روش جدید اینستاگرام برای رسیدن به سن کاربران زیر 18 سالاینستاگرام، متعلق به متا، اعلام کرد که در حال آزمایش گزینه‌های جدید در ایالات متحده است که مناسب سن کاربران ۱۸ ساله باشد.

به گزارش ایتنا، شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس از کاربران می خواهد که سعی کنند سن 18 تا 18 سال و بالاتر خود را ویرایش کنند تا نگرانی های قانون گذاران و والدین را برطرف کنند. آپلود کنید، سلفی بگیرید یا از دوستان بخواهید سن خود را تایید کنند.

پس از تحقیقاتی که نشان داد استفاده از اینستاگرام بر سلامت روان کاربران جوان تأثیر منفی دارد، اینستاگرام برای بررسی دقیق‌تر سن کاربران اقدام می‌کند. اینستاگرام پس از انتقاد شدید، ابزارهای بیشتری مانند مرکز کنترل والدین خانواده را معرفی کرد.

پلتفرم شبکه اجتماعی گفت که استفاده از چنین ابزارهایی بر این اصل استوار است که نوجوانان و بزرگسالان تجربیات مناسب سن خود را در این پلتفرم دارند.

اینستاگرام اعلام کرده است که ویدئویی از این سلفی را برای شرکت بریتانیایی UTI ارسال می کند که از هوش مصنوعی برای ارزیابی سن بر اساس ویژگی های صورت استفاده می کند. متا گفت که این فناوری نمی تواند هیچ ویژگی دیگری جز سن را تشخیص دهد.

طبق گزارش CNBC از سال 2019، اینستاگرام کاربران را ملزم می‌کند که سن خود را هنگام ثبت نام در این پلتفرم اعلام کنند و حداقل سن برای ثبت نام در اینستاگرام 13 سال است.

سال گذشته، اینستاگرام به دلیل انتقادات شدید و مخالفت با این پروژه، انتشار نسخه ویژه کودکان اینستاگرام را متوقف کرد. اینستاگرام کیدز برای پیوستن به این پلتفرم و ارائه محتوای بدون آگهی متناسب با سن برای کاربران جوان مجبور بود از والدین اجازه بخواهد.

دیدگاهتان را بنویسید