واریز بیش از 45 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران


واریز بیش از 45 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران

اخبار بورسا: مرتضی سعادتی کیا مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه روزانه به طور میانگین بیش از 85 هزار تن گندم از مراکز تجاری سراسر کشور خریداری می شود، گفت: بیش از 45 هزار میلیارد تومان گندم کشاورزان تقاضا دارند. در سراسر کشور واریز شده و بدین ترتیب تمامی کشاورزان مهربانی که تا 20 تیرماه گندم خود را به مراکز تجاری دولتی تحویل داده اند، پول گندم خود را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم در کشور از طریق تسهیلات بانکی، بودجه تخصیصی سازمان برنامه و بودجه و منابع داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین می شود، تصریح کرد: 27 هزار میلیارد تومان از محل این سپرده ها از محل منابع بودجه محلی سازمان برنامه و بودجه و 15 هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی تامین و به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر اینکه تمام تلاش دولت بر پرداخت مطالبات تولیدکنندگان گندم بوده است، خاطرنشان کرد: در عرف بازار محصولات کشاورزی، پرداخت یک محصول به تولیدکننده ظرف یک هفته از زمان تحویل به عنوان پرداخت نقدی محسوب می‌شود، اما شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکنون به دنبال منابع مالی و تسهیلات بانکی برای پرداخت مطالبات کشاورزان است.

دیدگاهتان را بنویسید