وام جدید برای بازنشستگان کشوری


وام جدید برای بازنشستگان کشوری

به گزارش دموکراسی آنلاین، مدیرکل امور فرهنگی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش کمک هزینه سفرهای زیارتی و تورهای بازنشستگان کشوری خبر داد.
محمود مرتضایی فرد با اشاره به تقاضای مستمری بگیران برای افزایش کمک هزینه و وام سفر دوران بازنشستگی گفت: به منظور رفاه حال بازنشستگان عزیز، کمک هزینه سفر بازنشستگان کشوری برای مقاصد غیر از مشهد از 500 هزار به 700 هزار تومان افزایش می یابد. برای هر شماره در دفتر.
وی افزود: مستمری بگیران متقاضی سفر از استان های غیر همجوار به مشهد مقدس (به استثنای 5 استان مبدا خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و گلستان) می توانند به ازای هر نفر یک میلیون و حداکثر دو کمک هزینه دریافت کنند. مردم از این صندوق بهره مند شوند.
با اشاره به اینکه از 24 مرداد ماه تا پایان شهریورماه امسال بیش از 716 نفر از مستمری بگیران و همنوردان تورهای این صندوق را رزرو کردند، گفت: در این مدت 472 نفر از بازنشستگان و همنوردان از تورها استفاده کردند و مابقی هم اکنون در حال استفاده هستند. .
به گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، تورهای تعیین کننده این صندوق در دوره مورد بررسی، آب درمانی شهرستان های محلات، کیش، مشهد، گیلان و سرعین بوده است.
پیش از این اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از امکان اعطای 4 میلیون تومان اعتبار سفر به مستمری بگیران و کارکنان خدماتی تحت پوشش در قالب وام خبر داده بود.
این تسهیلات بانکی به مبلغ 4 میلیون تومان با بازپرداخت یکساله و کارمزد 4 درصد به متقاضیان ارائه می شود و بازپرداخت آن یک ماه پس از پرداخت از حقوق مستمری بگیران کسر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید