همه چیز در مورد فروش سخت افزار به صورت اعتباری


بر اساس گزارش بازار ساخت ویلا: یکی از مهم ترین بخش های هر پروژه اجرا و تدارکات، خرید آهن آلات از قبیل یراق آلات، تیرآهن و … می باشد. دلیل اهمیت این بخش به دلیل تغییرات سیاسی و اقتصادی است که بر قیمت محصولات تأثیر می گذارد. عواملی مانند هزینه تولید، نرخ ارز یا حمل و نقل می تواند باعث تغییرات ناگهانی و قابل توجهی در قیمت محصولات شود. به همین دلیل، بسیاری از شرکت ها روش فروش سخت افزار به صورت اعتباری را انتخاب می کنند. از طریق این روش می توانید معاملات اعتباری انجام دهید و فولاد را با ضمانت نامه بانکی مطمئن خریداری کنید. همچنین، شما زمان زیادی برای تنظیم پول دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فروش سخت افزار به صورت اعتباری به چه معناست؟

فروش اعتبار اسنادی (LC) به معنای پرداخت با ضمانت نامه بانکی در مدت زمان مشخص است. از آنجایی که امروزه انواع مصنوعات آهنی مانند میلگرد، تیرآهن، بتن مسلح به طور گسترده در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، مراکز بزرگ و معتبر بسیاری امکان خرید نسیه آهن آلات و خرید میلگرد با ال سی را برای مشتریان در نظر گرفته اند تا مردم بتوانند بیشتر پروژه های خود را به راحتی به اتمام برسانند با توجه به اینکه اخیراً قیمت آهن آلات رو به افزایش بوده است، امکان خرید اعتباری رضایت مشتریان را به دنبال دارد.

قیمت آهن چه تاثیری بر پروژه های عمرانی دارد؟

عواملی وجود دارد که به شدت بر قیمت آهن تاثیر می گذارد. از جمله این موارد می توان به نرخ ارز به ویژه دلار، قیمت آهن خام، بازار کالا، فصل و اقلیم، قیمت نفت و آب، قیمت کرایه و حمل و نقل، میزان تقاضا و عرضه و … اشاره کرد. تورم داخلی و خارجی، وضعیت مسکن و سیاست های جاری. حتی با شیوع ویروس کرونا در سال های اخیر، قیمت آهن به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است، بنابراین در شرایط فعلی، امکان خرید اعتباری و بلندمدت برای متقاضیان ضروری است.

خرید آهن آلات با چک چگونه است؟

با توجه به موارد فوق، با توجه به تغییر ناگهانی و لحظه ای قیمت محصولاتی مانند میلگرد یا تیرآهن در بازار، امکان خرید اعتباری برای مردم وجود دارد که باعث می شود پروژه های انبوه سازی و عمرانی از رشد و پیشرفت بالایی برخوردار شوند و رکود بازار به حداقل می رسد. از جمله مراکزی که امکان پذیر است فروش سخت افزار به صورت اعتباری می توان به مجموعه عصر آهن اشاره کرد.

برای خرید اعتباری باید مقدار مشخصی از بودجه را پرداخت کنید، مثلاً 40 درصد را نقداً در روز اول و مابقی را به صورت چک در مدت 5 تا 6 ماه پرداخت کنید. به عنوان ضمانت، سند معتبری که معمولاً سند مالکیت است را گرو می گذارید و پس از گذراندن چک نهایی، آن را تحویل می دهید. بنابراین توصیه می کنیم در صورت کمبود پول و بودجه مالی، روش خرید اعتبار را فراموش نکنید تا زمان کافی برای پرداخت چک داشته باشید.

مراحل خرید سخت افزار با چک

معمولا افرادی که حوصله کارهای اداری را ندارند و ترجیح می دهند در کمترین زمان به نتیجه برسند، پرداخت با چک را انتخاب می کنند. بنابراین با پرداخت چک می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی سخت افزار خریداری کنید اما باید نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

 • در مرحله اول اعتبار مشتری باید توسط شرکت تایید شود.
 • چک باید صیاد باشد و با مشخصات صحیح در سامانه صیاد ثبت شده باشد.
 • طبق توافق طرفین سررسید چک از یک ماه تا 45 روز می باشد.
 • صاحب چک باید شخصی باشد که می خواهد معامله کند و چک دیگران معتبر نیست.
 • در حین معامله علاوه بر چک، یک چک تضمینی معادل 20 درصد مبلغ معامله اخذ می شود و با تسویه چک، این چک به شخص مسترد می شود.

خرید سخت افزار با اعتبار اسنادی

12روش دیگر، فروش سخت افزار به صورت اعتباری یا همان خرید یراق آلات با ال سی و- به این ترتیب بانک وارد عمل شده و تعهد قانونی و معتبر بین خریدار و فروشنده برقرار می کند. این تکنیک نیز مراحل خاص خود را دارد که عبارتند از:

 • ابتدا خریدار یک پیش فاکتور دریافت می کند و آن را تایید می کند.
 • خریدار این پیش فاکتور را در اختیار بانک قرار می دهد.
 • پس از گشایش وام، بانک متن آن را به فروشنده می دهد.
 • محصول مربوطه که آهن آلات می باشد توسط شرکت مورد تایید بانک مرکزی مورد بازرسی و تایید قرار می گیرد.
 • بانک فروشنده محموله و مدارک لازم را به بانک خریدار ارسال می کند.

اگر به دنبال یک مرکز مطمئن برای خرید انواع سخت افزار برای پروژه های ساختمانی و ساختمانی خود هستید و می خواهید این محصولات را با قیمتی پایین اما با کیفیت عالی تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم به وب سایت آسرهان (asreahan.com) مراجعه کنید. عصرآهن یکی از بهترین منابع برای خرید محصولات و پروفیل های فولادی مرغوب و بررسی سریع قیمت آهن است و شما می توانید به راحتی با تماس با تیم پشتیبانی فروش سفارش خود را انجام داده و کالای خود را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

مزایای خرید سخت افزار با روش اعتبار اسنادی

چرا خرید نسیه فولاد آیا طرفداران زیادی وجود دارد؟ با توجه به اینکه بانک در روش اعتباری دخالت می کند، متن اعتبار به صورت رسمی بین دو نفر تأیید و امضا می شود، بسیاری از طرفین قرارداد «فروش اعتباری سخت افزار» را انتخاب می کنند. به طور کلی این روش دارای مزایای زیر است:

 • از آنجایی که تعهد بانکی در میان است، هیچ خطری برای خریدار و فروشنده وجود ندارد.
 • در این معامله اسناد به صورت شفاهی کنترل می شود و افراد صحت آنها را تضمین می کنند.
 • در صورت تمایل خریدار می تواند از بانک بخواهد که کیفیت و مشخصات فنی محصول را بررسی کرده و از قابلیت سرویس دهی محصول اطمینان حاصل کند.
 • تاریخ دقیق انتقال و تحویل کالا در این معامله قابل اندازه گیری است.
 • در مورد اعتبار اسنادی، شرکت مورد تایید بانک، کالا را بر اساس پیش فاکتور از نظر کمی و کیفی بررسی می کند.

معایب خرید سخت افزار با روش اعتبار اسنادی

ممکن است تعجب کنید، اما بله. حتی با روش LC هم ممکن است خطا یا تقلب اتفاق بیفتد اما به صورت بسیار کوچک و ناچیز. معمولاً این اتفاق بسیار نادر است. اما باز هم باید در خرید دقت کنید. توصیه اول این است که درباره فروشنده تحقیق کنید و او را خوب بشناسید; اگر اطلاعات کافی در مورد ذینفع ندارید، او می تواند اطلاعات نادرستی در مورد هویت خود به شما بدهد و بدون ارائه محصول، پول زیادی به دست آورد!

مشکل دیگر مربوط به تنش سیاسی در کشورها است. اگر کشور با چالش هایی مانند جنگ، تحریم و … دست و پنجه نرم می کند، این روش برای خرید سخت افزار مناسب نیست. اگر می خواهید به صورت تخصصی با فرآورده های آهنی آشنا شوید، دایره المعارف تخصصی آهن و فولاد را مطالعه کنید; این دایره المعارف منبع خوبی برای پاسخ به تمام سوالات شماست.

نتیجه

همانطور که به نظر می رسد فروش نسیه آهن روش مطمئن تری است و اگر می خواهیم خریدی آسان و بی دردسر را تجربه کنیم بهتر است میلگرد را با ال سی خریداری کنیم. به طور کلی، توصیه می کنیم ابتدا چارچوب زمانی پرداخت خود را در نظر بگیرید. اگر زمان بیشتری برای پرداخت می خواهید، خرید اعتبار اسنادی گزینه بهتری است. آیا تا به حال سخت افزار خریده اید؟ به نظر شما کدام روش بهتر است؟

توجه: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و اویم شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در قبال محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید