پمپ آب صنعتی چیست و از کجا بخریم؟


طبق آگهی ساختمان: در این مقاله قصد داریم تمامی اقلام مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پمپ آب صنعتی این مربوط به ارائه و ارائه بهترین برند پمپ آب صنعتی و خانگی برای شما می باشد. با ما بمان.

در صورت تمایل به خرید پمپ آب صنعتی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید پمپ آب صنعتی

پمپ آب صنعتی چگونه کار می کند؟

پمپ های آب صنعتی با برق کار می کنند و مایعات و گازها را به لوله های فشار قوی پمپ می کنند. این دستگاه ها بسیار کاربردی هستند و می توان از آنها برای انتقال مایعات مختلف غیر فشرده و مایع استفاده کرد.

با توجه به عملکرد متفاوت پمپ های آب صنعتی، کاربرد گسترده ای در محیط های صنعتی دارند.

کاربردهای این پمپ ها عبارتند از:

 1. آب اضافی را از سایت های ساختمانی تخلیه کنید
 2. پمپاژ آب در مناطق سیل زده
 3. آب اضافی را در مناطقی که کار با آب راکد هزینه بر است حذف کنید.
 4. در استخراج، سرمایش، منبع تغذیه و فرآیندهای حرارتی مشارکت دارد.
 5. تصفیه فاضلاب و فاضلاب

اگر به پمپ آبی نیاز دارید که چندین فرآیند تولید را هنگام ارسال آب به تاسیسات شما انجام دهد. بهتر است آن را بزرگ کنید. از آنجایی که نوع پمپی که انتخاب می کنید بر عملکرد آن تأثیر می گذارد، باید قبل از خرید نیازهای خود را به دقت بررسی کنید.

f34bf0c7 4d29 4d11 9bfe 0c49d05fa888پمپ های شناور

پمپ های شناور برای پمپاژ آب و سایر مایعات به دستگاه هایی مانند شمع ها، دستگاه های تبرید و سایر کاربران کشاورزی و صنعتی متصل می شوند. این پمپ ها آب را از چاه ها حمل می کنند و بیش از نیم قرن است که در صنایع کشاورزی و باغداری مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ بهداشتی

همانطور که از نام آن پیداست، این پمپ ها در صنایع بهداشتی، دارویی و غذایی کاربرد دارند.

پمپ های فاضلاب

در هنگام مشکلات فاضلاب، پمپ های فاضلاب، آلودگی ها و ذرات معلق وارد شده به آب را تمیز و حذف می کنند. آنها به عنوان پمپ های شناور عمل می کنند.

انواع پمپ

البته هر مرکز صنعتی برای کنترل آب و میزان مایع اضافی و به طور کلی حذف آب اضافی از پمپ های آب متفاوتی در محل ساخت و ساز استفاده می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، پمپ ها می توانند آب راکد ناشی از سیل را انتقال دهند که می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد شود.

انواع مختلفی از پمپ های صنعتی وجود دارد و در اینجا دو نوع متداول، پمپ های گریز از مرکز و پمپ های با حجم مثبت وجود دارد که می توانند به شما در انتخاب نوع مناسب برای تاسیسات صنعتی خود کمک کنند.

پمپ سانتریفیوژ

این نوع پمپ ها دارای چندین قسمت متحرک بوده و عمدتاً برای جابجایی آب هستند. ناگفته نماند که پمپ های گریز از مرکز دریچه های یک طرفه ندارند و معمولا مایعات را از طریق سیستم لوله کشی حمل می کنند.

عملکرد پمپ های گریز از مرکز

پروانه یکی از اجزای کلیدی پمپ گریز از مرکز است که از یک سری پره های خمیده تشکیل شده است. معمولاً بین دو دیسک قرار می گیرند (پروانه بسته)، سیال در امتداد محور خود وارد پروانه می شود و از محیط بین تیغه ها خارج می شود. پروانه، در طرف مقابل دیسک، توسط یک محور محرک به موتور متصل می شود و با سرعت بالا (معمولا 500-5000 دور در دقیقه) می چرخد. حرکت چرخشی پروانه باعث تسریع سیال از طریق تیغه های آن در محفظه پمپ می شود.

دو طرح اصلی روکش پمپ وجود دارد: پیچ و دیفیوزر. وظیفه آنها تبدیل جریان سیال به آزادسازی کنترل شده فشار است.

در یک محفظه مارپیچ، تیغه پروانه خم می شود و یک قیف منحنی موثر با سطح مقطع رو به افزایش به خروجی پمپ ایجاد می کند. این طراحی باعث افزایش فشار مایع به خروجی می شود. همین اصل در مورد طرح های دیفیوزر نیز صدق می کند. در این حالت، هنگامی که سیال بین مجموعه ای از پره های ثابت در اطراف پروانه تخلیه می شود، فشار سیال افزایش می یابد.

انواع پمپ آب گریز از مرکز

بر اساس جریان تولید شده توسط این نوع پمپ ها به سه دسته تقسیم می شوند:

 • پمپ های جریان شعاعی
 • پمپ های جریان محوری
 • پمپ های جریان مختلط

پمپ های حجم مثبت

در این پمپ مقدار معینی مایع به وسیله دریچه های بسته یا آب بند در محفظه پمپ گرفته و سپس از آن عبور کرده و به لوله تخلیه منتقل می شود. با وجود تغییرات فشار، جریان ثابتی با سرعت ثابت در حین کار پمپ حفظ می شود.

آنها یکی از رایج ترین انواع پمپ های فرآیندی در بازار هستند و بسیاری از پمپ های محبوب در دسته پمپ های جابجایی مثبت قرار می گیرند که پیستونی و چرخشی هستند.

عملکرد پمپ حجم مثبت

پمپ رفت و برگشتی حجم مثبت با ایجاد شوک های دوره ای مکرر و ایجاد خلاء در داخل پمپ کار می کند و به سیال اجازه می دهد تا به نقطه تخلیه حرکت کند.

پمپ های دوار با حجم مثبت از عملکرد چرخ دنده ها برای انتقال سیالات استفاده می کنند. قسمت چرخان یک آب بندی مایع با محفظه پمپ و مکش در ورودی پمپ ایجاد می کند. سیالی که به داخل پمپ کشیده می شود در داخل دندانه های چرخ دنده یا در خود چرخ دنده به دام افتاده و به نقطه تخلیه منتقل می شود.

ca325878 826f 4c8e b096 25860f995a79انتخاب پمپ آب صنعتی

هنگامی که می خواهید بین این دو پمپ یکی را انتخاب کنید، ابتدا بهتر است با کار آنها و همچنین مزایا و معایب آنها آشنا شوید:

مزایای پمپ آب گریز از مرکز

 • آب اضافی در سازه ها را پمپ کرده و خارج کنید
 • پمپاژ آب برای فرآیندهای تولید در تاسیسات صنعتی
 • یک جریان ثابت ایجاد کنید
 • سازگار با دستگاه هایی که نیازی به بالابر مکش ندارند

معایب پمپ آب گریز از مرکز

 • عملکرد کارآمد پمپ گریز از مرکز به چرخش ثابت و پر سرعت پروانه آن متکی است. این پمپ ها در هنگام تامین ویسکوزیته بالا به طور فزاینده ای ناکارآمد می شوند.
 • سوسپانسیون هایی مانند گرانول ها یا روغن های با ویسکوزیته بالا باعث سایش و گرمای بیش از حد می شوند که می تواند منجر به آسیب زودرس شود.
 • محدودیت دیگر این است که برخلاف پمپ جابجایی مثبت، پمپ گریز از مرکز در هنگام خشک شدن نمی تواند مکش کند.

مزایای پمپ آب با حجم مثبت

 • قابل استفاده در شرایط فشار بالا برای مایعات با ویسکوزیته بالا مانند روغن
 • آنها خود پراینگ هستند، بنابراین می توان آنها را بدون نیاز به تجهیزات روی مخازن انتقال قرار داد.
 • پمپاژ با راندمان بالا و بدون نشتی
 • اندازه گیری دقیق جریان با جریان دو فاز

معایب پمپ آب با حجم مثبت

 • پمپ های با حجم مثبت نسبت به پمپ های گریز از مرکز توانایی کمتری برای جابجایی مایعات با ویسکوزیته پایین دارند.
 • تخلیه پالسی نیز یکی از ویژگی های پمپ جابجایی مثبت به ویژه در طراحی پمپ های پیستونی است. پالس ها می توانند باعث ایجاد صدا و لرزش در سیستم های لوله و مشکلات حفره ای شوند که در نهایت باعث آسیب یا آسیب می شود. پالس ها را می توان با استفاده از چند سیلندر پمپ و کمک فنر کاهش داد، اما این نیز نیازمند طراحی دقیق سیستم است.
 • حرکت رفت و برگشتی پمپ پیستونی نیز منبع ارتعاش و صدا است. بنابراین برای این نوع پمپ ها باید پایه بسیار محکمی ساخته شود.
 • مواد اولیه حاوی مقادیر زیادی مواد ساینده است که باعث سایش بیش از حد اجزای پمپ های مختلف به ویژه شیرها و آب بند می شود. اگرچه اجزای پمپ با حجم مثبت با سرعت های بسیار پایین تری نسبت به پمپ های گریز از مرکز کار می کنند، اما همچنان مستعد این مشکلات هستند. این امر به ویژه برای پمپ های رفت و برگشتی و پمپ های دنده ای دوار صادق است.

abbe30d3 ca85 4024 971f babbd325b1dfبهترین مارک پمپ های صنعتی

صنایع پمپ ابارا در سال ۱۳۷۳ با سرمایه گذاری ابارا ژاپن در ایران تأسیس شد. ابارا پمپ های صنعتی را در دو نوع پمپ صنعتی چدنی و فولادی (عمودی سطحی) عرضه می کند. Abara یک برند برتر و پیشرو در این زمینه است پمپ های صنعتی است.

صنایع پمپ ابارا تولید کننده پمپ های صنعتی، خانگی، شناور، آتش نشانی و آب. برند ابارا در ایران ABR می باشد.

توجه: این مقاله یک آگهی تبلیغاتی، رپورتاژی است و عیمۀ شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در مورد محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید