که به سبک هنری شما نزدیک باشد.

راه دیگر استفاده از ایده ها و مفاهیم به کار رفته در مجموعه بهترین معماران جهان است. معمارانی مانند فرانک گری، باکمینستر فولر، IMP و افرادی مانند آنها. اگرچه طرح های آنها ممکن است برای تازه کارها کمی آزاردهنده باشد، اما مفاهیمی که ایجاد می کنند هنوز بسیار محبوب هستند. ایده های طراحی را ارائه دهید که داوران شما را شگفت زده کند.

2. یک قالب نمونه کار معماری را انتخاب کنید که مناسب و سازگار با زمینه طراحی شما باشد

گام بعدی این است که زمینه طراحی ترجیحی خود را در نظر بگیرید.

آیا تمایلی به طراحی آثار معماری دارید که نشان دهنده عشق و علاقه شما به فناوری پیشرفته یا طرح های کلاسیک باشد؟ آیا سایه های رنگی را ترجیح می دهید یا احساس آرامش و راحتی؟ آیا به طراحی معماری مسکونی یا تجاری علاقه مند هستید؟

هنگامی که سبک شخصی خود را پیدا کردید، انتخاب یک الگوی نمونه کارها معماری و نمونه برداری از آنچه در پوشه های خود ذخیره کرده اید آسان تر خواهد بود. می توانید قالبی را انتخاب کنید که مکمل سبک طراحی شما باشد.

3. از مهارت های طراحی گرافیکی خود به خوبی استفاده کنید

هر مدرسه معماری خوب دانش پایه ای از طراحی گرافیک را به دانش آموزان خود ارائه می دهد. در واقع این مهارت ها ترجمه افکار و ایده های ما به زبان گرافیکی هستند. مهارت هایی که توسط نرم افزارهای مختلف مانند Photoshop، InDesign، Illustrator، Corel Draw و … برای ارتقای کار طراحی شما استفاده می شود.

طراحی گرافیک بخشی جدایی ناپذیر از طراحی داخلی و معماری است. این ابزارهای نرم افزاری به افزودن جلوه های ویژه و بهبود رندرها کمک می کنند تا در نهایت مشتریان بالقوه ای را که به شرکت معماری نزدیک می شوند تحت تأثیر قرار دهند. نشان دادن مهارت خود در طراحی گرافیک به جذابیت شما به عنوان یک معمار و طراح می افزاید.

اگر با این ابزارهای طراحی گرافیک آشنایی ندارید، در یک دوره یا کارگاه آموزشی شرکت کنید و مدتی را صرف آزمایش گرایش های مختلف طراحی کنید.

4. یک قالب طرح بندی برای پروژه های خود ایجاد کنید

یکی از عناصر کلیدی مجموعه معماری شما نمونه هایی از پروژه های معماری شما هستند.

زمانی که تجربه زیادی در این زمینه داشته باشید، به راحتی می توانید پروژه های قبلی را در کارنامه خود گنجانده و ترکیب کنید. بهترین کار خود را انتخاب کنید و نمونه کارها را برای به اشتراک گذاشتن با مشتریان بالقوه خود ایجاد کنید. می توانید آنها را در وب سایت خود به روز کنید و پیوند را با دیگران به اشتراک بگذارید یا آنها را به مجموعه خود اضافه کنید.

تصاویر 1658043537 دقیقهروی دیگر سکه، اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید، مجموعه پروژه های شما به احتمال زیاد بسیار کم خواهد بود. پس باید خلاق باشید. از مدارکی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید و اگر می توانید پروژه های ذهنی بسازید و به مجموعه خود اضافه کنید. اگرچه این پلان ها هنوز ساخته نشده اند، اما نبوغ معماری شما را به رخ می کشند.

5. بر تجربه خود در کار تیمی تاکید کنید

مجدداً، اگر تجربه ای در زمینه معماری دارید، به همکاری با تیمی از طراحان، متخصصان ساخت و ساز، فریلنسرها و غیره اشاره کنید. توانایی شما در برقراری ارتباط و همکاری با تیم های مختلف، سازگاری و توانایی مدیریت پروژه شما را نشان می دهد.

اگر اخیراً فارغ التحصیل رشته معماری هستید و همکاری های کاری جدی نداشته اید، در طول دوره تحصیلات تکمیلی خود در مورد پروژه های گروهی خود تجدید نظر کنید. داوران شما همیشه به دنبال این هستند که دریابند آیا فردی که استخدام می کنند توانایی همکاری بدون تنش یا درگیری را دارد یا خیر. کارکردن موثر در یک تیم یک مهارت ارزشمند است که به مجموعه شما وزن می‌افزاید.

6. در زمینه خود متخصص باشید

معماری فقط ساخت سازه های طراحی شده برای ساختمان ها نیست. به عنوان یک معمار، مهم است که علاقه خود را در زمینه معماری پیدا کنید و روی آن کار کنید. این مانند یک چاشنی غذایی است که اگر به اندازه کافی خوب باشد، احتمالاً مهمترین عامل برای خوشمزه کردن هر چیزی است که می خواهید سرو کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید در معماری داخلی تخصص داشته باشید. این بدان معناست که شما باید در انتخاب پلان طبقات، قاب ها، نحوه قرار دادن اجزای مختلف ساختمان و غیره متخصص باشید. شما همچنین می توانید یک هنرمند تجسمی حرفه ای برای طراحی نمای بیرونی ساختمان باشید. یا شاید شما در زمینه ها و سبک های دیگر تخصص دارید. تخصص عالی در جزئیات آسمان خراش ها یا شهود قوی در طراحی مجتمع های آپارتمانی.

7. مهارت های نرم خود را در کنار مهارت های سخت خود نشان دهید

داشتن یک جعبه ابزار حاوی مهارت های مختلف نرم و سخت یکی از الزامات هر کسب و کاری است. معماری نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان یک معمار، برای درک و شناسایی تمایلات افراد و نقاط قوت و ضعف آنها به مهارت های بین فردی نیاز دارید.

در اینجا چند مهارت نرم وجود دارد که باید در مجموعه معماری خود گنجانده شود:

 • خلاقیت
 • مدیریت زمان
 • حل یک مشکل
 • تصمیم گیری
 • تفکر انتقادی
 • سازگاری
 • رهبری
 • شبات
 • مشارکت
 • اخلاق کاری
 • مذاکره
 • مدیریت پروژه

شما همچنین به مهارت های سختی نیاز دارید که به کسب و کار شما کمک کند. این مهارت های سخت به شما این امکان را می دهد که فضای موجود را تخمین بزنید، سازه ای بسازید که بتواند وزن خود را تحمل کند، بار مورد انتظار ساختمان را محاسبه کنید و یک ساختمان مناسب طراحی کنید.

در اینجا برخی از مهارت های سختی که یک معمار باید داشته باشد آورده شده است:

 • مهارت های طراحی
 • درک عمیق از ریاضیات
 • دانش ساختاری عناصر
 • مهارت های نرم افزاری
 • چارچوب توسعه و معماری

مطمئن شوید که نمونه کارهای معماری شما به طور یکپارچه این مهارت ها را نشان می دهد. در صورت لزوم، این عنصر را به بخش خاصی از رزومه خود منتقل کنید.

8. سبک کار و طراحی شرکت یا دانشگاه مورد نظر خود را مطابقت دهید

اکنون که ویژگی هایی را برای اضافه کردن به سبد خود شناسایی کرده اید که شما را از رقبا متمایز می کند، بیایید بر ایجاد تأثیر شخصی بر روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنیم.

وقت بگذارید و به طور کامل در مورد مقصد برنامه معماری خود تحقیق کنید، که احتمالاً یک شرکت معماری یا دانشگاه خواهد بود. سعی کنید ارزش اصلی، مفاهیم طراحی و دیدگاه آنها را در زمینه معماری درک کنید. سپس چیدمان و برنامه های خود را بر اساس چشم انداز شرکت تنظیم کنید.

تصاویر 1658043618 دقیقهسعی کنید مفهوم آنها را با سبک شخصی خود مطابقت دهید. به این ترتیب، کار شما نه تنها مسیر شرکت یا دانشگاه آنها را پشتیبانی می کند، بلکه چیزی به ارزش اصلی آنها می افزاید. این پدیده می تواند برای مشتریان مستقیم نیز اعمال شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که سبک و انتظارات آنها را درک کنید.

9. پوشش نامه و رزومه منحصر به فرد خود را به مجموعه خود اضافه کنید

در حالی که نمونه کارهای معماری شما در مرحله پیش نمایش است، یک رزومه یا رزومه ای ایجاد کنید که شامل مهارت ها، دستاوردها، جوایز، تحصیلات و موارد مشابه باشد.

سپس روی جلد نامه خود کار کنید. این یکی از مهمترین عناصر هنگام درخواست شغل و آموزش است، زیرا داورانی که شما را ارزیابی می کنند باید بدانند که چقدر برای شناخت آنها هزینه کرده اید. این نشان می دهد که شما با داشتن گواهی در دست به جمع تمام موقعیت های موجود نرسیده اید! در واقع، شما علاقه شخصی منحصر به فردی به کار با این شرکت معماری یا دانشگاه دارید.

نتیجه

هرگز از رویای خود برای به دست آوردن شغلی در معماری یا آموزش دست نکشید زیرا بسیار چالش برانگیز است! در عوض، از نکات بالا برای نمونه کارهای معماری خود استفاده کنید تا خود و استعدادهایتان را به بهترین نحو به نمایش بگذارید و برجسته کنید.

تصاویر 1658043585 دقیقهسفر طراحی نمونه کارها بر اساس خلاقیت و درک کامل افراد و نیازهای آنها است. اگر آن را دریافت کنید، هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف کند. ابتکار عمل برای ایجاد یک نمونه کار معماری چشمگیر را به کار بگیرید تا به داوران دانشگاهی، کارفرمایان بالقوه، سرمایه گذاران املاک و مستغلات و صاحبان خانه نشان دهید که چرا شما بهترین نامزد برای این موقعیت هستید. دید خود را با دید آنها هماهنگ کنید و تمام!

انجمن معماران برای شما آرزوی موفقیت روزافزون در عرصه پرافتخار معماری دارد و یار و همراه همیشگی شما خواهد بود. موفق باشید!

توجه: این آگهی یک آگهی رپورتاژ است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید