کاهش 18 درصدی حجم آب سدهای تهران


کاهش 18 درصدی حجم آب سدهای تهران

در مقابل اخبار: محمد شهریاری مدیر دفتر بهره برداری آب و تاسیسات برق آبی این شرکت گفت: از مجموع ظرفیت یک هزار و 889 میلیون مترمکعبی پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، 569 میلیون مترمکعب آب در پشت سدها ذخیره می شود که نشان می دهد تنها حدود 30 درصد از کل ظرفیت پنج سد آبرسانی استان تهران پر است.

وی حجم آب سد امیرکبیر را حدود 124 میلیون مترمکعب اعلام کرد

شهریاری گفت: این میزان در روز مشابه پارسال 161 میلیون مترمکعب بوده است. همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از 270 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 249 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار در سال گذشته 117 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به 84 میلیون مترمکعب فعلی 33 میلیون مترمکعب افت را نشان می دهد و حجم آب سد ماملو از 98 میلیون مترمکعب به 58 میلیون مترمکعب رسید. مترمکعب سال گذشته این در حالی است که حجم مخزن آب سد لتیان نسبت به روز مشابه پارسال تنها با 5 میلیون مترمکعب افزایش به 54 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر دفتر بهره برداری آب و برق این شرکت ادامه داد: بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی در ماه های باقی مانده از سال آبی جاری میزان بارندگی کمتر از میانگین دوره چند ساله خواهد بود و بارش های پاییزی با تاخیر زمانی همراه خواهد بود، بنابراین روند کاهش ورودی آب به سدها در ماه های آینده به ویژه در فصل پاییز ادامه خواهد داشت.

شهریاری افزود: از همه شهروندان تقاضا می شود صرفه جویی و مصرف بهینه آب را همواره مد نظر داشته باشند تا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در تابستان امسال و ایام پیک مصرف آب مشکلی در تامین آب مطمئن و پایدار نداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید