وزیر ارتباطات: با مقصران «احتمالی» قطع اینترنت همکاری می کنیمپس از قطعی های اخیر اینترنت و انتقادات کارشناسان و رسانه ها، وزیر ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داد.
لازم به ذکر است پیش از این شورای عالی فضای مجازی از این وزارتخانه خواستار برخورد با مقصران این معضل شده بود.

در این رابطه:
– وزارت ارتباطات دستگاه قضایی را با مقصران قطعی اینترنت اخیر آشنا کند.

به گزارش ایتنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دو حادثه در هفته گذشته که باعث اختلال در شبکه اینترنت شد، تاکید کرد که «مقصران احتمالی» قطعی اینترنت بررسی خواهند شد. این در حالی است که روز گذشته روابط عمومی وزارت مورد نظر به طور مشخص شرکت مخابرات را عامل اصلی قطعی اینترنت عنوان کرد.

عیسی زارع پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در خصوص قطعی اینترنت در روزهای اخیر اظهار داشت: در هفته گذشته دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد و روز شنبه به دلیل بی توجهی یکی بود. از پیمانکاران شرکت مخابرات، بخشی از مرکز فیبر نوری قطع شد.

وی افزود: بر اثر این حادثه ارتباطات چند استان از جمله خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان حدود 4 ساعت مختل شد و با عوامل احتمالی برخورد می شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: روز دوشنبه یکی از استخرهای شرکت مخابرات ایران در خیابان کارگر دچار حریق شد که باعث اختلال در ارتباطات شد.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسه ای برای بررسی این دو حادثه تشکیل شد که دلیل آن را عدم رعایت اصول حرفه ای از سوی اپراتورها عنوان کردند و البته اصول حفاظت غیرعامل نیز رعایت نشد.
زارع پور خاطرنشان کرد: افسر پدافند غیرعامل وزارتخانه وظیفه بازرسی از تمامی مراکز مخابراتی را برعهده دارد و شرکت مخابرات باید خسارت مشترکان را جبران کند که سازمان نظارتی پیگیر این امر است.

دیدگاهتان را بنویسید