کسانی که این میکروب را در روده خود دارند به کرونا مبتلا نمی شوند!


کسانی که این میکروب را در روده خود دارند به کرونا مبتلا نمی شوند!

مطالعات قبلی توسط محققان نشان داده است که میکروبیوتای روده حاوی یک سری باکتری خوب است که برای سیستم ایمنی بدن مفید است. در همین حال، تعادل ظریفی بین باکتری های خوب و بد وجود دارد که برای عملکرد و تنظیم سیستم ایمنی مهم است.
سلامت نیوز نوشت؛ لازم به ذکر است که دیسبیوز وضعیتی است که به عدم تعادل در جامعه میکروبی روده اشاره دارد که افراد را در برابر عفونت ها بسیار آسیب پذیر می کند. نتایج مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که به نظر می رسد دیس بیوز روده در بیماران کرونایی نیز شایع است، زیرا بسیاری از باکتری های مفید در روده آنها وجود ندارد.
در نگاه اول به نظر می رسد که می توان این مشکل را با کمک پروبیوتیک ها حل کرد، اما بسیاری از مکمل های پروبیوتیکی که برای بهبود سیستم ایمنی طراحی شده اند دارای معایب بالقوه ای هستند. به عنوان مثال، بسیاری از پروبیوتیک ها در اثر اسید معده، رطوبت و دمای بالا از بین می روند و ماندگاری کوتاهی دارند. همچنین، همه پروبیوتیک‌ها نمی‌توانند ایمنی را در برابر عفونت‌ها و همچنین بیماری کروناویروس تقویت کنند.
پروفسور فرانسیس چان، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: سلامت روده بر سیستم ایمنی بدن ما حاکم است. ما باید ترکیب باکتری های روده را شناسایی کنیم که به حمایت از سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند. این یک رویکرد جدید در مبارزه با کرونا خواهد بود.
تیم تحقیقاتی با مقایسه مجموعه ای از میکروارگانیسم ها در روده آنها با افراد سالم، باکتری های خوب از دست رفته را در بیماران کووید-19 شناسایی کردند.
آنها سپس فرمول پروبیوتیکی را توسعه دادند که به دیس بیوز روده برای تقویت دفاع ایمنی در برابر عفونت های ویروسی مانند کووید-19 رسیدگی می کند. محققان تیم تحقیقاتی انتظار دارند این فرمول به عنوان مکمل روزانه برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت ها قبل از عرضه به بازار در دسترس باشد.
پروفسور پل کی شونگ چان، یکی از محققان این تیم تحقیقاتی گفت: این اولین مطالعه در جهان برای تشخیص دیس بیوز روده در بیماران مبتلا به کرونا است. برخی از همزیستی های معمول، که عموماً باکتری های خوب بودند، از بین رفت، در حالی که سایر عوامل بیماری زا در روده بیماران افزایش یافت. این وضعیت پس از ترخیص بیماران نیز مشاهده می شود.
در خاتمه این تیم تحقیقاتی روشی را برای پردازش فرمول پروبیوتیک برای افزایش میزان باکتری های زنده در روده انسان و همچنین بهبود پایداری آنها طراحی کرده اند.به گزارش سیناپرس، توضیحات کامل این تحقیق در مجله تخصصی منتشر شده است. گوارش.

دیدگاهتان را بنویسید