هشتاد سال اول جام جهانی؟


هشتاد سال اول جام جهانی؟

به گزارش مردم سالاری آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران آخرین اردوهای آماده سازی خود را برای انتخاب فهرست 26 نفره جام جهانی 2022 برگزار می کند و کارلوس کی روش هفته ای سه روز در حال تمرین بازیکنان بومی برای حضور در این رقابت ها است.
از جمله بازیکنانی که مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفته، نام سامان فلاح، مدافع 21 ساله تیم پیکان است که در چند اردوی اخیر از سوی کی روش به تیم ملی دعوت شده است. فالا در 22 می 2008 متولد شد و در حال حاضر تنها بازیکن دهه هشتاد است که شانس حضور در جام جهانی را خواهد داشت.
بازیکنان دیگری مانند یاسین سلمانی، هافبک هجومی سپاهان که پیش از این برای تیم ملی ایران بازی می کرد و کاپیتان تیم ملی امید نیز هست، اما در حال حاضر در لیست کارلوس کی روش قرار ندارد، حضور دارند. از نظر سنی از سامان فلا کوچکتر است و متولد 17 اسفند 1389 است.
بازیکنان دیگری مانند محمد خدابندلو، امیرحسین حسین زاده و اللهیار صیادمنش متولد دهه 70 هستند و از دو بازیکنی که در بالا به آنها اشاره شد سن بیشتری خواهند داشت.
سامان فلاح پیش از این در تمامی رده های سنی فوتبال ایران بازی کرده است و اگر بتواند روند صعودی خود را ادامه دهد و یکی از مدافعان میانی لیست نهایی تیم ملی ایران باشد، به اولین بازیکنی از دهه 80 تبدیل می شود که راهی این تیم می شود. قهرمانی جام جهانی
با حضور بازیکنانی چون شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، مجید حسینی و مرتضی پورعلیگنجی به نظر می رسد فلاح شانس چندانی برای حضور در ترکیب اصلی ایران ندارد اما اگر بتواند دقایقی در جام جهانی بازی کند. او یک سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده خواهد بود زیرا بعد از جام جهانی ترکیب ایران در برخی خطوط تغییر خواهد کرد.
نگاهی به وضعیت بازیکن سازی در سال های اخیر نشان می دهد که رشد استعدادها در ایران بیشتر در خطوط حمله و کمترین پیشرفت در خط دفاعی تیم ملی ایران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید