نماینده مجلس: گشت ارشاد می تواند مخل باشد


نماینده مجلس: گشت ارشاد می تواند مخل باشد

خلیل بهروزی فر عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی در پاسخ به آمار 18 میلیون حاشیه نشین کشور گفت: این آمار و ارقام دقیق و واقعی نیست. البته در سراسر کشور افراد حاشیه نشینی داریم که منشأ آسیب های اجتماعی در جامعه هستند اما تعداد آنها به این رقم نمی رسد. البته در حاشیه نشینی حق و حقوق بسیاری از خانواده ها تضییع می شود و در این راستا مجلس برای آنها در کمیسیون تلفیق اعتباری در نظر گرفته است که در بودجه 1401 لحاظ شده است و خدماتی نیز برای خانواده های حاشیه نشین در نظر گرفته شده است.
وی افزود: از این رو تلاش می شود حداقل تکلیف خانواده های حاشیه نشین مشخص شود، مجلس و دولت به این موضوع نگاه می کنند اما هنوز بسیاری از مسائل مربوط به موضوع حاشیه نشینی جدی گرفته نمی شود.
بهروزی فر در پاسخ به اینکه هدف از برنامه مجلس و دولت برای حاشیه نشینان خانه نشینی است؟ وی تصریح کرد: خیر، حاشیه نشینان می خواهند خانه بسازند اما پروانه ساختمانی به آنها داده نمی شود و حتی خانه ساخته شده را تخریب نمی کنند و از طرفی به دلیل اینکه مشخص نیست روستایی هستند یا شهری به آنها اعطا نمی شود. با خدماتی مثل آب و برق.تلفن نمیدهند.
وی در ارزیابی از اقدامات دولت در یک سال گذشته خاطرنشان کرد: تعدادی از کارها در وزارت امور خارجه به خوبی انجام شد و از سوی دیگر در این دولت توسعه اقتصادی با کشورهای همسایه نیز وجود داشت. همچنین دولت سیزدهم توانست ظرف 70 روز واکسیناسیون را تکمیل کند و از خسارات ناشی از کرونا بکاهد.
بهروزی فر با اشاره به دستاوردهای اجتماعی دولت سیزدهم در یک سال گذشته یادآور شد: حل معضلات اجتماعی نیازمند حرکت و اقدام جمعی ملت و سازمان های مردم نهاد است. همچنین ذکر این نکته ضروری است که این گشت به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و شاید گشت هدایت شده با توجه به نوع برخورد نتیجه مخربی داشته باشد و نه تنها نتواند مشکل را حل کند بلکه مشکل را بیشتر از بین ببرد. . بنابراین باید عزم ملی در خصوص حجاب وجود داشته باشد تا بخشی از مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید