کفپوش اپوکسی و دوغاب اپوکسی (بررسی کامل)


طبق آگهی ساختمان: کفپوش و دوغاب اپوکسی رزین اپوکسی به طور گسترده ای در کفپوش و کفپوش صنعتی استفاده می شود که در اینجا به تفاوت های اپوکسی و دوغاب می پردازیم.

کفپوش اپوکسی و دوغاب اپوکسی برای استحکام کف در مکان هایی که نیاز به استحکام بالایی دارند استفاده می شود. از این کفپوش ها می توان در طبقات صنعتی، پارکینگ ها، مصارف خانگی، بیمارستانی و … استفاده کرد.

کفپوش اپوکسی چیست؟

وقتی نوبت به انتخاب کفپوش جدید برای مصارف صنعتی، کف گاراژ یا هر سطح دیگری، حتی در فضای باز می رسد، کفپوش اپوکسی به دلایل زیادی از دیگر گزینه های کفپوش متمایز است. کفپوش اپوکسی همچنین به عنوان کفپوش رزینی شناخته می شود و برای هر سطحی بسیار بادوام، قابل تنظیم، بادوام و تزئینی است.

آنچه برای کفپوش اپوکسی جذابیت بیشتری دارد مقاومت بالای آن در برابر سایش است که آن را به مناسب ترین گزینه برای کفپوش هایی با عمر طولانی تبدیل می کند. اگر به فکر کفپوش اپوکسی هستید، در زیر توضیحاتی در مورد کفپوش اپوکسی، انواع رزین اپوکسی و محل استفاده از سیستم های کفپوش اپوکسی آورده شده است.

جنبه اصلی کفپوش های اپوکسی این است که از نظر شیمیایی با رنگ های کف معمولی متفاوت هستند. کفپوش رزینی از یک سیستم اپوکسی دو قسمتی تشکیل شده است، ترکیبی از رزین‌های پلیمری و سخت‌کننده‌ها که مانند چسب اپوکسی، هنگامی که رزین اپوکسی و سخت‌کننده به درستی مخلوط می‌شوند، واکنش نشان می‌دهند و در نتیجه یک پیوند شیمیایی ایجاد می‌شود. پیوند شیمیایی جدید یک ماده جامد ایجاد می کند که بادوام و مقاوم در برابر تخریب است و به خوبی به کف می چسبد.

عکس کفپوش اپوکسی
عکس کفپوش اپوکسی

انواع کفپوش اپوکسی و محل استفاده از آنها

کفپوش اپوکسی خود تراز برای اجرا بر روی سطوح بتنی جدید، قدیمی، ترک خورده یا آسیب دیده برای ایجاد بافتی صاف، بادوام و یکنواخت در سطح کف استفاده می شود. کفپوش اپوکسی خود تراز نه تنها ظاهری روشن و یکپارچه ارائه می دهد، بلکه دارای رنگ های مختلفی است که برای فضاهای تجاری، صنعتی و مسکونی جذاب است.

دوغاب اپوکسی چیست؟

دوغاب اپوکسی صنعتی را می توان در زیر صفحات پایه تجهیزات سنگین و ماشین آلات پردازش برای ایمن نگه داشتن آنها بر روی دال های کف متصل به پایه های بتنی استفاده کرد. اتصالات اپوکسی صنعتی از ترکیب رزین اپوکسی و واحدهای مهندسی ساخته شده و در برابر عوامل مختلفی مانند لرزش، گرما، خوردگی شیمیایی، رطوبت و بارهای دینامیکی مکرر مقاوم هستند.

تنوع گونه ها دوغاب اپوکسی در مقایسه با اتصالات سیمانی سنتی، بهره وری بالاتری نسبت به استحکام کلی، مقاومت شیمیایی و تسطیح دارد.

در اصل، دوغاب اپوکسی یک ماده پلیمری است که از ترکیب رزین بیسفنول، هاردنر و پودر سیلیس به نسبت معینی تشکیل شده است. گروت اپوکسی MTOFLOW 650 یکی از اتصالات پایه اپوکسی است.

کاربردهای دوغاب اپوکسی

اتصالات اپوکسی به جای اتصالات سیمانی در طیف وسیعی از کارها استفاده می شود. در ادامه به بررسی این اپلیکیشن ها خواهیم پرداخت.

نصب و کاهش انکر روی ماشین آلات سنگین

دوغاب اپوکسی انتقال مناسب بار بین زیرلایه و تخته را تضمین می کند و سطح کار و اتصال ایمن را در طول عمر تجهیزات فراهم می کند. اتصالات سیمانی سنتی عمدتاً برای بارهای ساکن استفاده می شود و مستعد ترک خوردگی هستند و آسیب پذیری هایی مانند حفره ها، نشتی ها و تخته های بدون سطح را آشکار می کنند.

روش دیگر، گروت های اپوکسی نه تنها شوک های ارتعاشی را از بین می برند، بلکه گرمای اضافی را نیز دفع می کنند و در برابر حملات شیمیایی قلیایی ها، روغن ها، اسیدها و حلال ها مقاومت می کنند. علاوه بر این، دوغاب اپوکسی دارای انقباض داخلی کم است که امکان تراز دقیق را فراهم می کند.

پایه های آسیب دیده را تعمیر کنید

سایش و ترک ناشی از ماشین‌های سنگین مانند ماشین‌های تراش، آسیاب و جرثقیل‌ها می‌تواند تاثیر طولانی‌مدتی بر روی لایه‌های سیمانی که آنها را نگه می‌دارد داشته باشد. از اتصالات اپوکسی با ترکیبی خاص و صاف می توان برای ترمیم و پرکردن ترک ها و حفره های مختلف در ماشین هایی که از قبل در سیمان ایجاد شده اند استفاده کرد.

تنظیم صفحات فلزی

صفحه فلزی صفحه ای است که مستقیماً بر روی بتن نصب می شود و سپس به صفحات اصلی ماشین های تکنولوژیکی یا سایر تجهیزات سنگین پیچ می شود. بین این لایه‌های دال، دوغاب اپوکسی به‌عنوان عامل انتقال بار عمل می‌کند که تقریباً در همه شرایط دال‌های جفت شده را متعادل و پایدار می‌کند.

دوغاب اپوکسی به راحتی با روش های مناسب اجرا می شود و نسبت به گروت های سیمانی سنتی عمر مفید بیشتری دارد.

اتصالات اپوکسی می توانند نیازهای ساختاری سخت تجهیزات نفت و گاز دریایی را با ایجاد استحکام اتصال خوب، عملکرد خوب و مقاومت شیمیایی نسبت به اتصالات سیمانی سنتی برآورده کنند.

مزایای دوغاب اپوکسی

اتصالات اپوکسی مزایای متعددی نسبت به اتصالات سیمانی سنتی دارند، از جمله:

توسعه سریع قدرت

اتصالات اپوکسی صنعتی نه تنها سریعتر از اتصالات سیمانی آماده می شوند، بلکه به توسعه سریع مقاومت فشاری نیز دست می یابند. دوغاب اپوکسی در چند ساعت ساخته می شود و خواصی مشابه گروت سیمان یک ماهه دارد و کاملا سفت می شود. نقص دستگاه عملا برطرف می شود، زیرا دستگاه تزریق را می توان در یک روز راه اندازی کرد.

کیفیت بالا

دوغاب اپوکسی را می توان به طور خاص برای طیف وسیعی از محیط های خشن با محدوده دما، ارتعاشات، عوامل آب و هوایی و فعل و انفعالات شیمیایی تهیه کرد. در حالی که مخلوط سیمانی ارزان تر است و در طیف گسترده ای از کاربردها کار می کند، برای تجهیزات روانکاری که حداقل بار یا بار ساکن را نشان می دهند ایده آل عمل می کند.

تنظیم آسان لنگر

اتصالات اپوکسی دارای استحکام فشاری و کششی عالی، پخت سریعتر و استحکام اتصال بسیار قوی هستند که امکان بست عالی را فراهم می کند. اتصالات اپوکسی همچنین هنگام تنظیم تجهیزات سنگین یا ماشین ابزار از ایجاد حفره و پیچ جلوگیری می کند.

ژنراتورهای بزرگ، توربین‌های بادی و کارخانه‌های فلزکاری به ترکیبی از ترکیب اپوکسی و انکر بولت‌ها برای ثابت نگه داشتن آنها متکی هستند.

کلینیک بتن ایرانیان
کلینیک بتن ایرانیان

خرید اتصالات اپوکسی و ملات سیمان و انواع دیگر اتصالات با کیفیت

کلینیک بتن ایرانیان تولید کننده انواع مواد شیمیایی ساختمانی که می توانید به وب سایت این مجموعه از انواع محصولات مورد نظر خود مراجعه نمایید. قیمت کفپوش اپوکسی انواع مفاصلانواع مواد افزودنی بتن ترمزهای آبی، ماستیک و درزگیر بتن و با قیمت و کیفیت مناسب خرید می کند.

برای خرید هر یک از این محصولات و سایر محصولات ساختاری می توانید به وب سایت مراجعه کنید کلینیک بتن ایرانیان (www.clinicbeton.ir) دیدن

کلینیک بتن ایران به منظور ارائه خدمات تخصصی و راه اندازی و ایجاد پایگاه علمی و تحقیقاتی در زمینه بتن در کشور تاسیس شده و همواره سعی در ارائه خدمات مشاوره ای به مهندسین و شرکت های فعال در قالب تلاش برای تعریف راهکارهایی برای بهبود و ارتقاء آن داشته است. سطح کیفی انجام پروژه های مختلف در سراسر کشور. بدین منظور تصور می شود با ایجاد ارتباط با اساتید برجسته کشوری و تسهیل دسترسی مهندسان محترم به علوم پایه و روز مرتبط با بتن به این مهم دست یابد.

کلینیک بتن ایران در زمینه تولید مواد شیمیایی ساختمانی، خدمات مهندسی مربوط به سازه های بتنی صنعتی و خدمات آزمایشگاهی بتن مخرب و غیر مخرب فعالیت دارد.

توجه: این مقاله یک آگهی تبلیغاتی، رپورتاژی است و عیمۀ شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در مورد محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید