گوگل دو بار در هند جریمه شده استاین دومین جریمه ای است که هند بر گوگل در یک هفته اعمال می کند. کمیسیون رقابت هند در تحقیقات ضد انحصاری خود به این نتیجه رسید که گوگل از موقعیت غالب خود برای وادار کردن توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای استفاده می کند.

به گزارش ایتنا به نقل از مهر، رگولاتور ضد انحصار هند در دستورات ۱۹۹ صفحه‌ای خود از گوگل خواسته است تا ۸ راهکار یا فرآیند انطباق را ظرف ۳ ماه ارائه دهد. این سازمان همچنین از شرکت آمریکایی خواست که توسعه دهندگان اپلیکیشن را محدود نکند و به آنها اجازه دهد از خدمات پرداخت شخص ثالث برای خرید استفاده کنند.

گوگل باید در معاملات خود با توسعه دهندگان برنامه و جزئیات هزینه های خدمات با توسعه دهندگان برنامه بسیار شفاف باشد.

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد که با کاربران و توسعه دهندگان برنامه درگیر شده و در حال ارزیابی تصمیم خود برای مراحل بعدی است.

سخنگوی گوگل گفت: توسعه دهندگان نرم افزار هندی از فناوری، امنیت، محافظت از کاربر و انعطاف پذیری اندروید و گوگل پلی بهره برده اند. مدل کسب‌وکار ما با پایین نگه‌داشتن هزینه‌های تبدیل دیجیتال، به صدها میلیون مصرف‌کننده هندی دسترسی پیدا کرده است.

این جریمه تا این که چند روز پیش دولت هند به دلیل اقدامات ضدرقابتی گوگل با استفاده از اندروید برای حفظ جایگاه خود در بازار، این شرکت را 139 میلیون پوند جریمه کرد. رگولاتور همچنین از این شرکت خواسته است که حذف برنامه های پیش فرض گوگل در تلفن های همراه را محدود نکند.

دیدگاهتان را بنویسید