مطابقت صنعت تراشه تایوان با قوانین ایالات متحدهدولت تایوان گفت که شرکت های نیمه هادی اهمیت زیادی برای رعایت قانون قائل هستند. این نشان دهنده انطباق تایوان با کنترل صادرات فناوری ایالات متحده است که صنعت تراشه چین را هدف قرار می دهد.

به گزارش ایتنا از مهر، بر اساس قوانین اعلام شده از سوی دولت آمریکا، چین نمی تواند به برخی از تراشه هایی که در هر کجای دنیا با فناوری آمریکا تولید می شوند دسترسی پیدا کند. هدف از چنین اقدامی کند کردن پیشرفت فناوری و نظامی چین است.

تایوان به عنوان بزرگترین تولید کننده تراشه شناخته می شود و مقر شرکت های TSMC (بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان) و همچنین تامین کنندگان مهم تجهیزات اپل است. وزارت اقتصاد تایوان در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت های تایوانی در واکنش به وضع قوانین در ایالات متحده از قانون پیروی می کنند.

در این بیانیه آمده است که صنعت نیمه هادی تایوان مدت هاست که به مشتریان در سراسر جهان خدمت کرده است و به رعایت قانون اهمیت زیادی می دهد. در این راستا، این کشور علاوه بر رعایت مقررات و قوانین داخلی، با نیازهای مشتریان بین المللی که به شرکت های تایوانی سفارش می دهند و همچنین با هنجارهای مشتریان کشورهای مختلف همکاری می کند.

بر اساس بخش دیگری از بیانیه مذکور، دولت ارتباط نزدیک خود را با تولیدکنندگان تراشه حفظ کرده و از سرمایه گذاری برای توسعه کارخانه و تامین تجهیزات برای توسعه فناوری در جهان حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید