هزینه انتقال ملک در سال 1401 تعیین شد


هزینه انتقال ملک در سال 1401 تعیین شد

نمایندگان مجلس در صحن علنی با معافیت مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه نقل و انتقال ملک موافقت کردند تا نظر هیات امنا را جلب کنند.
به گزارش خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده 11 لایحه درآمدها و هزینه های پایدار شهرداری ها و تامین نظر هیات امنا و … روستاها با 189 رای موافق، 3 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 213 نماینده عمومی حاضر، موافقت کردند.
بر اساس این گزارش، ماده 11 به شرح زیر اصلاح می شود.
ماده 11- مالکان موظفند در هنگام پرداخت مالیات موضوع ماده 59 قانون مالیاتهای مستقیم مشمول مالیات نقل و انتقال قطعی دو درصد (2%) و یک درصد (1%) عوارض را به حساب شهرداری محل بپردازند. اموال و انتقال مربوط به حقوق انتقال.
تبصره: افرادی که قادر به پرداخت نیستند تحت پوشش کمیته مددکاری امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از پرداخت هزینه های فوق یکبار معاف می باشند. در خصوص سایر اشخاص ورشکسته آیین نامه قوه مجریه که شامل نحوه شناسایی افراد موضوع این تبصره بر حسب میزان درآمد و دارایی آنها توسط وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و اجتماعی می باشد. بهزیستی و وزارت اقتصاد و دارایی با همکاری کمیته مددکاری امام خمینی (ره) ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید