وبا به ایران آمد؟ مهم ترین علامت این بیماری را بشناسید


وبا به ایران آمد؟  مهم ترین علامت این بیماری را بشناسید

به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از خبرآنلاین امروز، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از رسیدن تعداد مبتلایان مشکوک به وبا در استان کردستان تاکنون به ۱۰ نفر خبر داد.
پیش از این مریم مسعودی فر، رئیس اداره غذا و بیماری های منتقله از آب وزارت بهداشت به خبرآنلاین گفت: مواردی از ابتلا به وبا در استان های مرزی گزارش شده است. در حال بررسی برای تایید نهایی این موارد هستیم. موارد مفروض مواردی هستند که دارای سابقه “به خارج از کشور سفر کرده اند و پس از بازگشت علائم بیماری را نشان داده اند”.
بنابراین همه ما باید علائم این بیماری را بهتر بشناسیم. رئیس سازمان غذا و داروی سازمان غذا و دارو گفت: راه های اصلی انتقال وبا از طریق آب و مصرف مواد غذایی آلوده است، یعنی اگر آب غیربهداشتی باشد یا غذا به صورت خام مصرف شود یا بعد از پخت آلوده شود. وزارت بهداشت این بیماری را منتقل می کند.»
علائم بیماری چیست؟
مسعودی فر در پاسخ به این سوال که علائم وبا چیست، به خبرآنلاین گفت: وبا بیماری است که در آن حدود 80 درصد بیماران ممکن است علائم بالینی نداشته باشند یا اسهال خفیف داشته باشند، حدود 10 تا 15 درصد اسهال متوسط ​​دارند، اما حدود 5 درصد از بیماران دچار اسهال می شوند. علائم بالینی اسهال بسیار شدید دارند. بیمار علاوه بر اسهال ممکن است استفراغ کند، بنابراین چیزی که ما را بیشتر نگران می کند اسهال شدید آبکی است که منجر به کم آبی بدن می شود.
روش های پیشگیری از وبا
مسعودی فر درباره راه های جلوگیری از مصرف آب سالم برای تغذیه گفت: برای جلوگیری از مصرف آب سالم برای تغذیه، شستن میوه ها و سبزی ها و ضدعفونی کردن میوه ها و سبزی ها بسیار مهم است، دفع صحیح فاضلاب ضروری است، زیرا در برخی مناطق ممکن است مدفوع وجود داشته باشد. وبا. دور ریختن غیر بهداشتی، و این برای گسترش بیماری خطرناک است، رعایت بهداشت دست مهم است. از همه می‌خواهیم قبل از تهیه و خوردن غذا دست‌های خود را حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویند.

دیدگاهتان را بنویسید