ویژگی امنیتی جدید وای فای مایکروسافتمایکروسافت قابلیت جدیدی به نام «محافظت از شبکه تلفن همراه» را در Defender for Endpoint (MDE) اضافه کرده است. این ویژگی قابلیت های پلتفرم تشخیص تهدید را به سیستم عامل های iOS و اندروید گسترش می دهد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شبکه های سازمانی به طور فزاینده ای دستگاه های تلفن همراه را از طریق بی سیم می پذیرند. این تلفن های هوشمند و دستگاه های قابل حمل می توانند یک تهدید امنیتی مهم باشند. محل های کار ترکیبی به طور مداوم در معرض تهدید حملات سایبری هستند. تهدیدها می توانند از طریق شبکه های Wi-Fi وارد شوند، که اغلب خود آسیب پذیر هستند. حفاظت از شبکه تلفن همراه همچنین سعی می کند از شبکه های شرکتی در برابر حملات مخرب ناشی از دستگاه های در معرض خطر محافظت کند.

مایکروسافت ادعا می‌کند که شبکه‌ها پیچیده‌تر شده‌اند و در صورت عدم مراقبت، فرصت‌هایی برای فعالیت‌های مجرمانه فراهم می‌کنند. این شرکت گفت: «برای مبارزه با این موضوع، مایکروسافت یک ویژگی محافظت از شبکه تلفن همراه را در Defender for Endpoint معرفی می‌کند که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا آسیب‌پذیری‌های نقطه پایانی را با استفاده از هوش قوی شناسایی، ارزیابی و اصلاح کنند». کاربران اکنون می توانند با Microsoft Defender for Endpoint در پلتفرم های اندروید و iOS از این ویژگی جدید بهره ببرند.

مرکز مدیریت Microsoft Endpoint Manager دستورالعمل هایی برای تنظیم امنیت شبکه برای دستگاه های Android و iOS دارد. اکثر محافظت های موجود در این پلتفرم معمولاً به طور پیش فرض در اکثر دستگاه های تلفن همراه فعال می شوند. ویژگی‌های حفاظتی که برای شبکه تلفن همراه ارائه می‌کند به شرح زیر است: محافظت در برابر تهدیدات مرتبط با Wi-Fi و سخت‌افزارهایی که سعی در نفوذ به شبکه دارند. اعلان‌ها هنگام شناسایی تهدید Wi-Fi. تجربه درون برنامه ای هدایت شده برای اتصال به شبکه های امن. گزینه‌های اصلاح برای تغییر شبکه‌ها وقتی شبکه‌ای «ناامن» یا مشکوک تشخیص داده شد. یک سیگنال با اولویت متوسط ​​در هنگام شناسایی یک شبکه مشکوک و یک سیگنال اطلاعاتی در هنگام شناسایی یک شبکه ناامن.

MDE برای ذخیره و اطلاع رسانی به دستگاه های iOS به مجوزهای نصب نیاز دارد. کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی باید مجوزهای موقعیت مکانی را ارائه دهند تا به MDE اجازه دهند شبکه های آنها را نظارت کند و آنها را از هرگونه تهدید مطلع کند. مایکروسافت هشدار می دهد که MDE فقط می تواند محافظت محدودی در برابر تهدیدات شبکه ارائه دهد. علاوه بر این، این پلتفرم تنها در صورت امتناع کاربر از ارائه مجوزهای مکان می تواند از کاربران در برابر گواهی های جعلی محافظت کند.

مایکروسافت به تدریج در حال گسترش دامنه پلت فرم Defender است. ماه گذشته، این شرکت تأیید کرد که هر کسی که اشتراک مایکروسافت 365 را داشته باشد، به Microsoft Defender دسترسی خواهد داشت. علاوه بر این، این پلتفرم اکنون به شما امکان می دهد حتی دستگاه های ویندوزی مدیریت نشده اما آسیب پذیر را ایزوله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید