کجای تهران می توان آپارتمان 2 میلیارد تومانی خرید؟/لیست


کجای تهران می توان آپارتمان 2 میلیارد تومانی خرید؟/لیست

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از اخزتاننیوز، علیرغم اینکه آمارهای رسمی از افزایش قیمت مسکن در دو ماهه اول سال و افزایش تعداد معاملات مسکن حکایت دارد، فروشندگان مجبور به ارائه قیمت زیر متوسط ​​هستند. قیمت منطقه، برای فروش سریع آپارتمان های خود تعداد فایل های سبز در لیست فروش افزایش یافته است و تعداد زیادی فایل قرمز مربوط به آپارتمان های نوساز است.
برخی از فعالان مسکن معتقدند برخلاف سه ماهه نخست سال، تعداد خریداران مسکن کاهش یافته است، مشکلی که برخی کارشناسان مسکن پیش بینی کرده و رونق سه ماهه نخست را مصنوعی توصیف کردند.
سعید لطفی یکی از کارشناسانی بود که درباره بازار بهار مسکن گفت: رشد معاملات در دو ماهه نخست امسال نوعی رونق مصنوعی است، رونق واقعی در شرایطی حاصل می شود که گردش نقدینگی در مسکن ایجاد شود. بخش این بدان معناست که عرضه و تقاضا متناسب خواهد بود. اما در شرایط فعلی به دلیل سردرگمی و بازدهی کمتر سرمایه در بازارهای رقابتی مسکن، شاهد افزایش معاملات مسکن بوده ایم. با این حال، مسکن کالایی است که همواره برای محافظت در برابر تورم به دنبال آن بوده است، اما رونق در این بازار معمولا بلندمدت نیست. ممکن است در چند ماه نوسانات جزئی را تجربه کنیم، اما ظرفیتی برای رشد شدید قیمت وجود ندارد.
به گفته وی، طی ماه های اردیبهشت و خرداد با افزایش تقاضای سرمایه گذاری در بازار مسکن مواجه بودیم که منجر به تغییر قیمت ها شد. انتظارات تورمی، رشد قیمت مواد اولیه ساختمانی و ثبات بازارهای رقابتی منجر به ورود بی سابقه سرمایه به بازار مسکن در 49 ماه گذشته شد. بازار در شرایطی رونق گرفت که حدود یک سال در رکود بود.
با 2 میلیارد تومان چند متر خانه بخریم؟
بر اساس آخرین دستور بانک مرکزی متوسط ​​قیمت واحد مسکونی یک متری تهران در خرداد ماه امسال به 39.4 میلیون تومان رسید. یعنی حدود 40 میلیون تومان. این رقم در اردیبهشت ماه امسال در صورتی که بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی 36.3 میلیون تومان بوده است. میانگین قیمت یک واحد مسکونی 50 متری در تهران به حدود دو میلیارد تومان می رسد.
تحلیل توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران بر اساس قدمت بنا نشان داد که در خرداد ماه سال جاری از مجموع 13 هزار و 874 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا 5 سال ساخت. با سهم 30.1 درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. اما این سهم نسبت به خرداد ماه سال قبل 5.7 درصد کاهش داشت و از سوی دیگر به سهم اشیاء بلند مدت در گروه های 11 تا 15 و بالای 20 سال ساخت اضافه شد. . به نظر می رسد با افزایش قیمت مسکن در تهران، بیشتر تقاضا برای خانه های با عمر طولانی تر است که قیمت نسبی پایین تری دارند. حرکت کرده است
بررسی سوابق فروش نشان می دهد خریدارانی که به دنبال خرید خانه با یک تا دو میلیارد نقدینگی هستند، می توانند گزینه مورد نظر خود را با سهولت بیشتری در مناطق شرقی تهران پیدا کنند. حتی در میان فایل های پیشنهادی آپارتمان های نوساز نیز دیده می شود.
لیست خانه های زیر دو میلیارد در تهران


همسایه مساحت (متر مربع) قدمت ساختمان (سال) قیمت کل (تومان)
میدان امام حسین 76 30 یک میلیارد و 600 میلیون
مجیدیا 42 6 یک میلیارد و 710 میلیون
خواجه 55 نوساز یک میلیارد و 980 میلیون
وحیدیه 40 9 یک میلیارد و 580 میلیون
میدان شهدا 63 18 یک میلیارد و 900 میلیون
جشنواره 73 5 یک میلیارد و 300 میلیون
پیروزی 54 8 یک میلیارد و 900 میلیون
میدان پروین 49 23 یک میلیارد و 795 میلیون
مطهری، لارستان 52 26 یک میلیارد و 950 میلیون
دروازه شمیران 55 17 یک میلیارد و 550 میلیون

دیدگاهتان را بنویسید