هند استفاده از VPN را برای مقامات دولتی ممنوع می کنددستورالعمل های جدید پس از آن منتشر شد که تعدادی از VPN های برتر تصمیم گرفتند سرورهای هندی خود را در میان نگرانی ها در مورد قانون داده جدید خاموش کنند. تاکنون، ارائه‌دهندگان VPN، از جمله Express VPN، Surf Shark و Rolling VPN، اعلام کرده‌اند که قبل از اجرای دستورالعمل‌های جدید خدمات واکنش اضطراری وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در 27 ژوئن، کشور را ترک خواهند کرد.

به گزارش ایتنا، دولت هند از مقامات بخش دولتی خواسته است که از ذخیره سازی اطلاعات محرمانه یا داخلی در سرویس های ابری غیردولتی مانند گوگل درایو و دراپ باکس خودداری کنند. استفاده از اپلیکیشن های اسکنر موبایل مانند Com Scanner که در سال 2020 ممنوع شد نیز به شدت مورد تاکید قرار گرفت.

اسناد داخلی سرویس اطلاعات ملی هند، همانطور که توسط اکونومیک تایمز مشاهده می شود، بیان می کند: با پیروی از دستورالعمل های یکپارچه امنیت سایبری در خدمات دولتی در سراسر کشور، وضعیت امنیتی دولت می تواند بهبود یابد. کلیه کارمندان دولت اعم از کارمندان موقت، قراردادی و خارجی موظف به رعایت این دستورالعمل هستند.

چرا ارائه دهندگان VPN هند را ترک می کنند؟
کارشناسان امنیت سایبری و فعالان حریم خصوصی نسبت به قانون جدید داده روسیه که در 28 آوریل اعلام شد، ابراز نگرانی کرده اند.

با اجرای این قانون در 27 ژوئن، سرویس واکنش اضطراری هند (CERT-In) ارائه دهندگان VPN و VPS، مراکز داده، خدمات ذخیره سازی ابری و ارزهای دیجیتال را مجبور می کند تا اطلاعات مهم را برای مصرف کنندگان به مدت پنج سال حفظ کنند. از مقامات دولتی بخواهید به اشتراک بگذارند. با آنها.

اگرچه این قانون برای مقابله با نرخ فزاینده جرایم سایبری معرفی شده است، ارائه دهندگان خدمات VPN معتقدند این قوانین مغایر با زیرساخت نرم افزار امنیتی فعلی است.

به گزارش وب سایت تک رادار، هدف نرم افزار VPN که به معنای VPN است، محافظت از حریم خصوصی و ناشناس بودن آنلاین افراد با مخفی کردن آدرس IP آنها و حفظ امنیت همه داده ها هنگام انتقال در یک تونل رمزگذاری شده است. .

دیدگاهتان را بنویسید