چگونه از گوشی خود در برابر گرم شدن بیش از حد محافظت کنم؟


در گرما، وقتی تلفن خود را برمی دارید، متوجه می شوید که دستگاه شما یا کند کار می کند یا بیش از حد گرم می شود یا باتری آن تمام شده است. زیرا افزایش دما نه تنها بر بدن افراد بلکه بر وسایل الکترونیکی نیز تاثیر می گذارد، اما گرما برای گوشی ها مضر است. وب سایت بی بی سی توضیح داد که برای مقابله با این وضعیت چه کاری می توان انجام داد.

رز وایات-میلینگتون، مدرس ارشد مهندسی برق و الکترونیک در دانشگاه لیدز بکت، می گوید: «متاسفانه ابزارهای داخلی که باعث کارکرد تلفن همراه می شوند، در روش کار خود گرما تولید می کنند و با داغ شدن تلفن، پردازنده تلاش می کند. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، از خود در برابر کشیدگی بیش از حد محافظت می کند و در نتیجه همه چیز را کند می کند.

او می گوید که وسایل الکترونیکی معمولاً برای کارکرد تا دمای 35 درجه سانتیگراد طراحی شده اند و توضیح می دهد که باتری ها انرژی را ذخیره می کنند و برای کار در دماهای خاص طراحی شده اند. هر چه گرمتر می شوند، سخت تر کار می کنند و انرژی بیشتری مصرف می کنند. این به این معنی است که باتری گوشی سریع‌تر خالی می‌شود، به خصوص که خنک‌سازی آن‌ها سخت‌تر است.

Wyatt Millington اضافه می کند که ما اغلب وقتی در معرض نور خورشید هستیم، روشنایی صفحه را افزایش می دهیم، که می تواند بر گرم شدن آن تأثیر بگذارد. اگر گوشی قدیمی‌تر باشد یا نقص‌های جزئی داشته باشد، گرما آن عیوب را بزرگ‌تر می‌کند. همچنین، محافظ‌های صفحه نمایش اغلب می‌توانند گرمای بیشتری را درون خود نگه دارند، که در هوای گرم خوب نیست.

 
راه هایی برای خنک کردن گوش
Wyatt Millington می‌گوید: «اگر هنگام شارژ باتری واقعاً گرم باشد، گرمای بیشتری تولید می‌کنید و وقتی دستگاه شما در حال شارژ است، در نهایت داغ‌تر می‌شود.» همچنین باید مراقب باشید که گوشی خود را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید، آن را در ماشین خود رها نکنید، تا حد امکان آن را در سایه قرار ندهید یا حتی اگر می توانید آن را جلوی فن قرار دهید.

بهتر است گوشی خود را در حالت کم فعالیت نگه دارید، این مورد هم برای داخل و هم برای بیرون گوشی صدق می کند. جعبه آن را باز کنید و هر ویژگی را که نیاز ندارید غیرفعال کنید. Wyatt Millington می گوید: اگر از GPS یا ویژگی دیگری استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید. زیرا هرچه برنامه های کمتری اجرا کنید، انرژی کمتری مصرف خواهید کرد و گرمای کمتری تولید خواهید کرد.

هرچه انرژی کمتری مصرف کنید، گوشی شما عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر گوشی شما واقعا مشکل دارد، گاهی اوقات کافی است آن را برای چند دقیقه خاموش کنید، بگذارید خنک شود و سپس دوباره روشن کنید. اما هرگز از یخچال استفاده نکنید و آن را به کیسه یخ بچسبانید زیرا کمکی به گوشی نمی کند، تغییرات سریع دما می تواند برای گوشی بسیار بد باشد و قرار دادن یخ روی آن می تواند باعث خیس شدن گوشی شود.

Wyatt Millington می‌افزاید که این تلفن‌ها مکانیزم‌های گرمایش بیش از حد داخلی دارند تا از «خود تخریبی» که می‌تواند در گرمای شدید رخ دهد، جلوگیری کند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید