هزینه خرید کابینت چقدر است؟


طبق آگهی ساختمان: سبک های مختلفی برای خرید کابینت وجود دارد که بر قیمت نهایی خرید کابینت تاثیر می گذارد. به طور کلی کابینت ها به 3 دسته کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک تقسیم می شوند. هر کدام از این سبک ها پوشش های مخصوص به خود را دارند. این روکش ها دارای قیمت ها و کیفیت های متفاوتی هستند. به عنوان مثال، کابینت های کلاسیک بیشتر از روکش های چوب طبیعی ساخته شده اند. از سوی دیگر، کابینت های مدرن از روکش های براق کارخانه ای استفاده می کنند.

علاوه بر جنس تودوزی کابینت، قیمت نهایی تحت تاثیر عوامل دیگری مانند سخت افزار، جنس ورق ها قرار می گیرد تا بدنه، اندازه و طرح دلخواه شما بسازد. در برخی از کابینت ها نیز از چسب های مخصوص برای اتصال هسته و درب استفاده می شود. جنس این چسب ها قیمت نهایی کابینت را نیز تغییر می دهد. در این مقاله شما را با این عوامل آشنا می کنیم.

قیمت کابینت کلاسیک چگونه محاسبه می شود؟

کابینت های کلاسیک فضای قدیمی را تداعی می کنند. این سبک با طرح های برجسته ای که دارد برای دکوراسیون منزل کلاسیک و آشپزخانه های بزرگ مناسب است. کابینت های کلاسیک دارای عرض و ارتفاع زیادی هستند. بنابراین جادار هستند و می توانند تمام ظروف آشپزخانه را در خود جای دهند. سبک های کلاسیک را می توان مخالف سبک های مدرن دانست. به طور کلی کابینت های کلاسیک دارای 3 نوع سبک هستند. انواع مدل های کابینت کلاسیک عبارتند از:

 1. کابینت مدل ممبران
 2. کابینت با روکش چوب
 3. کابینت تمام چوبی

یکی از فاکتورهای مهم برای محاسبه قیمت کابینت کلاسیک روکش های مورد استفاده می باشد. به عنوان مثال از روکش pvc در کابینت های ممبران استفاده می شود. پوشش پی وی سی پس از طراحی با دستگاه پرس وکیوم روی محفظه ام دی اف اعمال می شود. البته قبل از آن روکش را با چسب محکم به ام دی اف می چسبانند و بعد از دستگاه پرس استفاده می کنند. در مرحله آخر از رنگ ها برای پوشش کار استفاده می شود. همه این عوامل باعث تغییر قیمت کابینت ممبران می شود.

103دو مدل دیگر از کابینت به سبک کلاسیک وجود دارد. کابینت های روکش چوب و چوب کامل از این دسته هستند. این دو سبک از چوب طبیعی استفاده می کنند. درختان طبیعی شامل راش، گردو و بلوط است. قیمت کابینت چوبی بسته به نوع چوب مورد استفاده متفاوت است. البته ناگفته نماند که کابینت های روکش چوبی نسبت به تمام کابینت های چوبی مقرون به صرفه تر هستند.

چه عواملی قیمت کابینت مدرن را تعیین می کند؟

کابینت های مدرن به کابینت های ساده با سطح صاف و صیقلی معروف هستند. در سبک های مدرن از طرح های شلوغ استفاده نمی شود، بنابراین در این مرحله دستگاه CNC نداریم. سبک مدرن بهترین گزینه برای آشپزخانه های کوچک است. کابینت های مدرن تا سقف بلند هستند. به این ترتیب آنها می توانند تمام وسایل آشپزخانه مورد نیاز را در خود جای دهند. در این کابینت ها می توانید از رگلاتور نیز استفاده کنید.

به طور کلی در ساخت کابینت های مدرن در طراحی از روکش های مختلف با کیفیت های متفاوت استفاده می شود. روکش های مدرن کابینت عبارتند از:

 • هایگلاس
 • شیشه لمینت
 • لیمی گلس
 • پلی لاک
 • M D F
 • روکش چرمی
 • پی وی سی (پی وی سی)

یکی از معروف ترین روکش ها در بین خریداران و به سبک مدرن روکش شیشه ای است. هایگلاس طیف رنگی بسیار وسیعی دارد. این کابینت ها ظاهری شفاف و براق دارند. از طرفی کابینت های پلی گلاس، لاملا و پلی لوک را نیز می توان مشابه هایگلاس دانست. اما این کابینت ها در برخی ویژگی ها با هم تفاوت دارند. پلی وارنیش نوع جدیدی از روکش است. با توجه به ویژگی های خاصی که دارد، قیمت آن نیز کمی متفاوت است.104

به غیر از پوشش های شیشه ای یا شیشه ای، کابینت های مدرن سبک های دیگری نیز دارند. به عنوان مثال تا اینجا ذکر کردیم که می توانیم از ام دی اف به عنوان هسته کابینت استفاده کنیم. اما از خود mdf هم می توان به عنوان کاور استفاده کرد. قاب های چرمی و پی وی سی نیز در این دسته قرار می گیرند.

می توان نتیجه گرفت که در کابینت های مدرن پولیش ها و روکش های چرمی بالاترین قیمت و کیفیت را دارند. در هزینه این کابینت ها قیمت یراق آلات را فراموش نکنید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

ترکیب دو سبک فوق مدرن و کلاسیک را نئوکلاسیک می نامند. این کابینت ها شبیه کابینت های کلاسیک هستند. یعنی سطوح خاتم کاری و سایر اجزای تزئینی روی سطح آنها استفاده می شود. بنابراین برای طراحی منبت از دستگاه های CNC استفاده می شود. اما در عوض، این کابینت ها دارای ویژگی های مدرن هستند. یعنی خیلی بلند و جادار هستند. همچنین سه سبک برای کابینت های نئوکلاسیک وجود دارد. این سبک ها عبارتند از:

 1. کابینت انزو
 2. کابینت با رنگ پلی اورتان
 3. کابینت به سبک پست مدرن

کابینت های انزو مانند ممبران دارای روکش PVC با پرس خلاء هستند. اگر بخواهیم با سبک مدرن مقایسه کنیم، می توان گفت که درخشش و درخشندگی خود را به ارث برده اند. پلی اورتان نیز نام رنگ مورد استفاده در مرحله آخر است. در واقع کابینت های پلی اورتان به کابینت های رنگی نیز معروف هستند. سبک پست مدرن نیز بسیار شبیه به انزو است.

105قیمت نهایی کابینت چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت نهایی کابینت به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل اتصالات مورد استفاده است. اتصالات را می توان دستگیره و لولای مورد نیاز هنگام نصب کابینت نامید. برای کابینت های مدرن می توانید از دستگیره های مغناطیسی یا استیل استفاده کنید که هزینه کمتری دارند. اما برای کابینت های نئوکلاسیک و کلاسیک باید از دسته های برنجی یا مسی استفاده کرد. حتی می توانید دسته های چوبی روی کابینت ها را از چوب طبیعی بسازید. هنگام نصب کابینت از لولا و جک نیز استفاده می شود. کیفیت و برند استفاده شده در قیمت نهایی تاثیر دارد. همچنین می توانید از رگلاتورها یا سوپر کابینت ها استفاده کنید. این کمی روی لیست قیمت کابینت شما تأثیر می گذارد.

کابینت ها دارای بخش های مختلفی هستند که هر کدام روش متفاوتی برای محاسبه قیمت دارند. این بخشها عبارتند از:

 • کابینت دیواری
 • کابینت هوا
 • کابینت کمدی و نیمه کمدی
 • کابینت ها را به نمایش می گذارد
 • یخچال و نمای در
 • صفحه روی جلد کابینت
 • کابینت جزیره یا اوپن

قبل از اینکه به نحوه محاسبه کابینت بپردازیم، می خواهیم مروری بر قوانین اتحادیه کابینت سازان در مورد نحوه محاسبه قیمت داشته باشیم. به ترتیب، کابینت های دیواری 40٪ از قیمت هر متر طول و کابینت های زمینی – 60٪ از قیمت هر متر طول را نشان می دهند.

کابینت های کمدی و نیمه کمدی از دیگر بخش های آن هستند. به کابینت های ایستاده ای که از زمین شروع می شوند و با کابینت هوا هم ارتفاع هستند کمدی می گویند. کابینت های نیمه کمدی نیز ارتفاع کابینت هوا هستند و تا تخته سنگ ادامه می یابند. برای محاسبه این دو قسمت از قانون درصد خاصی پیروی می شود. بنابراین قیمت یک فیلم نیمه کمدی دو برابر قیمت یک کابینت زمینی است. برای کابینت های کمدی 3 برابر قیمت زمین محاسبه داریم.106

در برخی از سبک های دکوراسیون آشپزخانه مانند کلاسیک و نئوکلاسیک از ویترین استفاده می شود. در این قسمت از درب های شیشه ای به جای درب های کامل استفاده شده است. این کابینت ها هم ارتفاع کابینت های دیواری و زمینی هستند. نحوه محاسبه آنها 120 درصد هزینه هر متر برای زمین و 80 درصد برای دیوار است. یعنی محاسبه هزینه ها دو برابر قیمت اتحادیه کابینت سازان است.

از درب های نما برای قسمت هایی از کابینت ها استفاده می شود که تاثیر زیادی در زیبایی دارند. به عنوان مثال، نمای عقب کابینت های جزیره. نحوه محاسبه نیز به اندازه کابینت شما بستگی دارد. نمای یخچال همانطور که از نامش پیداست درب یخچال است. برای محاسبه این قسمت به ابعاد یخچال شما نیاز داریم.

قسمتی از جزیره یا کابینت های روباز و حتی نمای کابینت های کف با سنگ کابینت پوشیده شده است. بسته به نوع سنگی که برای این قطعه انتخاب می کنید، قیمت نهایی نیز تغییر می کند.

کابینت های جزیره ای را می توان طبقات همکف دانست که به دیوار چسبیده نیستند و در وسط آشپزخانه قرار دارند. کابینت های باز نیز معمولا رابط بین آشپزخانه و اتاق نشیمن هستند. کابینت های جزیره ای 1.5 برابر خشن تر از کابینت های زمینی تخمین زده می شود. اما همانطور که گفتیم برای محاسبه این قسمت نیاز به درب ورودی نیز داریم.

توجه: این مقاله یک آگهی تبلیغاتی، رپورتاژی است و عیمۀ شاهانه هیچ نظر و مسئولیتی در مورد محتوا و محصولات آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید