گام مهم مایکروسافت برای بهبود امنیت کاربران ویندوز 11ویندوز 11 دارای یک ابزار حفظ حریم خصوصی جدید است که در حال حاضر در حال آزمایش است و به کاربران امکان می دهد ببینند کدام برنامه ها اخیراً به اطلاعات حساس آنها دسترسی پیدا کرده اند.

به گزارش ایسنا، ویژگی Privacy Audit توسط دیوید وستون، معاون امنیت شرکتی و امنیت سیستم عامل های مایکروسافت در توییتر معرفی شد.

این ویژگی در تنظیمات، حریم خصوصی و امنیت است. در این بخش، کاربران می توانند لیستی از فعالیت های اخیر را مشاهده کنند. به عنوان مثال، کدام برنامه هفته گذشته به میکروفون دسترسی پیدا کرد یا فعالیت مشکوکی روی وب کم داشت؟ همچنین نشان می دهد که کدام برنامه ها به مخاطبین یا جزئیات موقعیت مکانی کاربر، تماس های تلفنی و سایر اطلاعات شخصی دسترسی دارند.

در هر صورت زمان و تاریخ دقیق دسترسی به سخت افزار یا عملکرد مورد نظر به اطلاع کاربر خواهد رسید. با توجه به شفافیت مرتبط با نرم افزار در سیستم، این ویژگی اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد.

به گزارش وب سایت تک رادار، مایکروسافت به خصوص از زمان عرضه ویندوز 10 شهرت خوبی برای حفظ حریم خصوصی نداشته است، بنابراین بد نیست شاهد قدم مثبت این غول نرم افزاری در این زمینه باشیم و به کاربران ویندوز 11 کمک کند. تا از امنیت رایانه خود بیشتر آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید