هر آنچه که باید در مورد جکوزی بدانید


طبق آگهی ساختمان: مردم با بودند خرید وان و جکوزی آنها به دنبال بهره بیشتر از آب هستند، اینها نعمت های بزرگ خداوند است. این وسیله مفید هم از نظر جسمی برای بدن مفید است و هم آب درمانی محسوب می شود و هم از نظر روحی فرد را شاداب می کند و هم کمی او را آرام می کند. اگر می خواهید اطلاعات خوبی در مورد جکوزی به دست آورید، در این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف جکوزی

جکوزی نام یک شرکت آمریکایی است که توسط برادران جکوزی تاسیس شد. این شرکت دستگاهی تولید می کند که به همین نام شناخته می شود و در واقع به زبان ساده جکوزی محیطی استخر مانند است که در آن آب جمع می شود و با نازل ها، نازل ها و پمپ های خود می تواند آب را در خود نگه دارد. ماهیچه های مختلف بدن را دور بریزید و به این ترتیب ماساژ دهید. آب از طریق پمپ های قوی و لوله های نصب شده در دیوار جکوزی به استخر پمپ می شود. فردی که در مقابل این نازل ها قرار می گیرد، آب به شدت به بدن او برخورد می کند و به او احساس ماساژ می دهد. به همین دلیل جکوزی در رفع گرفتگی و خستگی عضلانی، درد مفاصل و آرامش بدن بسیار موثر است.

انواع جکوزی

جکوزی ها انواع مختلفی دارند که می توان آنها را بر اساس معیارهای مختلف تقسیم بندی کرد. در آینده به این واحدهای جکوزی خواهیم پرداخت.

022انواع جکوزی از نظر ظرفیت

از نظر ظرفیت جکوزی انواع مختلفی دارد. در این تقسیم بندی جکوزی ها به دو دسته یک نفره و چند نفره تقسیم می شوند. بسیاری از جکوزی ها نیز ظرفیت دو، چهار، شش، هشت، دوازده نفره را دارند. اگر دنبالش هستید خرید آپارتمان جکوزی خوب است بدانید که جکوزی های چند نفره را می توان در منازل، آپارتمان ها و اماکن عمومی استفاده کرد.

انواع جکوزی از نظر ساخت

جکوزی ها بیشتر به جکوزی های پیش ساخته و جکوزی برای ساخت در محل تقسیم می شوند. به عبارت دیگر برخی از گرداب ها از پیش ساخته شده و به اصطلاح قابل حمل هستند و فقط در محل مورد نظر نصب می شوند، بنابراین برای داشتن این نوع گرداب فقط ورودی آب سرد و گرم، خروجی آب (فاضلاب) و پریز برق دارید. نیاز است، اما چند جکوزی دیگر در همان مکان ساخته شده و سپس نصب می شود. طبیعتاً نوع اول مشکلات کمتری دارد و فرآیند راه اندازی سریعتر است.

جکوزی هوا: یکی از جکوزی های پیش ساخته جکوزی بادی است. جکوزی بادی بسیار سبک، قابل حمل و در مقایسه با انواع دیگر قیمت مناسبی دارد. این گرداب برای تامین آب نیازی به نصب و شلنگ ندارد. جکوزی بادی از جنس پی وی سی با طرح چرم الیافی است که به همین دلیل از استحکام و دوام بالایی برخوردار است.

جکوزی سرامیکی: جکوزی سرامیکی را می توان جکوزی پیش ساخته دانست. استحکام و دوام جکوزی سرامیکی بالاتر از جکوزی بادی است. این نوع جکوزی از مواد سخت و شکننده ساخته شده است. برای نصب و استفاده از این نوع جکوزی به وسایل گرمایشی و پمپ ها نیاز است و لوله کشی باید در داخل کار انجام شود. این مشکلات قیمت تمام شده این گرداب را نسبت به ویرپول های هوایی افزایش می دهد.

جکوزی اکریلیک: نوع دیگر جکوزی جکوزی اکریلیک است که کیفیت و دوام بالایی دارد و قیمت مناسبی نیز دارد. ورق اکریلیک دارای انعطاف پذیری بالایی است. اگر دنبالش هستید وان حمام بخر خواهید دید که از این ورق در ساخت انواع وان گرد و جکوزی استفاده می شود. این نوع جکوزی نسبت به سایر انواع جکوزی می تواند آب را برای مدت طولانی تری گرم نگه دارد و به همین دلیل گفته می شود که افت دما کم است. جکوزی اکریلیک در برابر خوردگی و آسیب های شیمیایی بسیار مقاوم است. همچنین امکان ایجاد کپک، باکتری، قارچ و و وجود ندارد و ضد باکتری محسوب می شود. نکته مهم دیگر در مورد گرداب اکریلیک عدم تغییر رنگ آن در طول زمان است.

جکوزی فایبرگلاس: جکوزی فایبرگلاس یکی دیگر از بهترین مواد برای بدنه جکوزی است. فایبرگلاس نوعی پلاستیک است و ارزانتر از اکریلیک است و عمر کوتاه تری نسبت به گرداب اکریلیک دارد. فایبرگلاس به مواد شیمیایی حساس است، بنابراین هنگام تمیز کردن آن از آن استفاده نکنید، زیرا با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد.

جکوزی ABS: این نوع جکوزی نسل جدیدی از ورق ها می باشد که مزایای زیادی دارد. این محصول نوعی پلیمر مصنوعی بر پایه نفت خام است و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و مواد شیمیایی دارد، در دما پایدار بوده و استحکام بالایی دارد.

023نکات مهم قبل از خرید جکوزی

قبل از انتخاب و خرید جکوزی خود باید به چند نکته کلیدی توجه کنید.

 • به بودجه خود توجه کنید. می توانید امکاناتی را که برای جکوزی خود ضروری می دانید بررسی و فهرست کنید و جکوزی متناسب با بودجه خود انتخاب کنید.
 • جکوزی متناسب با تعداد اعضای خانواده و محل نصب آن بخرید.
 • هنگام خرید حتما به وزن نهایی جکوزی اعم از خالی و پر (جکوزی پر آب با وزن کل ظرفیت افراد) توجه کنید.
 • هنگام خرید جکوزی به کیفیت پمپ و ویژگی های آن توجه کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که وان آب گرم شما با برق خانه تامین می شود، بنابراین هر چه جت ها بیشتر باشد، انرژی بیشتری در جکوزی موجود است. پس جکوزی با جت زیاد تهیه نکنید و مراقب نیازهای خود باشید. فشار آب خارج شده از نازل ها باید کافی باشد و به بدن آسیب نرساند.
 • به گارانتی و گارانتی محصول و همچنین اصالت برند مورد نظر توجه کنید.

نکات مهمی که پس از خرید جکوزی باید به آن توجه کنید.

 • همیشه نکات بهداشتی را در استفاده از جکوزی رعایت کنید، زیرا می تواند برخی از بیماری ها و عفونت های پوستی را به دیگران منتقل کند. به همین دلیل بهتر است قبل از رفتن به جکوزی دوش بگیرید.
 • پس از هر بار استفاده جکوزی را به خوبی تمیز کنید، زیرا همیشه یک مکان مرطوب بهترین مکان برای رشد باکتری ها و قارچ ها است.
 • اگر از لنز استفاده می کنید، قبل از رفتن به جکوزی آن را از چشم خود بردارید، زیرا گرمای آب می تواند به آن آسیب برساند.
 • هنگام استفاده از جکوزی الکل مصرف نکنید.
 • بهترین زمان استفاده از جکوزی 15 تا 20 دقیقه است.
 • قبل از ورود به جکوزی حتما دوش بگیرید تا نکات بهداشتی استفاده از جکوزی را رعایت کنید و دمای بدن و بدن خود را برای ورود به جکوزی آماده کنید.

امیدواریم نکات این مقاله به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کرده باشد.

توجه: این مقاله یک آگهی تبلیغاتی، رپورتاژی است و عیمۀ شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی نسبت به محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید