نماینده مجلس: همه نقاط ضعف را به گردن فضای مجازی ندهید


نماینده مجلس: همه نقاط ضعف را به گردن فضای مجازی ندهید

به گزارش مردم سالاری آنلاین، یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کسانی که پیشنهاد می کنند پس از برقراری امنیت فضای مجازی رفع فیلتر شود، بگویند امنیت در کدام حوزه و چگونه تعریف می شود! منظورشان امنیت اقتصادی است یا امنیت اجتماعی و نظامی؟
رضا حسینی قطب آبادی درباره تاثیرات قطعی اینترنت بر اقتصاد و کسب و کار کشور گفت: باید بپذیریم که در عصر فناوری، سرعت و توسعه هستیم و بشریت در حوزه فناوری و سرعت به چنین سطحی از رشد رسیده است. که اگر بخواهیم به کدام برسیم و کشوری در داخل کشور باشیم. اگر در مقابل تکنولوژی و پیشرفت زمان کمی سرعت خود را کاهش دهیم، کیلومترها و سالها عقب خواهیم بود.
فضای مجازی برای کشور ارزشمند است

وی افزود: همانطور که تلاش می کنیم ایران را در عرصه های هوا و فضا، کشاورزی، صنعت، گردشگری و… به دنیا معرفی کنیم، استفاده از فضای مجازی و به کارگیری بخش زیادی از جامعه از فضای مجازی قابل کتمان و نادیده گرفتن نیست. بنابراین هرکسی که بخواهد از استفاده از این فضا جلوگیری کند، مطمئناً یا از فناوری، فضای مجازی و اشتغال بی اطلاع است یا نسبت به آنها نظر منفی دارد و به دنبال حمله است. امروزه بیشتر مشاغل ملی و محلی به این فضا وابسته اند. ما تعداد زیادی از جوانان و خانواده ها را داریم که با استفاده از فضای مجازی و فروش محصولات در داخل و خارج از کشور، هم ارزآوری کرده اند و هم اشتغال و درآمد ایجاد کرده اند تا سربار دولت و دولت نباشند، دستشان باید باشد. بوسیده شود و از آنها خواسته شود
همه نقاط ضعف را به گردن فضای مجازی ندهید

آقای حسینی قطب آبادی گفت: اینکه بخواهیم مشکلات را صرفاً به گردن فضای مجازی بیندازیم به دلیل ضعف دولت ها در کنترل فضای مجازی و ضعف مدیریت خانواده و فرهنگ سازی اشتباه است. البته من معتقد نیستم که فضای مجازی خالی از اشکال است، زیرا هرکسی که آن را ایجاد کرده، قصد منفعت منفی از آن را نداشته است، بلکه برخی افراد به دنبال سوء استفاده خود هستند. اما ناگفته نماند که دستگاه‌های امنیتی ما هوشیار هستند تا از انقلاب، ارزش‌ها و مرزهای کشور در برابر دشمنان بیرونی و داخلی که با فناوری آنها را به خنثی کردن توطئه دشمنان می‌رسانند، محافظت کنند.
وی با تاکید بر ترویج برنامه های صدا و سیما برای جذب جوانان گفت: زمانی که فیلم «مارمولک» به تازگی اکران شد معاون فرهنگی بودم و باعث ناراحتی عده ای شد. در جلسه ای که رفتم دیدم اکثریت اعضای شورای فرهنگی به شدت مخالف اکران فیلم در شهر خود هستند و برای عدم پرداخت هزینه به دنبال جلوگیری از اکران فیلم هستند. به همین دلیل فکر می کنم امروز هم ضعف در برخی حوزه ها به خصوص حوزه های فرهنگی باعث شده برخی به دلایل مختلف شبکه های مجازی را فیلتر کنند. هر چند باید در مدرسه، رادیو و خانواده برنامه های جذابی داشته باشیم که برنامه های دشمن را خنثی کند و بپذیریم که فیلترینگ و محدودسازی نه تنها کارساز نیست، بلکه کنجکاوی مردم به ویژه جوانان را برمی انگیزد. ; بنابراین فیلترینگ آخرین راه حل است و اگر دولت ها کاری انجام دهند و به نتیجه نرسند، باید راه و درجه صحیح فیلترینگ را در دستور کار قرار دهند.
آسیب های گردشگری با فیلتر فضای مجازی

وی با اشاره به اینکه فیلترینگ لطمات زیادی به اقتصاد کشور وارد کرده است، گفت: در حوزه گردشگری که با فضای مجازی مدیریت می شود به مشکلی برخورد کرده ایم که باید برای آن فکری شود. به نفع انقلاب ما نیست که یک انقلاب جهانی است. ما همیشه می خوانیم که مسیر توسعه و پیشرفت را باید پیش روی جوانان قرار داد، اما فیلترینگ نقطه مقابل این اهداف است. بنابراین در بحث حفظ امنیت، مسئولان باید راه هایی برای این کار بیابند و مطمئناً همه مردم برای حفظ کشور همکاری خواهند کرد.
به دست آوردن مجدد بازار کار آسانی نیست

آقای حسینی قطب آبادی در پایان خاطرنشان کرد: در گذشته حرص و طمع نسبت به کشور ما زیاد بود، بنابراین کسانی که پیشنهاد می کنند پس از برقراری امنیت فضای مجازی رفع فیلتر می شود، بگویند امنیت در کدام حوزه و چگونه تعریف می شود! منظورشان امنیت اقتصادی است یا امنیت اجتماعی و نظامی؟ لذا به نظر من این تعبیر کلی است که آقایان می کنند. پدیده های اجتماعی دلایل مختلفی دارند و وقتی می گوییم فیلترینگ تا برقراری امنیت ادامه دارد، باید همه این دلایل را در نظر گرفت. افرادی که در بازار داخلی و جهانی با این ابزار برای خود مشتری پیدا کرده اند، اگر چندین ماه کسب و کار نداشته باشند، قطعا مشتریانشان به کشور دیگری می روند و منتظر ما نخواهند بود و قطعا می توان آنها را دوباره به دست آورد. اینطور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید