کدام بانک ها وام ازدواج را سریعتر و راحت تر می دهند؟


کدام بانک ها وام ازدواج را سریعتر و راحت تر می دهند؟

در این گزارش با بررسی وام زوجیت سه بانک رفاه کارگران، سامان و مهر ایران به مقایسه شرایط این وام ها می پردازیم.
وام ازدواج کمترین نرخ سود را در سیستم بانکی ایران دارد و فرصت مناسبی برای جوانانی است که می خواهند زندگی جدیدی را شروع کنند. اگرچه مبلغ این وام تنها می تواند بخش کوچکی از هزینه های عروسی را پوشش دهد، اما شرایط بازپرداخت باعث شد متقاضیان زیادی داشته باشد.
در این گزارش به بررسی شرایط سه بانک مختلف ارائه دهنده وام زوجیت می پردازیم تا هر زوجی بتوانند وام ازدواج متناسب با نیاز خود را پیدا کنند.
20 میلیون وام برای پروژه ارتباط اجتماعی
بانک رفاه کارگران تا سقف 20 میلیون تومان تسهیلات به مشمولان وام ازدواج در طرح اصفهان لینک می دهد. این وام نیازی به افتتاح سپرده ندارد، اما بازپرداخت آن باید با ضامن رسمی تضمین شود.
نرخ سود این وام یک درصد و حداکثر مدت بازپرداخت 36 ماه است. به این ترتیب گیرنده وام 20 میلیون تومانی متعهد می شود هر ماه 564 هزار تومان قسط به بانک پرداخت کند. در نتیجه کل مبلغ قابل بازپرداخت متقاضی به بانک به 20 میلیون و 409 هزار تومان می رسد.
علاوه بر این، متقاضی وام طرح پیوند اجتماعی باید 100 هزار تومان برای هزینه های اضافی اعم از ارسال و اعتبار سنجی بپردازد. همچنین وام گیرنده نباید بدهی یا چک برگشتی به بانک داشته باشد و حقوق وی حداقل 60 درصد وام را پوشش دهد.
بانک سامان 150 میلیون وام ازدواج می دهد
بانک سامان نیز یکی از بانک هایی است که وام زوجیت را پرداخت می کند. سقف اعتبار این بانک برای زوج های دارای پسر زیر 25 سال و دختر زیر 23 سال 150 میلیون تومان و برای سایر زوج ها 120 میلیون تومان است. لازم به ذکر است که نوع ضمانت این وام سند مالکیت می باشد.
وام ازدواج بانک سامان بدون بهره است و گیرندگان تنها چهار درصد کارمزد وام را پرداخت می کنند. بنابراین هر قسط وام ازدواج بانک سامان یک میلیون و 363 هزار تومان برای وام 150 میلیون تومانی و یک میلیون و 90 هزار تومان برای وام 120 میلیون تومانی است. در نتیجه کل بهبودی گروه اول 183 میلیون تومان و گروه دوم 146 میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.
شرایط وام 40 میلیونی بانک مهر ایران
وام ازدواج بانک مهر ایران که با نام طرح پیوند مهر ایران پرداخت می شود مانند بانک سامان بدون بهره است و متقاضیان تنها چهار درصد کارمزد وام را پرداخت می کنند. البته سقف این وام 40 میلیون تومان و نوع ضمانت آن ضامن رسمی است.
این وام مستلزم افتتاح سپرده در بانک مهر ایران است و وام گیرنده می تواند پس از 24 ماه با ایجاد حساب میانی و واریز مبلغ به حساب خود از این تسهیلات استفاده کند.
حداکثر مدت بازپرداخت این ابزار 36 ماهه و هر قسط یک میلیون و 111 هزار تومان خواهد بود. علاوه بر این هزینه های اضافی این وام به یک میلیون و 660 هزار تومان می رسد.
لازم به ذکر است در این طرح وام گیرنده می تواند به طور همزمان از سایر وام های بانک مهر ایران استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید