هشدار جدی؛ کمبود این ویتامین باعث مرگ شما می شود


هشدار جدی؛  کمبود این ویتامین باعث مرگ شما می شود

به گزارش دموکراسی آنلاین، تحقیقات نشان می دهد که دریافت نکردن ویتامین D کافی می تواند خطر مرگ زودرس را سه برابر افزایش دهد.
نقش اصلی ویتامین D حفظ تعادل سطح کلسیم و فسفر در خون است. ویتامین D به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب کند، که به شکل گیری استخوان ها و قوی نگه داشتن آنها کمک می کند. ویتامین D به تنهایی یا همراه با کلسیم برای بهبود سلامت استخوان و کاهش شکستگی استخوان استفاده می شود. علاوه بر این، ویتامین D می تواند از بدن در برابر آرتریت، فشار خون بالا، سرطان و سایر بیماری ها محافظت کند.
دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اعلام کردند که کمبود ویتامین D باعث مرگ زودرس به دلیل نارسایی قلبی و سرطان می شود. ویتامین D باعث تسهیل جذب کلسیم و فسفر و افزایش استحکام استخوان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. منابع اصلی ویتامین D تخم مرغ، نور خورشید، ماهی های چرب، پنیر، غلات غنی شده، حبوبات و مکمل های این ویتامین هستند.
عوامل متعددی مانند نارسایی دستگاه گوارش، چاقی، کمبود مواد غذایی غنی از ویتامین D و عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید از عوامل اصلی کمبود ویتامین D هستند و خطر نارسایی قلبی، سرطان و مرگ زودرس را افزایش می دهند.
نتایج یک مطالعه 16 ساله توسط محققان آمریکایی بر روی بیش از 26000 شهروند 50 تا 79 ساله در هشت کشور اروپایی نشان داد که بیش از 6700 نفر از آنها به دلیل کمبود هیدروکسی ویتامین D جان خود را از دست داده اند.
پروفسور نیک راجر، استاد تغذیه در دانشگاه کالیفرنیا و رهبر این مطالعه گفت: هر فرد علاوه بر گنجاندن غذاهای غنی از ویتامین D در رژیم غذایی خود، باید روزانه 200 واحد مکمل ویتامین D مصرف کند تا این خطر کاهش یابد. نارسایی قلبی، سرطان و موارد مرگ زودرس ناپدید خواهند شد.”

دیدگاهتان را بنویسید