وکیل خانواده امینی ادعاهای بی اساس می کند


وکیل خانواده امینی ادعاهای بی اساس می کند

به گزارش مردم سالاری آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری با حضور در همایش نقش نخبگان در جهاد تبیینی که به همت کانون بسیج قوه مقننه برگزار شد و با اشاره به آیات قرآن کریم برگزار شد. در مورد جهاد تبیینی فرمود: اسلام برای جامعه ای است که گرفتار جهل و گناه باشد. و گناه است و در تاریکی بسیار وسیع و عمیقی گرفتار شده است، راهی برای جنگ اندیشیده است و آن جهاد اکبر یا جهاد تبیین است.
وی ادامه داد: در جهاد تبیین باید چند اصل را رعایت کنیم، ابتدا باید خودمان را بسازیم، باورها، بینش و نگرش خود را اصلاح کنیم و بر اساس آیات شریفه حرکت کنیم. شما فقط با ادعای انقلابی بودن نمی توانید انقلابی باشید، باید به اصول انقلابی بودن ایمان داشته باشید و از حوادث نترسید.
رئیس دادستان کل کشور با بیان اینکه نباید کمترین تردید و نگرانی را در خود داشته باشیم، تصریح کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بدترین اتفاقات منافقین در خیابان های تهران، اتفاقات اخیر بودیم. با این رویدادها قابل مقایسه نیستند و می توان گفت که شاخه هایی از یک جریان هستند.امروز اتفاقاتی را رقم خواهد زد. انقلاب اسلامی بر این حوادث فائق آمد، اما باید توجه داشت که توطئه دشمن را دست کم نگیریم، بلکه باید برنامه ها و تبلیغات متناسب با ابعاد آن داشته باشیم.
منتظری تاکید کرد: امروز دشمن از ابزار فرهنگی استفاده می کند و ارزش های دینی ما را مورد تعرض قرار می دهد. او این را راهی برای نفوذ به قلب جامعه قرار داده است. هدف دشمن این است که ما ایرانی مقتدر نداشته باشیم و اسلام در این مملکت حکومت نکند، آنها می خواهند که ایران از غرب اطاعت کند و مانند زمان پهلوی یک گاو نقد داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید برنامه تبادل فرهنگی مناسبی داشته باشیم، از مسئولان انتقاد کرد و گفت: ای کاش زمانی که مقام معظم رهبری موضوع مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را برجسته کردند، عمل می کردیم. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را بر عهده داشت در توییتی فیلترینگ اینترنت را زیر سوال برد. ای کاش جلسه و مناظره ای صورت می گرفت تا با دلایل روشن ثابت کنم که او در این جنایت دست داشته است.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه کسب و کار مردم در اینستاگرام با مشکل مواجه است، گفت: زمانی که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود باید آینده نگری می کردیم، بنابراین به جای استفاده از برنامه بیرونی با کمک فکر و اندیشه. ما در حال ایجاد یک شبکه داخلی بودیم. امروز ما را به اینجا آورد تا در واتس اپ و اینستاگرام کلاس های جنایت، فحشا و فحشا را ببینیم.

منتظری با تاکید بر اینکه افرادی که زمینه ساز ظلم و جنایت شدند باید پاسخگو باشند، گفت: در این حوادث قرآن، مسجد، حسینیه و پرچم ایران را به آتش کشیدند، اینها نمادهای مقدس اسلام است و ما باید به فکر خود باشیم. دیگر می گویند این رفتارها از چه جریانی نشات می گیرد.
وی بیان کرد: اینکه این روزها نوجوانان 16 ساله خبرساز هستند به خاطر فضای مجازی است که در دام افتاده اند و نمی دانند در واقعیت ها و پشت پرده چه چیزی نهفته است. من به دادستان ها اعلام کرده ام که اگر دستگیر شدگان جوان هستند باید طرحی را برایشان توضیح دهند، فرزندان و عزیزان ما هستند، نباید طوری رفتار شود که از ما فاصله بگیرند. وقتی با برخی از آنها صحبت کردم، خودشان را بی گناه می دانستند و نمی دانستند چه کسی پشت پرده است. آن هم تا زمانی که دشمن آشکار برای مبارزه با اسلام و ایران و ملت قوی بیاید.
منتظری با تاکید بر لزوم گردهمایی برای تبیین مشکلات و رفع حجاب های تاریکی تصریح کرد: باید با نوجوانان و جوانانی که در دام دشمن نرم خوی گرفتار شده اند برخورد کنیم، جمعیتی که در چند روز اخیر در کشور علیه جمعیت مذهبی اقدام کرد، اما ما باید این چند نفر را نجات دهیم. امروز دشمن دانشگاه ها، دبیرستان ها و مدارس را هدف گرفته است، مسئولان باید به وظایف خود عمل کنند و وظیفه همگانی تبیین جهاد برای همه است.
وی با تاکید بر افزایش فعالیت وکلای بسیجی گفت: باید قوام بیشتری داشته باشید و مسائل را از نظر حقوقی تحلیل کنید، به عنوان مثال وکیل خانواده امینی بدون مدرک اظهارات می کند و قبل از اعلام گزارش پزشکی قانونی می گوید که نظر آنها را قبول ندارم، این چه وکیلی است که قبل از اعلام نظر مرجع قضایی قبول نمی کند و می خواهد کمیسیون تحقیق تشکیل شود. یعنی فردا کی تصادف کرد میخواد همچین کمیسیونی درست کنه.
رئیس دادستان کل کشور تاکید کرد: من از نظر شخصیت حقیقی و حقوقی تحت تاثیر این حادثه هستم، مردم از مرگ یک جوان لذت نمی برند، اما این که عده ای این حادثه را بهانه کنند، پذیرفته نیست. به اهداف شوم خود برسند ما باید مسائل حقوقی را از جریان های آلوده به تفکرات سیاسی جدا کنیم و تابع قانون باشیم. از وکلا انتظار می رود که جامعه را به سمت منطق و عقلانیت سوق دهند.

دیدگاهتان را بنویسید