هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور


هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

بر اساس گزارش ها ساخت ویلا : هزینه تحصیل معماری، خارج از مطالعات معمولی دانشجویان، اغلب آنچه را که قبلاً می دانیم تأیید می کند: تحصیل در رشته معماری، جوانان را تحت فشار مالی زیادی قرار می دهد. این رشته به طور فزاینده ای نخبه گرایانه دیده می شود، با سؤالاتی مانند “آیا معماری برای کودکان پولدار حرفه ای است؟” بارها و بارها در انجمن های آنلاین ظاهر می شود.

مطمئنا ادامه کار در یک دفتر معماری ارزان نیست. این آموزش نه تنها طولانی مدت است، بلکه در برخی از نقاط جهان آموزش بالاتر از حد متوسط ​​است. علاوه بر این، معماران جاه طلب باید دو یا سه سال دوره کارآموزی را تحمل کنند، و همچنین به مواد، نرم افزار و تورهای مطالعاتی تخصصی نیاز دارند – پس آیا واقعا ارزشش را دارد؟

پروانه تولید

این مقاله با تقسیم هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور با تقسیم هزینه های صلاحیت به عنوان معمار در ایالات متحده، بریتانیا و کانادا به شما کمک می کند تا به این سوال پاسخ دهید. همچنین عواملی فراتر از هزینه دوره را پیشنهاد می کند که دانشجویان بالقوه معماری ممکن است بخواهند در نظر بگیرند.

هزینه تحصیل معماری در آمریکا

هزینه مدرک تحصیلی در ایالات متحده بستگی به محل تحصیل شما دارد، اما یک مدرک لیسانس پنج ساله می تواند بیش از 100000 دلار و احتمالا تا 180000 دلار باشد.

هزینه کارشناسی ارشد معماری (M.Arch) که دو تا چهار سال طول می کشد و برای کسانی که در سایر رشته ها سرآمد هستند، بسیار متفاوت است. در موسسه فناوری جورجیا، کل هزینه 33312 دلار است، اما در اصل شما 79925 دلار خواهید پرداخت. !! بنابراین اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید، قطعا خرید عاقلانه است.

قبل از اخذ مجوز، معماران آمریکایی باید از AXP (برنامه تجربه معماری) برای مستندسازی مقدار معینی از تجربه استفاده کنند. هزینه ثبت نام 100 دلار و هزینه تمدید 85 دلار در سال است. آنها همچنین باید تمام شش بخش ARE (آزمون ثبت نام معمار) را با 1410 دلار بگذرانند، با این فرض که هر مقاله را در اولین تلاش خود پاس کنند.

برای تحصیل معماری در خارج از کشور هزینه هایی وجود دارد، سپس هزینه درخواست مجوز – بین 25 تا 85 دلار – و هزینه انتقال 385 دلار به اداره ثبت ملی برای ارسال اطلاعات شما به حوزه قضایی مربوطه.

به طور خلاصه، هیچ راهی برای واجد شرایط بودن به عنوان یک معمار در ایالات متحده بدون صرف بیش از 100000 دلار وجود ندارد و فرصت خوبی برای پرداخت دو برابر بیشتر است. در مقایسه، دومی همان مدرک پزشکی چهار ساله است – اما پزشکان تمایل دارند برای حرفه خود هزینه بیشتری بپردازند.

پروانه تولید

هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور
هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

هزینه تحصیل معماری در انگلستان

هفت سال طول کشید تا او در بریتانیا معمار شود. چهار یا پنج مورد از آنها در محوطه دانشگاه صرف می شود، جایی که هزینه دوره معمولاً 9000 در سال است. بنابراین، اگرچه ارزان تر از ایالات متحده (36000-45000 دلار در مقایسه با 100000-180000 دلار)، معماری هنوز یکی از گران ترین رشته ها برای تحصیل در انگلستان است.

بدیهی است که دانشجویان باید در طول دو سال خدمت خود هزینه های خود را تامین کنند و در این مدت حقوق کامل دریافت نخواهند کرد. نکته مثبت، بر خلاف ایالات متحده، هیچ هزینه اضافی برای آزمون برای دانش آموزان در دوره های معتبر RIBA وجود ندارد.

هزینه تحصیل معماری در کانادا

در کانادا، معماران باید قبل از شرکت در آزمون سراسری که منجر به اخذ مجوز می شود، دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس و حدود سه سال تجربه عملی باشند. دانشگاه های کانادا هزینه های خود را با مدرک لیسانس 6463 دلار آمریکا (تقریباً 4910 دلار آمریکا) و هزینه تحصیلات تکمیلی 7056 دلار آمریکا (تقریباً 5360 دلار آمریکا) تعیین می کنند.

این در حالی است که هزینه های تحصیل در رشته معماری در خارج از کشور برای تمامی مقاطع تحصیلی متوسط ​​و قیمت مدارک معماری بالاتر از حد متوسط ​​می باشد. برای مثال در دانشگاه تورنتو، مدرک لیسانس معماری حدود 6780 دلار و مدرک کارشناسی ارشد در معماری در کالیفرنیا 12670 دلار هزینه دارد. این در حالی است که لیسانس معماری در دانشگاه واترلو 10900 دلار در سال هزینه دارد!

پس از 2800 ساعت کارآموزی، متقاضیان در آزمون ExAC (معمار در کانادا) شرکت می کنند که هزینه آن در منطقه CA 1000 دلار است. و مانند ایالات متحده و بریتانیا، دانشجویان باید در حین کارآموزی از خود حمایت کنند.

عوامل هزینه هزینه های تحصیل معماری در خارج از کشور

اگرچه هزینه دوره شما احتمالاً هزینه اصلی شما خواهد بود، اما هزینه های زیادی نیز با یک دانشجوی معماری (و به طور کلی یک دانشجو) مرتبط است. در اینجا چند فاکتور برای در نظر گرفتن وجود دارد.

اقامت هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

اگر مدرسه معماری معتبری در آستانه خانه خود ندارید – و اجازه دهید با آن روبرو شویم، اکثر مردم دارند – باید هزینه اقامت را پرداخت کنید. در شهرهایی مانند نیویورک و لندن، هیچ راه ارزانی برای انجام این کار وجود ندارد، حتی اگر در محوطه دانشگاه بمانید. و در طول دوره کارآموزی، مشکل پیچیده تر می شود زیرا شما باید در خانه های اجاره ای شخصی زندگی کنید در حالی که درآمد کمی دارید یا اصلاً درآمد ندارید.

مواد و ابزار هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

تحصیل در رشته معماری هزینه زیادی دارد که سایر مدارک تحصیلی آن را ندارند. علاوه بر کتاب‌ها، ممکن است نیاز به خرید مواد، ابزار و نرم‌افزار هنری تخصصی داشته باشید که صدها یا حتی هزاران نفر را بازگرداند. آیا ظرف پولی دارید که بابت آن پس بگیرید؟

قیمت لپ تاپ برای تحصیل معماری در خارج از کشور

هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور شما از لپ تاپ و تبلت خود بسیار بیشتر از تحقیق و مقاله نویسی استفاده خواهید کرد، بنابراین دستگاه دست دوم با مایکروسافت آفیس قصد کاهش آن را ندارد. شما به یک دستگاه به روز نیاز دارید که بتواند نرم افزارهای قدرتمندی مانند Revit، SketchUp و AutoCAD را اجرا کند. اما برخلاف ظاهر، وجود مک بوک برای همه معماران اجباری نیست! برندهای ارزان قیمت اغلب می توانند این کار را به خوبی انجام دهند.

چاپ هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

چه به صورت سه بعدی یا سه بعدی، متوجه خواهید شد که بیشتر از دوستان خود در دوره های انگلیسی یا تاریخ چاپ می کنید. حتی اگر ماشین شخصی خود را دارید، ممکن است به زودی قیمت اضافه شود زیرا مواد اولیه مانند جوهر یا پلاستیک سریعتر از آنچه فکر می کنید استفاده می شود.

کمیسیون ماده 100

سفرهای تحصیلی هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور

نمایش سبک های مختلف معماری در طول آموزش ضروری است – و حتی اگر فقط در کشور خود سفر کنید، هزینه ها ممکن است به زودی افزایش یابد. بازدید از خارج از کشور هنوز هم تأثیر بیشتری بر موجودی بانکی شما دارد، بنابراین دریابید که آیا دوره شما شامل یک سفر اجباری است یا خیر.

تجربه هزینه های تحصیل معماری در خارج از کشور

هزینه تحصیل معماری در خارج از کشور همه دانشجویان باید در مورد مواردی مانند قبوض آب و برق، هزینه حمل و نقل و غذا نگران باشند. تخفیف های موجود را بررسی کنید (به عنوان مثال، دانشجویان تمام وقت در لندن با یک سوم مترو، قطار و اتوبوس) و در پایان روز خواربار فروشی بخرید. نمای رومی زمانی که سوپرمارکت ها و کافه ها اقلام می فروشند می تواند مفید باشد. با قیمت ارزان تر

هزینه تحصیل در رشته معماری در خارج از کشور را به هم مرتبط کنید

هر چیزی و هیچ بازی، جک را به پسری خسته کننده تبدیل می کند (و ژاکلین دیگر جالب نیست). دانشجو بودن باید سرگرم کننده باشد، بنابراین مطمئن شوید که می توانید کمی برای فیلم ها، نمایشگاه ها و مهمانی ها هزینه کنید. فلش کردن کارت دانشجویی اغلب می تواند به شما کمک کند تخفیف بگیرید.

مراحل ساخت ساختمان

خلاصه هزینه های تحصیل معماری در خارج از کشور

هزینه معمار شدن در ابتدا خیلی زیاد به نظر می رسد، و این یک واقعیت غم انگیز است که بسیاری از دانشجویان فقیر امروزی بلافاصله آن را رد می کنند. این بدهی برای چندین دهه با شما باقی خواهد ماند، و میانگین حقوق یک معمار برای مقابله با این مشکل به اندازه کافی بالا نیست (اگرچه به طور کلی قابل احترام است).

او مدتی است که خواهان دموکراتیک شدن است. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، بسیاری از معماران جوان باید وام بگیرند – یا از بانک‌های خیابان‌های اصلی یا، اگر خوش شانس باشند، از بانک مادر (45 درصد از دانش‌آموزان در نظرسنجی AJ 2018 گفتند که “مبلغ قابل توجهی” از حمایت مالی والدین). اما این هشدار حداقل انگشت شمار است، پس حتماً برنامه ریزی دقیقی از آنچه نیاز دارید و مقدار پولی که نیاز دارید تهیه کنید. موفق باشید!

مقالات پیشنهادی برای مطالعه:

هزینه نقاشی سنجاب

قیمت نقاشی پلاستیک

قیمت نقاشی رنگ پلاستیک

هزینه ساخت ویلا شمال
قیمت ویلا در شمشک

قیمت رنگ روغن

معیارهای شهرداری در طراحی معماری

دیدگاهتان را بنویسید