چه کسی می تواند زنجبیل بخورد؟


چه کسی می تواند زنجبیل بخورد؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین، ریشه زنجبیل یکی از گیاهان دارویی طبیعی است و هزاران سال است که از طعم و خواص بالقوه آن استفاده می شود. با این حال، زنجبیل گیاهی است که باید با احتیاط استفاده شود زیرا در برخی شرایط می تواند خطرناک باشد. به شما خواهیم گفت چه کسانی نباید زنجبیل بخورند؟
ریشه زنجبیل یکی از گیاهان دارویی طبیعت است و هزاران سال است که از طعم و خواص بالقوه آن استفاده می شود. با این حال، زنجبیل گیاهی است که باید با احتیاط استفاده شود زیرا در برخی شرایط می تواند خطرناک باشد. به شما خواهیم گفت چه کسانی نباید زنجبیل بخورند؟
استفاده منظم از زنجبیل ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت، افراد مبتلا به فشار خون بالا و افراد مبتلا به اختلالات انعقادی ممکن است نیاز به مصرف زنجبیل با احتیاط داشته باشند.
افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند

زنجبیل می تواند خون را رقیق کند، به این معنی که ممکن است برای افرادی که داروهای انعقاد خون مصرف می کنند و از اختلالات لخته شدن خون رنج می برند، مناسب نباشد.
افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند

زنجبیل به طور طبیعی قند خون را کاهش می دهد. برای افراد مبتلا به دیابت و پیش دیابت که بیماری خود را تنها از طریق رژیم غذایی کنترل می کنند، ممکن است این خبر خوبی باشد. اما افرادی که از داروهایی مانند متفورمین یا داروهای مشابه استفاده می کنند یا برای کنترل قند خون به خود انسولین تزریق می کنند، باید در مورد تأثیر زنجبیل بر قند خون با پزشک خود مشورت کنند.
افرادی که داروهای فشار خون مصرف می کنند

برخی از داروهایی که برای کنترل فشار خون بالا استفاده می‌شوند، مانند مسدودکننده‌های کانال کلسیم (مثلاً Norvasc)، می‌توانند با زنجبیل تداخل داشته و باعث ضربان قلب نامنظم شوند.
زنجبیل و سنگ کیسه صفرا

افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا ممکن است با خوردن این گیاه بدتر شوند. کیسه صفرا یک ساختار کیسه مانند کوچک است که در زیر کبد قرار دارد و به مجرای صفراوی متصل است. کیسه صفرا به عنوان یک مرکز ذخیره صفرا عمل می کند که به عنوان یک چربی شکن در روده عمل می کند.
کیسه صفرا تا زمانی که دستگاه گوارش برای تجزیه چربی و رساندن آن به بدن به آن نیاز داشته باشد، صفرا را ذخیره می کند. سنگ های صفراوی می توانند مجرای صفراوی را مسدود کنند.
زمانی که زنجبیل به مقدار زیاد مصرف شود، می تواند تولید صفرا و انقباضات کیسه صفرا را افزایش دهد. با این عمل سنگ های صفراوی تحریک شده و به سرعت مجاری را مسدود می کنند.
لازم به ذکر است که همه پزشکان متفق القول هستند که در صورت ابتلا به بیماری کیسه صفرا نباید زنجبیل مصرف کنید، اما طب چینی می گوید که زنجبیل به دلیل کلرتیک بودن باعث دفع سنگ کیسه صفرا می شود.
منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید